Hlavní navigace

LG: LCD monitory E50

23. 8. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
První monitor s certifikací UL na světě – E50 – se vyznačuje řadou inteligentních funkcí, skvělým designem a výjimečnou kvalitou obrazu.
  • Výrobce: LG
  • Distributoři ČR: AT Computers, Abacus Computer, ed system Czech, SWS
  • Distributoři SR: Asbis SK, AT Computers SK, ed system Slovakia
  • Více informací: www.lge.com

„Touto inovativní, ekologickou sérií monitorů E50 vybavenou novými inteligentními funkcemi reaguje LG na rychlý růst trhu LED monitorů,“ uvedl Vít Šubert, výkonný ředitel LG Electronics CZ. „Konkrétně model E50V této série získal jako vůbec první monitor na světě nezávislou environmentální certifikaci společnosti UL Environment. Na druhou stranu E50VR nabízí díky technologii Super Plus Resolution na trhu ojedinělý perfektně ostrý obraz.“

Výjimečná kvalita obrazu a Super Plus Resolution
Vlajková loď mezi LED monitory LG, série E50, nabízí obraz v kvalitě Full HD s mega kontrastním poměrem. Vedle silných parametrů určených zejména pro zábavu, které zákazníci již od LED technologií LG očekávají, přináší série E50 i další důležité funkce.

Kvalita obrazu je dokonce ještě vyšší na E50VR. Díky revoluční technologii „Super Plus Resolution“ se E50VR vyznačuje ještě realističtějším obrazem s možností zobrazit v HD kvalitě i méně kvalitní obsah (SD). Tajemstvím za LG technologií „Super Plus Resolution“ je IC (Image Clear) Engine chip, který používá single-frame algoritmus plně kompatibilní s Full-HD, aby omezil zpožďování framů bez potřeby dodatečné externí paměti či softwaru. IC Engine také poskytuje funkci kontroly snímků, která usměrňuje přeexponované fotografie a dosahuje tak přirozenějšího výsledného dojmu. Super Plus Resolution zkrátka převádí průměrné fotografie do nejvyššího rozlišení, ale zaručuje i realistický obraz při hraní her či sledování filmů.

Méně energie, méně znečištění
Kromě výjimečného technického standardu znamenají monitory řady LG E50 i nižší zátěž pro životní prostředí. Vyrábějí se z méně nebezpečných materiálů, bez přítomnosti halogenů ani rtuti. Série E50 navíc spotřebovává až o 45 % energie méně než předchozí modely. Při extrémně nízké váze a tenkosti tyto monitory po konci své životnosti představují také podstatně méně elektroodpadu.

MIF22

Nízký ekologický dopad monitoru E50V s úhlopříčkou 23 palců potvrdila rovněž nedávná certifikace UL jako produktu příznivého pro udržitelný rozvoj. Po důkladném nezávislém testování byl monitor E50V shledán jako vyhovující environmentálním požadavkům normy IEEE 1680 na spotřební elektroniku zahrnující mimo jiné požadavky na energetickou efektivitu Energy star.

Balíček inteligentních funkcí „Smart Plus“ a vyspělý design
Série E50 je pro pohodlné používání vybavena funkcí „Ez control OSD“ (snadné ovládání pomocí zobrazování popisek ovládacích prvků na displeji) a balíčkem inteligentních funkcí včetně Dual Web, Auto bright, Cinema mode a Original ratio. Funkce Dual Web umožňuje uživateli rozdělit obrazovku na dvě části a porovnávat současně více on-line zdrojů a přitom pracovat na dokumentech v Microsoft Office™. Díky LG LED technologii jsou monitory E50 pouze 17,5 mm tlusté a až o třetinu lehčí než jiné monitory podsvícené CCFL trubicemi. Jejich ergonomický design se odráží i na neobvyklém tvaru a variabilní stojan umožňuje postavit monitor přímo na stůl a používat jej i ve výšce obvyklé pro notebooky.

Čtěte dále

Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky