Hlavní navigace

Jak na zimní akce se zákazníky

14. 10. 2013
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: Jan Hocek, Inspira
Většina marketingových manažerů hledá stále nové a neokoukané způsoby, jak oslovit a motivovat své obchodní partnery a zákazníky. Incentivní zimní akce představují jednak „neokoukaný formát“ a jednak nabízejí širokou škálu neobvyklých aktivit a zážitků.

Léto je pryč a s ním jakoby na půl roku odešlo i pohodové počasí lákající na dovolené a výlety do přírody. Cesty za sluníčkem, adrenalinem a zábavou si však můžeme dosyta užít i v zimním období, kdy jiskřivý sníh na horách láká k nejrůznějším aktivitám a svařené víno chutná lépe, než kdykoliv jindy!

Zimní období má ještě jednu příjemnou vlastnost - „drsné“ podmínky stmelí partu mnohem lépe, než například pobyt na pláži a dlouhé večery nahrávají i příjemnému posezení u dobrého jídla a hřejivého pití.

Pobyt na horách také nabízí úlevu od nepříjemných mlh a smogu velkoměst a koneckonců – kdy jindy oslavit úspěšný firemní rok, než na jeho přelomu? Pojďme si teď představit možnosti, které se v oblasti zimních akcí nabízejí.

Neobvyklé aktivity - sníh a led nejenom pro lyžaře

Většina z nás má asi zimu spojenou s lyžováním – ať už sjezdovým nebo běžeckým. Je pravdou, že jízda na lyžích patří k nejpopulárnějším zimním sportům, ale neměli bychom opomíjet ani další možnosti, které sníh, zima a hory nabízejí.

Lezení na ledovci je vzrušující a přitom bezpečná aktivita. Letovec Titlis, Švýcarsko

Jmenujme například jízdu se psím spřežením, lezení na ledopádech, snowkiting, curling, sáňkování, výlety na sněžnicích, lov ryb na ledě, sochání do ledu, jízdu na sněžných skútrech, snow-rafting nebo skialpinismus. U těchto aktivit určitě zažijete adrenalin i pocit sounáležitosti a večer na chatě bude ještě dlouho o čem hovořit.

Možnosti, které najdeme v některých zimních střediscích, jsou skutečně nepřeberné a pro většinu účastníků takové akce budou představovat naprosto ojedinělý zážitek. Dlužno ale podotknout, že kvalitně zaranžovat složitější zimní program a zkombinovat jednotlivé aktivity tak, aby si pobyt v zimním prostředí všichni bezpečně užili, je spíše úkolem pro zkušené agentury zabývající se incentivními programy na míru.

Jak vybrat vhodnou destinaci

Výběr lokace se bude odvíjet i od představy programu, tak, aby vám místní podmínky hrály do not. Jinam vezmete pánskou skupinku adrenalinových nadšenců, jinam seriozního VIP partnera.Výčet lokalit, vhodných pro zimní firemní akce, je široký a v podstatě jste limitováni jenom časovými a finančními možnostmi. V Evropě hrají prim Alpské země, Skandinávie a Island; za oceán se můžete vypravit například do Kanady, na Aljašku nebo do proslulých středisek v Coloradu.

Osvědčeným modelem je bydlení na privátní horské chatě – nebudou vás tu rušit ostatní hosté a atmosféru večerů u kachlových kamen nebo krbu dlouho nezapomenete. O jídlo se postará privátní kuchař, o chlazení alkoholu ledový bar před chatou a vyzkoušet můžete i zimní grilovačku.

Kam do Alp?

Kam konkrétně vyrazit? Začněme Alpami a podívejme se zblízka na některá střediska a jejich nabídku. Nám nejblíže leží rakouské resorty, z nichž jmenujme například Bad Gastein s jeho proslulými termálními lázněmi. Po celodenním pobytu na sněhu tak večer můžete ulehnout do venkovního bazénu a v klidu relaxovat nebo se oddat masáži ve vířivce.

Společný zimní výstup na vrchol utuží skupinu. Na foto nejsnadnější alpská "čtyřtisícovka" Breithorn

Ledovcová střediska v Rakousku nám zase umožní „roztáhnout“ lyžovačku do podzimních a jarních termínů. Oblíbený pro firmy je například Solden, nezklame ani Pitztal nebo Kaprun. Tady můžete kombinovat lyžování například s lezením na ledopádech s instruktorem – jde o bezpečnou aktivitu, kde budete překvapeni, jak jste vlastně šikovní!

Pro Snowkiting potřebujete vítr, toho je hodně například ve středisku Obertauern. Za chvíli pod dohledem instruktora zkrotíte draka a bílé pláně budou patřit jenom vám!

Další baštou zimních sportů je Švýcarsko – můžete vyrazit například do bezcelního Samnaunu (je to blízko a pití je tu opravdu levné) skvělý je Svatý Mořic nebo se například vypravit do střediska Grindelwald ležící pod majestátnými vrcholy Jungfrau a Eiger. Tady můžete vystoupat nejvýše položenou železnicí v Evropě na 3 454 m vysoký Jungfraujoch, nebo na saních sjet 15 km po nejdelší sáňkařské dráze Evropy.

K pólu nebo za oceán?

Kanadský Whistler - zde můžete vyzkoušet heliskiing nebo helihiking

Sever našeho kontinentu – Skandinávie – zase nechá nahlédnout do dob, kdy hlavním dopravním prostředkem bylo psí spřežení. Jízda po finských planinách na saních tažených smečkou malamutů nepostrádá adrenalinový náboj.

Ve švédském městečku Jukkasjärvi, 200 km severně od polárního kruhu, najdete unikátní hotel postavený kompletně z ledu. Kromě pokojů a baru je tam také kino – i když to nejlepší představení se odehrává na noční obloze v podobě polární záře.

Lyžařští fajnšmekři mohou v zimě vyrazit do jednoho z nejkrásnějších měst světa, kanadského Vancouveru. Přímo nad metropolí vyrůstají od břehů Pacifiku svahy pobřežních hor s několika lyžařskými středisky. Kromě klasického lyžování můžete vyrazit na skialpinistický výlet s instruktorem nebo se nechat vyvézt helikoptérou a zažít pocit jízdy v hlubokém prašanu.

Jen hodinu jízdy autem od Vancouveru potom leží podle znalců nejlepší a nejdražší zimní středisko severní Ameriky Whistler. Jeho prestiž je už dnes vysoká, což ještě umocňuje fakt, že v r. 2010 tu proběhly zimní olympijské hry.

Aktivní programy v tuzemsku

Akce na sněžnicích lze pořádat v tuzemsku i v zahraničí.Naše hory jsou neprávem opomíjené a pro firemní akce představuje tuzemská lokalita hned několik výhod, z nichž oceníte hlavně snadnou dostupnost a příznivé ceny. Významným plusem je také široká nabídka hotelů s kapacitou, která uspokojí i velké skupiny čítající sto a více lidí. 

Oblíbené je aranžmá zimních akcí s teambuildingovými aktivitami na sněhu. Lze tak uspořádat firemní „eskymáckou olympiádu“, zinscenovat strategickou hru „dobytí severního pólu“, společně postavit iglú, vyřádit se při snow-tubingu nebo si prostě jenom společně užít sněhu a sluníčka.


Autorem je jednatel společnosti Inspira.

Čtěte dále

Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou