Hlavní navigace

Kingston představil nové SSD i 128 GB USB flash disk

18. 6. 2009
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Kingston na úterní tiskové konferenci uvedl nové produkty. Výrobce získal prvenství za USB flash disk s největší kapacitou na trhu. SSD disky nabídne v balení pro snadnou výměnu harddisku za cenu hluboko pod 4 tisíce. Seznamte se s novinkami i jejich dostupností.

Data Traveler 200, první USB flashdisk na světě s kapacitou 128GB doplňují modely s kapacitou 64 a 32 GBMarcin Gaczor a Michal Stauch, zástupci Kingstonu pro Českou republiku i Slovensko, kteří pečují o prodejní kanál, představili novinářům produktové novinky mířící na naše trhy. Některé z nich mají velmi zajímavý obchodní potenciál.

Předně se Kingstonu podařilo jako prvnímu uvést na trh flashový USB disk o velikosti 128 GB. Tuto zprávu s radostí otiskly největší české zpravodajské servery a o zájem veřejnosti je tak postaráno. Kingston DataTraveler 200 je vyroben bez víčka, USB konektor se zasunuje dovnitř. Disk podporuje technologii Windows ReadyBoost a je dostupný také v kapacitě 32GB a 64GB.  Je možné ho chránit pomocí hesla a má pětiletou záruku.

Doporučená koncová maloobchodní cena je 12 330 Kč s DPH. V případě 64 GB modelu pak 4 100 Kč a 32 GB USB nabídnete zákazníkům za 2 380 Kč. Nejvyšší kapacity tak zaujmou především firemní klienty a náročné uživatele. „Na jeden USB flash disk se vejde až 35 tun knih," uvedl jeden z prodejních argumentů Michal Stauch, business development manažer Kingstonu.

SSD konečně pro masy

Další zajímavou zprávou je uvedení nové řady SSD disků. Jak jsme vás již dříve informovali, Kingston dodává SSD disky Intelu prostřednictvím svých prodejních kanálů. Nyní k sérii E a M pro náročné firemní uživatele přidává řadu vlastní výroby, která nese název SSDNow V Series a bude nabízena v sadě pro snadnou výměnu harddisku. K dispozici budou kapacity 64 a 128 GB a dva typy kitů - pro desktopy a pro notebooky.

„Snažíme se o to, aby se SSD disky staly na trhu masově rozšířenou záležitostí, a tak jsme spojili všechen software, hardware a názorný průvodce instalací do několika cenově výhodných souprav, které jsou určené zvláště pro běžné uživatele," představil novinku Marcin Gaczor, Business Development Representative Kingstonu.SSDNow V Series s kapacitou 128 GB a kitem pro snadnou instalaci do notebooku

Jak sada funguje? Klonovací software a názorný průvodce instalací, které jsou součástí soupravy, umožňují jednoduše přesunout obsah stávajícího harddisku (HDD) na disk SSDNow. Jakmile se obsah naklonuje, OS a aplikace zůstanou na SSDNow, zatímco HDD slouží jako úložiště pro data typu hudby, videa, souborů a fotografií. Zachování původního HDD na notebooku řeší sada dodáním externího rámečku. Výměna je uživatelsky poměrně jednoduchá, nicméně ji budete moci nabídnout také jako zpoplatněnou službu (případně službu zdarma k zakoupenému produktu).

Na disky bude tříletá záruka a k dispozici je i nepřetržitá technická podpora.

Disky SSDNow V Series jsou podle výrobce ideální pro zákazníky z malých a středně velkých firem, kteří by chtěli pomocí SSD upgradovat své výkonné cestovní notebooky, stejně jako pro náročné domácí uživatele, kteří dokážou ocenit výhody SSD disků. Těmi jsou zejména odolnost, nízká spotřeba a rychlost ve srovnání s klasickými harddisky. Výrobce na základě interních testů i demonstrace na tiskové konferenci uvádí celkové zrychlení až o 50 % ve srovnání s klasickými HDD. Oproti konkurenčním SSD diskům chce ale Kingston oslovit také cenou. Doporučená koncová cena sady s 64GB by měla začínat na hranici těsně pod třemi tisíci bez DPH.

Mezi další představené novinky patří ventilátor Hyper X Fan určený pro chlazení výkonných pamětí a tříkanálová paměťová sada HyperX DDR3 12GB Triple 1600MHz. Ta má být podle výrobce nejvyšší paměťovou konfigurací aktuálně dostupnou na trhu. Určena je pro náročné počítačové nadšence a extrémní hráče, kteří chtějí dosáhnout maximálního výkonu při hraní a tvůrčí práci s digitálními médii v systémech založených na procesorech Intel Core i7 a Intel X58.

Produkty by měly být dostupné od 3. čtvrtletí u autorizovaných distributorů, kterými jsou v Česku ABC Data, Asbis CZ, AT Computers, eD system Czech, SWS a Tech Data Distribution. Na Slovensku pak eD system Slovakia, Agem SK a Asbis SK. Více informací o společnosti a nových produktech naleznete v oficiální webové prezentaci tady.

Rozhovor s Michalem Stauchem z Kingstonu, který vyšel na ChannelWorldu si můžete přečíst zde.

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče