Hlavní navigace

Lenovo uvádí tři nové modely z řady spotřebitelských notebooků IdeaPad

16. 12. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo
Novinky zahrnují multimediální model IdeaPad 300, jeho odlehčenou verzi IdeaPad 300s a vyšší model IdeaPad 500 voliteně vybavený kamerou Intel RealSense.
  • Výrobce: Lenovo
  • Distributoři ČR: AT Computers
  • Distributoři SR: ASBIS SK, eD´ system Slovakia
  • Cena: podle modelu
  • Více informací: www.lenovo.cz

Společnost Lenovo rozšiřuje své portfolio notebooků řady Idea o tři nové modely – IdeaPad 300, IdeaPad 300s a IdeaPad 500. Všechny nové notebooky se podle výrobce vyznačují důrazem na výpočetní a grafický výkon, což z nich dělá ideální nástroje pro vytváření, sdílení a sledování multimediálního obsahu.

Lenovo IdeaPad 300

Lenovo IdeaPad 300Lenovo IdeaPad 300 přichází na náš trh ve třech velikostech. Kromě 14“ nebo 15,6“ Full HD displeje si mohou uživatelé vybrat také model se 17,3“ HD+ displejem. Výkon pro přehrávání filmů, hraní her nebo vytváření vlastního obsahu zajistí uživatelům kombinace procesorů šesté generace Intel Core či Intel Braswell spolu s volitelnou grafickou kartou AMD nebo Nvidia.

Dostatečný prostor pro soubory zajistí vnitřní úložiště s kapacitou až 1 TB na HDD nebo SSHD disku. O rychlé načtení vlastního multimediálního obsahu na internet, stejně jako o plynulé přehrávání filmů či hudby se postará připojení podporující nový standard WiFi 802.11 ac.

Lenovo IdeaPad 300s

Lenovo IdeaPad 300sNotebooky IdeaPad 300s jsou tenčí a lehčí variantou IdeaPad 300 s 11“ a 14“ displejem. Větší z obou zařízení váží 1,8 kg, 11“ model váží 1,3 kg a je proto podle výrobce ideální pro studenty nebo profesionály, kteří jsou často na cestách.

Notebooky jsou vybavený hardwarovými komponenty od Intelu. Chvíle odpočinku zpestří uživatelům stereo reproduktory s technologií Dolby Home Theatre. Prostor pro veškeré dokumenty, programy a data poskytne také pevný disk s kapacitou až 1 TB. Podobně jako notebooky IdeaPad 300 jsou i tyto menší modely vybaveny bezdrátovou technologií WiFi 802.11 ac.

Lenovo IdeaPad 500

Lenovo IdeaPad 500Konfiguraci notebooku Lenovo IdeaPad 500 mohou uživatelé přizpůsobit svým požadavkům. Kromě volby mezi 14“ a 15,6“ modelem si mohou vybrat také mezi nejnovějšími procesory Intel Core i 6.generace nebo AMD Carrizo. Grafický výkon pak zajistí volitelná dedikovaná grafická karta AMD Radeon a až 16 GB DDR3L RAM paměti.

Notebooky IdeaPad 500 u vybraných modelů disponují 3D kamerou Intel RealSense, díky které je možné notebook ovládat pomocí obličeje a gest, a která pozvedne zábavu a videohry na zcela novou úroveň. O realističtější zvukový zážitek se postarají volitelné stereo reproduktory JBL s certifikací Dobly Advanced Audio. Pro efektivnější práci pak notebooky nabízí řadu konektorů včetně čtečky karet typu 4v1 a volitelnou DVD vypalovačku.

CS24

Dostupnost a cena

  • Notebooky Lenovo IdeaPad 300 jsou na českém trhu dostupné za ceny začínající na 8 499 Kč včetně DPH.
  • Model IdeaPad 300s je dostupný od 7 999 Kč včetně DPH.
  • Notebooky Lenovo IdeaPad 500 jsou dostupné za ceny začínající na 17 999 Kč včetně DPH.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat
IDC: Kyberbezpečnostní rizika související s LOH přimějí evropské podniky více investovat
Podniková data chráněná a centralizovaná
Podniková data chráněná a centralizovaná
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
Igor Cejkovský (Synology): ActiveProtect snižuje riziko lidské chyby
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace