Hlavní navigace

Lenovo rozšířilo své portfolio tabletů o tři spotřebitelské novinky

5. 3. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo
Na veletrhu v Barceloně společnost uvedla dvě multimediální novinky s Androidem, ale i nový model řady IdeaPad s Windows.
  • Výrobce: Lenovo
  • Distributoři ČR: AT Computers
  • Distributoři SR: ASBIS SK, eD´ system Slovakia
  • Cena: podle modelu
  • Více informací: www.lenovo.cz

Kromě dvou telefonů a kapesního projektoru představila společnost Lenovo na veletrhu Mobile World Congress také tři novinky v segmentu spotřebitelských tabletů.

Jedná se o Lenovo Tab 2 A8 (na fotografii) a Lenovo A10-70 postavené na systému Android, ale také IdeaPad Miix 300 s Windows.

Zcela nová řada A podle Lenova představuje cenově dostupné tablety, které poskytnou kvalitní zábavu díky audio technologii Dolby Atmos nebo podpoře LTE sítí. Osmipalcový IdeaPad Miix 300 pak má uživatelům nabídnout produktivitu systému Windows v kapesním balení.

Lenovo Tab 2 A10-70

Tato novinka nabídne 10,1“ dispej s rozlišením Full HD. Multimediální zážitek posílí i zmíněná technologie Dolby Atmos, již Lenovo definuje jako pohyblivou zvukovou technologii kinosálu. Zvuk zprostředkuje vícereproduktorový soundbaru. Tablet má dále vydržet v provozu až deset hodin na jedno nabití.

Tab 2 A10-70 je 8,9 mm silný a váží 509 g. Nabízí systém Android 4.4, čtyřjádrový procesore MediaTek, LTE konektivitou, dvoupásmové Wi-Fi připojení a 8Mpx zadním fotoaparát. K dispozici bude ve dvou barevných variantách, bílé a modré.

Lenovo Tab 2 A8

Druhá novinka přichází s 8“ HD displejem. Je 8,9 mm silná, váží 360 g a u baterie Lenovo uvádí až 8 hodin. Disponuje duálním slotem na SIM kartu pro hlas a LTE pro data.

Stejně jako větší model A10-70 nabídne i Tab 2 A8 zvukovou technologii Dolby Atmos. Je vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením 5 Mpx, 64bitovým procesorem MediaTek a 32 GB úložiště prostřednictvím microSD karty.

Lenovo uvede Tab 2 A8 jako svůj první tablet, který běží na systému Android 5.0 Lollipop. Dodáván bude ve čtyřech barevných variantách: bílé, ebenové, modré nebo růžové.

Lenovo deaPad Miix 300

Uživatelé, které od tabletu požadují kromě zábavy také produktivitu, mohou sáhnout po této třetí novince, která nabídne operační systém Windows 8.1 a kancelářské aplikace Microsoft Office (součástí balení je rok předplatného).

Prémiový IPS displej s rozlišením WXGA je podle Lenovo ideální platformou pro práci, stejně jako pro posílání e-mailů, videokonference a konzumaci multimediálního obsahu.

Zařízení běží na procesoru Intel Atom a nabídne standardní funkce včetně až 64 GB vnitřní paměti EMMC, slotu na microSD karty pro přenos médií, Wi-Fi a Bluetooth nebo dvou fotoaparátů. Dodáváno bude ve stříbrném barevném provedení.

Dostupnost a cena

Modely Lenovo Tab 2 A8 a Tab 2 A10-70 budou na českém trhu dostupné od července 2015 za cenu od 3 499 Kč s DPH, resp. 6 499 Kč s DPH.

MIF22

Dostupnost a cena modelu IdeaPad Miix 300 dosud nebyly pro český trh stanoveny.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky