Hlavní navigace

Konkurence: WBI Systems spustila bezplatný nástroj pro management softwaru

23. 6. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Technologická společnost WBI Systems oznámila, že zpřístupnila beta verzi bezplatné služby WBI Analytics, která firmám ohlídá instalovaný software a jeho licence na všech firemních počítačích. Jak ji mohou využít i další dodavatelé IT?

WBI Analytics pracují nad daty nejrozšířenějších auditovacích programů na trhu. Bezplatná webová aplikace vyvinutá týmem profesionálních softwarových auditorů je určena pro všechny, kdo si chtějí snadno a s minimem investovaného úsilí udržet přehled o stavu instalací softwaru na jednotlivých firemních počítačích, mít okamžitý a nepřetržitý ucelený manažerský přehled firemní počítačové sítě a účinně se vyhnout rizikům. Systém pomáhá snadněji plánovat i další nákupy, převody licencí mezi majetkově provázanými subjekty nebo externím správcem počítačů a jeho klientem, uvedla WBI Systems v tiskovém oznámení.

Podle firmy je nástroj vhodný také pro další dodavatele, kteří nabízejí zákazníkům outsourcing IT. „Podařilo se nám vyvinout nástroj, který umožní libovolně velké firmě dostat software pod kontrolu tak, aby měla jistotu, že nic nezanedbala. WBI Analytics jsou primárně určeny hlavně firmám, které se do procesů aktivní správy softwaru (SAM) pustily samy, bez externí pomoci profesionálů. Z první zpětné vazby ale vyplývá, že jej ocení i firmy věnující se outsourcingu IT malých a středních firem,“ potvrdila Martina Hyndráková, ředitelka divize WBI Licensing Solutions Group.

Jak funguje WBI Analytics?

Bezplatná služba běží na zabezpečeném serveru. Pod jedním uživatelským účtem je možné spravovat i více subjektů současně (více různých firem, jednotlivé pobočky, dceřiné společnosti, afilace). WBI Analytics pracují nad daty nejrozšířenějších auditovacích programů na trhu. Pokud firma používá více různých auditních nástrojů, WBI Analytics jsou pro ně sjednocujícím rozhraním. Pro ty, kdo auditovací sofware zatím nepoužívají, nabízí variantu importu dat z tabulky (vzor připravené tabulky je ke stažení na webu).

WBI Analytics dále nabízí přehledy, statistiky a grafy. Mezi základní přehledy patří počet počítačů, přiřazení uživatelé, instalovaný software, doklady o nabytí softwaru nebo přiřazení OEM softwaru k jednotlivým počítačům. Aplikace disponuje i možností třídění dat, vyhledávání a provázání jednotlivých celků. Automatizovaná chybová hlášení, která využívají barev semaforu dle závažnosti problému, zase upozorňují na nejčastější nedostatky ve správě firemního softwaru (SAM). Profesionální auditoři jsou k dispozici i pro řešení konkrétních dotazů uživatelů.

Nástroj vede statistiky o tom, kolik je ve firemní síti notebooků, pracovních stanic a serverů, jaký software je na nich nainstalován nebo který uživatel za konkrétní počítač zodpovídá. Zjistí i to, co si uživatelé doinstalovali sami bez vědomí administrátora, ke kterému softwaru chybí doklady o nabytí, zda jsou dodržovány licenční smlouvy u freewaru a sharewaru a další informace, důležité pro správce IT.

Aplikaci najdete na adrese https://analytics.wbi.cz. WBI Systems uvedla, že plánuje její další rozvoj.

Zdroj: WBI Systems

Čtěte dále

AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
AT Computers je inovátorem roku společnosti Microsoft v ČR a SR
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Salesforce: 78 % pracovníků zákaznického servisu se potýká s rychlostí a kvalitou
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Ekonomiky zpomalují, spolu s nimi i zájem o chytrou domácnost
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů