Hlavní navigace

Lenovo rozšiřuje herní řadu o notebooky Legion 7, Legion 5 Pro a Legion Slim 7

14. 1. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo
Nové herní notebooky dle výrobce lákají na herní funkce, chladící prvky a využívání umělé inteligence. Vybrané modely disponují speciální herní klávesnicí Lenovo Legion TrueStrike.
  • Výrobce: Lenovo
  • Distributoři ČR: AT Computers, eD system
  • Distributoři SR: ASBIS SK, eD´ system Slovakia
  • Cena: dle modelu
  • Více informací: http://www.lenovo.com/ces

Společnost Lenovo odhalila nové herní notebooky využívající umělou inteligenci (AI). Konkrétně se jedná o 16palcové Lenovo Legion 7 a Lenovo Legion 5 Pro, 15palcový Lenovo Legion Slim 7 a Lenovo Legion 5 dostupný ve dvou různých velikostech.

Legion 7

Novinka je vybavená 16palcovým displejem s rozlišením QHD (2 560 x 1 600), 100% barevným gamutem sRGB a poměrem stran 16:10, díky čemuž je podle výrobce k dispozici o 11 % více prostoru pro obrazovku.

Displej dále nabízí certifikaci Vesa DisplayHDR 400, jas až 500 nitů a obnovovací frekvenci 165 Hz. Notebook podporuje také technologie Dolby Vision a Nvidia G-Sync. Funkce Eye Care pak redukuje modré světlo a blikání.

K dispozici je též tlačítko E-Shutter pro zapnutí webkamery a skleněný touchpad. Lenovo vyzdvihuje, že notebook Legion 7 má jako první certifikaci pro High Gaming Performance Display s nízkou hladinou modrého světla od TÜV Rheinland.

Notebook je rovněž vybaven štítkem se speciální zprávou a QR kódem, díky kterému lze dohledat informace o hardwaru a možnosti služeb.

Legion Slim 7

Ultralehký 15,6palcový herní notebook má dle výrobce ambice stát se nejtenčím a nejlehčím herním notebookem řady Lenovo Legion. Je vybaven grafikou Nvidia GeForce RTX s funkcemi Ray Tracing a Tensor Cores.

Dále disponuje novou generací procesorů AMD Ryzen, 4K displej se svítivostí 600 nitů, obnovovací frekvencí 60 Hz a 100% Adobe RGB. Volitelně je možné si zvolit Full HD displej s obnovovací frekvencí až 165 Hz.

Legion Slim 7 je vyrobený ze směsi hořčíku a hliníků a váží 1,9 kg. Rovněž nabízí kapacitu baterie 71 Wh a podporu funkce Rapid Charge Express. Podobně jako první jmenovaný model je vybavený jednodílným skleněným trackpadem.

Legion 5 Pro

Tento notebook je vybavený nejnovějšími procesory AMD Ryzen, grafikou NVIDIA GeForce RTX nové generace a systémem čtyř ventilátorů. Podporuje též technologii Dual Burn, která posouvá procesory a grafiku k lepší snímkové frekvenci.  

Novinka kombinuje obnovovací frekvenci 165 Hz s dobou odezvy 3 ms na 16palcovém QHD (2560 x 1600) IPS displeji se 100% pokrytím sRGB a jasem až 500 nitů. Herní výbavu pak doplňuje klávesnice Lenovo Legion TrueStrike.

Legion 5

Model Legion 5 je v nabídce ve dvou velikostech – 15 a 17 palců. Větší varianta podle výrobce poskytuje rychlost pro hi-fi hraní s Full HD (1920 x 1080) IPS displejem a spolehlivou obnovovací frekvencí 144 Hz.

Menší notebook disponuje obnovovací frekvencí 165 Hz, 100procentní čistotou barev sRGB a displejem s rozlišením Full HD. Volitelně jsou k dispozici čtyřzónové světelné efekty RGB.

Dostupnost a cena

  • Lenovo Legion 7 by měl být k dispozici na začátku června 2021 za cenu od 44 999 Kč;
  • Lenovo Legion Slim 7 bude dostupný na začátku června 2021, cena zatím nebyla stanovena;
  • Lenovo Legion 5 Pro se začne prodávat od dubna 2021 za doporučenou cenu 29 999 Kč;
  • Lenovo Legion 5 bude k dispozici rovněž od dubna 2021 za cenu od 26 999 Kč.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?