Hlavní navigace

Lenovo kupuje Stoneware, posiluje v oblasti cloud-computingu

25. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo, Stoneware
Lenovo oznámilo akvizici společnosti Stoneware, která má být součástí naplňování jeho PC Plus strategie. Stoneware stojí za cloudovými produkty zejména pro oblast vzdělávání.

Lenovo kupuje Stoneware, posiluje v oblasti cloud-computinguSpolečnost Lenovo, současná dvojka mezi výrobci počítačů, oznámila akvizici firmy Stoneware. Výrobce PC díky této akvizici, jejíž finanční detaily nebyly zveřejněny, hodlá posílit a rozšít portfolio svých řešení v oblasti cloud-computingu.

Ten dnes Lenovo označuje za klíčovou součást svého produktového portfolia. Proto prý hodlá využít této akvizice pro zlepšení svých cloudových služeb, zejména v oblasti bezpečného zpřístupňování obsahu napříč různými zařízeními v oblasti vzdělávání a veřejné správy.

Společnost Stoneware byla založena teprve v roce 2010. Zabývá se vývojem softwaru pro cloud-computing. Lenovo uvádí, že zachová její současné cloudové produkty webNetwork a LanSchool, které prý mají miliony uživatelů rekrutujících se z oblasti školství, vzdělávání a veřejného sektoru.

Dvojka mezi výrobci počítačů hodlá rozšířit dostupnost těchto cloudových produktů na globální úroveň. „Lenovo také v budoucnu pomůže rozšířit tuto technologii nad rámec toho, co si společnost Stoneware vybudovala ve veřejné správě a ve vzdělávání, do více spotřebitelsky zaměřených nabídek,“ uvádí firma ve své tiskové zprávě.

Akvizice má rozšířit a vylepšit nabídku PC Plus

„Díky tomu, že dnešní typický uživatel používá více zařízení, se rozvíjí PC Plus éra,“ uvádí Lenovo v oznámení. V něm citovaný Peter Hortensius, senior viceprezident společnosti Lenovo, říká, že cílem akvizice americké firmy Stoneware je přispět právě k rozšíření stávající nabídky služeb z kategorie PC Plus, které dnes Lenovo nabízí.

Nákup společnosti Stoneware má prý pro širší PC Plus strategii zásadní význam. „Lenovo si klade za cíl nabídnout end-to-end bezpečné řešení pro firemní zákazníky a zajímavou na cloudu založenou technologii pro spotřebitele,“ uvedla dvojka mezi výrobci počítačů ve své zprávě pro média.

V tomto kontextu připomněla loňskou akvizici německé firmy Medion a letos v létě uzavřené strategické partnerství se společností EMC, o kterém ChannelWorld informoval. „Partnerství s EMC bylo uzavřeno především k podnícení inovací a dalšího výzkumu a vývoje v oblasti serverů a úložišť,“ uvádí Lenovo v tiskové zprávě.

Lenovo očekává, že k němu přejde všech 67 dosavadních zaměstnanců společnosti Stoneware z pracovišť v Indianě a Salt Lake City. Akvizice by měla být dokončena do konce roku 2012. Lenovo uvádí, že nebude mít reálný vliv na jeho zisk v aktuálním fiskálním roce.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu