Hlavní navigace

Kaspersky Lab uvádí řešení Total Security pro kompletní ochranu a správu různých zařízení

17. 3. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Kaspersky Lab
Novinka je kompatibilní s pěti největšími počítačovými a mobilními operačními systémy. Kromě ochrany zařízení před kybernetickými hrozbami nabízí

Společnost Kaspersky Lab představuje Kaspersky Total Security – multi device, nové řešení pro domácí uživatele, které potřebují chránit platformy Windows, OS X, Android, iOS nebo Windows Phone. Produkt je nástupcem produktu Kaspersky Pure a jeho účelem je ochrana před kybernetickými hrozbami, přičmž zároveň i spravuje digitální vlastnictví svého uživatele. Novinka je k dispozici je i v českém jazyce.

Novinka ochrání uživatele při pobytu v bezdrátové síti. Funkce Network Attack Blocker pro Windows a OS X chrání před infikováním systému nebo krádeží dat pomocí útoku na síť, Wi-Fi Security Notification pro Windows zase uživatele varuje, když se snaží připojit k nechráněné síti.

Funkce Webcam Protection pro Windows sleduje všechny pokusy o přístup k webkameře jakýmkoliv programem. Privacy Protection pro Android umožňuje nastavení filtru pro příchozí hovory a zprávy, stejně jako nabízí možnost skrýt všechny stopy komunikace s určitými kontakty, včetně hovorů a SMS.

Privacy Cleaner pro Windows smaže historii činnosti uživatele (navštívené stránky, stažené soubory, atd.) a File Shredder odstraní všechny soubory tak, aby je nebylo možné obnovit.

Technologie Safe Money pro Windows a OS X se stará o bezpečné interentové bankovnictví, například tím, že ověřuje pravost jakékoliv otevřené platební stránky. Pokud je takový web ověřen jako pravý, mód Safe Money je aktivován a během platebního styku filtruje všechny činnosti, které s ním nesouvisí, například pokusy o sledování dat.

Uživatelé mají k dispozici i zabezpečenou nebo virtuální klávesnici, která zabraňuje pokusům o odezírání činnosti klávesnice (keylogging).

Nové řešení dále obsahuje správce hesel, který kromě jiného generuje bezpečná hesla (jen u Windows), a uchovává hesla v šifrované podobě. Data jsou pak synchronizována napříč všemi zařízeními uživatele, který si musí pamatovat jen jediné hlavní heslo.

Kaspersky Total Security – multi-device v sobě dále obsahuje zálohovací funkci, ať už jednorázovou nebo pravidelnou (jen u Windows). Kopie mohou být uloženy na místním nebo síťovém disku, na FTP serveru nebo v cloudové službě Dropbox.

Funkce Anti-Theft (pro Android) a šifrování dat (pro Windows) může na dálku zablokovat ztracené zařízení, najít ho pomocí GPS nebo v něm smazat všechna data. Šifrování umožňuje vytvoření heslem chráněných šifrovaných složek se zvláště citlivými daty.

S rodičovskou kontrolou pro Windows a OS X můžou rodiče nastavit čas, během kterého jejich děti mohou být online, omezit aplikace, které mohou děti používat, a mít dohled nad informacemi, které děti sdílejí na webu. Kromě toho je možné samozřejmě vybrat kategorie stránek s nevhodným obsahem (jako je násilí, drogy, online hry, apod.) a zablokovat k nim přístup.

Kaspersky Total Security – multi-device je integrováno s portálem My Kaspersky. Ve chvíli, kdy se uživatel zaregistruje na portálu, může v jednom okně kontrolovat status všech svých zařízení s řešením Kaspersky Lab, včetně aktivace a vypršení licence, data posledních bezpečnostních kontrol a stavu databáze.

MMF24

Na dálku lze spravovat nastavení pro Windows a OS X, spustit bezpečnostní kontrolu, stáhnout aktualizace nových databází a další. My Kaspersky také spravuje funkci Anti-Theft pro Android.

Zdroj: Kaspersky Lab

Čtěte dále

Podniková data chráněná a centralizovaná
Podniková data chráněná a centralizovaná
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat