Hlavní navigace

Jak prodávat PC Dell do firem

9. 9. 2013
Doba čtení: 8 minut

Sdílet

 Autor: Dell
Petr Zajíček, produktový manažer společnosti Dell, odpovídá na otázky, které mohou resellerům pomoci s výběrem notebooků, desktopů a pracovních stanic pro firemní zákazníky.

Jak se současné trendy ve světě IT projevují v nabídce stolních počítačů pro firmy?

V desktopech se pomalu začíná používat nová architektura procesorů Intel Haswell, i když je už primárně designovaná pro mobilní zařízení. Zároveň ve státním sektoru a větších firmách, které Dell vnímá jako hlavní uživatelskou skupinu desktopů, pozorujeme delší cyklus obnovy - zpravidla pět až osm let. Výrobci na to reagují prodlužováním výrobního cyklu desktopů. Řady se tak mění jednou za tři roky, což jde vstříc zákazníkům, kteří si lépe naplánují nákupní cyklus a mají větší garanci zachování stálosti modelové řady. Z pohledu servisu a správy zařízení to znamená výrazné zjednodušení a snížení nákladů.

Další trend je boom all-in-one zařízení, která přicházejí na trh společně s rozšiřováním operačního systému Windows 8, respektive přicházejícími Windows 8.1, které zase tento segment firemních zákazníků podpoří. I Dell chystá stylová all-in-one zařízení. Jedno z našich dotykových AIO zařízení řady Inspire je jeden centimetr tenké. Jde o velmi stylový stroj, který se hodí na reprezentativní místo, kde uživatelé využijí dotyk.

Dell  Inspiron One 2205 Předpokládáte, že AIO nahradí v organizacích tradiční desktopy?

All-in-one je ve firmách doplňkové zařízení, které se prosadí tam, kde uživatelé dotyk využijí – recepce, firemní prezentace, vyplňování dotazníků či práce s internetem. Segment firemních zákazníků „domigrovává“ z Windows XP na Windows 7, na kterých poměrně dlouhou dobu zůstane. Windows 7 nejsou stavěné na dotyk, takže poběží typicky na desktopech.

Kdy došlo k poslední obnově desktopů Dell pro firemní zákazníky?

U commercial řad desktopů Dell je cyklus nastaven na patnáct měsíců, po kterých přichází na trh nová architektura. Tři měsíce je přechodová doba, kdy se ještě doprodává stará modelová řada. Teď máme na trhu nové modely a příští rok v létě uvedeme další generaci na procesorech Intel Haswell.

Jaký vliv mají procesory Haswell na mobilní PC?

Aktuální generace procesorů je zaměřena především na výraznou úsporu elektrické energie, což má velmi pozitivní dopad na prodloužení výdrže baterie. Díky tomu, se tak plní sen mnoha firemních uživatelů, kdy budou moci mít malá a lehká zařízení na úrovni tabletů nebo ultratenkých notebooků s extrémně dlouhou výdrží – reálně celý pracovní den.

Jaké změny v poptávce pozorujete u mobilních firemních uživatelů?

Firemní uživatel dnes hledá zařízení, které je velmi lehké, mobilní a koketuje i s tabletovým zařízením. Nicméně stále se ještě práce neobejde bez klávesnice a plnohodnotného výkonu. Ve firemním sektoru asi zvítězí koncept jak ultratenkých notebooků, tak tabletů, ke kterým bude možné přes konektor připojit klávesnici. Odnímatelné klávesnice budou ve firemním sektoru stále velmi žádané, a výkon tohoto zařízení musí být minimálně na stejné úrovni, jako byly předchozí generace „tlustých, konzervativních“ notebooků s optickou mechanikou a mnoha porty.

Jak trendy v pracovních noteboocích adresuje Dell?

Dell Latitude E7240

Dell tyto požadavky obsluhuje byznysovou řadou Latitude orientovanou na segmenty od menších a středních firem, přes korporace až po státní správu. Nabízíme zákazníkům vysoké zabezpečení dat a možnost konfigurace na míru. Umožňujeme integraci technologií na ochranu zařízení proti neoprávněnému přístupu jako např. čtečky biometrických prvků, kontaktní a bezkontaktní čtečky čipových karet, dále technologie na ochranu dat jako aktivní šifrování disků a managementu šifrovacího procesu nejen disku, ale i veškerých periferií.

Klienti s velkou flotilou zařízení potřebují efektivní management. Veškeré byznysové řady Dell proto podporují vzdálenou správu, a to jak klasického typu, tak out of band. Takže je lze spravovat v určitých režimech i v případě, že jsou poškozené, nefunkční a nachází se mimo firmu na veřejných bezdrátových sítích.

V čem se podle vás notebooky Latitude odlišují od konkurence?

I přes trend souboje o „nejtenčí žiletku“ naše notebooky při malých rozměrech nabízí dokování přes fyzický konektor, který používáme od roku 2008. Takže naši zákazníci, kteří si před pěti lety koupili dokovací stanice, je použijí i pro nejnovější ultrabooky Dell a celou rodinu Latitude.

Ne mnoho výrobců v případě firemních ultrabooků umožňuje uživatelskou výměnu akumulátoru. Jak je tomu u Dell Latitude?

V řadě Latitude zůstávají praktické vlastnosti zařízení zachovány, takže baterii si uživatel vymění sám.

To se musí projevit i na konstrukci…

Koncept Latitude nemá za cíl vyhrát souboj o nejtenčí ultrabook, který vede k tomu, že se ztrácí všechny porty a možnosti, jak se dostat k baterii. Když přijde pracovník do kanceláře a chce se připojit na projektor, nemusí řešit specifickou redukci. Je to notebook pro byznys uživatele a má tomu uzpůsobené vlastnosti včetně použitých materiálů pro zajištění odolnosti při každodenním používání a cestování.

Jaká je hmotnost nejnovějších ultrabooků řady Latitude E?

V ultraboocích Latitude uvádíme dva modely. Váha menšího s úhlopříčkou 12,5 palce začíná na 1,3 kg, větší o 14 palcích váží od 1,6 kg.

Nepovede podle vás nástup ultrabooků k vymizení tradičních notebooků?

Klasické 15 palcové, 14 palcové notebooky se dělat budou, protože pořád nabízejí nejvyšší výkon a možnou rozšiřitelnost - dedikovanou grafickou kartu, optickou mechaniku, plné množství portů, případně u některých modelů možnost přidat druhý disk.

Můj osobní názor je, že pro běžné firemní uživatele koncept ultrabooků nahradí klasické notebooky. Pro uživatele, kteří mají požadavek na opravdu mobilní zařízení a hodně cestují, bude alternativou 12palcových notebooků tzv. detachable zařízení, které může být používáno jako tablet a po připojení klávesnice disponuje plnohodnotným procesorem Intel Core.

Dell Precision M4700Jak se mění situace v oblasti mobilních pracovních stanic?

Jde o poslední kategorii zařízení, která ještě není masivně dotčená trendem dotyku. Stále cílí na zákazníka z řad vývojářů či CAD pracovníků, kteří dnes dominantně používají Windows 7. Tito klienti neskáčou po nejnovějších trendech, ale pracují na standardních zařízeních a technologiích, které jsou stoprocentně spolehlivé a vyzkoušené. Zde očekávám dotyková zařízení příští rok.

V kategorii mobilních workstation nabízíme řadu Precision, která sdílí veškeré dokování s řadou Latitude. Stanice v sobě mají zpravidla dedikované grafické karty od Nvidie nebo AMD s velkým výkonem. K dispozici jsou dnes dva modely, 15 a 17 palců. Větší stanice umožňuje osazení až tří datových úložišť, čtyř slotů RAM, kombinaci grafických karet, a výběr několika typů LCD panelů včetně dotykových, Full HD, matných, lesklých a RGB certifikace.

Dell Precision R5500Ve stolních pracovních stanicích Dell přišel s konceptem workstation pro rack. Jaký je její účel?

Představte si místnost, kde několik zaměstnanců využívá pracovní stanice. Výkon procesorů Intel Xeon a grafických karet je tak velký, že je nutné chlazení, které zvyšuje hlučnost na pracovišti. Zařízení jsou navíc drahá a mohou komplikovat náročnější projekty, kde je potřeba prostředky a data sdílet.

Dell proto uvedl pracovní stanici ve 2U provedení do racku. Může tak být uložena v datovém centru, kde je blízko úložištím a serverům. Firmě stačí využívat firemní síť s tenkými klienty pro zapojení periferií a uživatelé pak mohou pracovat, jakoby měli stroj pod stolem. Navíc mohou výkon v případě virtualizovaného clusteru sdílet.

S čím Dell aktuálně oslovuje trh v kategorii stolních pracovních stanic?

Například R7610 je dvouprocesorová stanice, kterou lze osadit 8- až 12- jádrovými procesory Intel Xeon. Teoreticky lze postavit workstation, která má 24 jader a disponuje tedy obrovským výkonem. K dispozici jsou také čtyři sloty pro grafické karty.

Mohou zákazníci u všech řad počítat s tradičním NBD servisem?

cyber23

Pro všechny commercial produkty poskytujeme servis, který garantuje zásah do druhého pracovního dne s velkou pravděpodobností opravy zařízení v místě, kde ho má uživatel lokalizováno. Pro tyto řady je služba globální, takže v případě nákupu v jedné zemi a převozu do jiné je servisní úroveň zachována. 

Doporučujeme 2. díl - Jak prodávat zařízení Dell nejen do domácností

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu