Hlavní navigace

Motorola: digitální asistent EDA MC55

14. 3. 2009
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor:
Společnost Motorola Enterprise Mobility, přichází na trh s nejnovějším, nejmenšíhm a nejlehčím členem rodiny podnikových digitálních asistentů (Enterprise Digital Assistants - EDA) - MC55, který nabízí 3,5palcový displej.

Autorizovaní distributoři ČR: RRC-CZ

Motorola MC55 je vytvořený pro mobilní pracovníky, kteří pracují uvnitř i vně budov organizací, a zefektivňuje architekturu platformy pro mobilní computing. Kombinuje možnosti mobilního telefonu, vysílacího a přijímacího rádiového přístroje, čtečky čárových kódů, digitálního fotoaparátu a mobilního terminálu v jednom kompaktním
a lehkém zařízení. Nový EDA MC55 umožňuje mobilním pracovníkům zvýšit produktivitu, snížit dobu reakce na požadavky zákazníka a zvýšit úroveň zákaznického servisu díky tomu, že přináší hlasové a datové aplikace důležité pro podnikání na místo obchodní aktivity.

Velikostně optimalizované EDA MC55 zvyšuje efektivitu pracovních sil a řeší problémy zákazníků v prostředí maloobchodu, zdravotní péče, služeb zákazníkům, státních úřadů a veřejné bezpečnosti. Zároveň poskytuje partnerům společnosti Motorola z programu PartnerSelect mnohostranné řešení, které jim umožňuje vyjít vstříc potřebám zákazníků díky kombinaci řady komunikačních nástrojů v jednom odolném zařízení profesionální úrovně. Motorola MC55 je EDA střední třídy, který podporuje standardy GSM/GPRS/EDGE pro bezdrátové celoareálové sítě a nabízí hlasové a datové služby pro získávání informací potřebných pro lepší rozhodování a obchodní výsledky. Díky anténním prvkům, jako je GPS, podporuje nový EDA MC55 celou řadu lokalizačních aplikací v reálném čase, včetně udávání směru řidičů či lokalizace vozového parku v reálném čase a další.

S cílem splnit požadavky rozličných mobilních pracovníků v celé řadě průmyslových odvětví, je EDA MC55 k dostání ve dvou modelech s množstvím různých konfigurací. MC55 se může pochlubit unikátním patentovaným obalem se skořepinovou konstrukcí a tudíž je nejen natolik odolný, aby vydržel nástrahy každodenního používání, ale je také zároveň nejmenším mobilním terminálem z dílny Motorola, který může nabídnout 3,5palcový displej s plnou klávesnicí pro snadné používání. Společnost Motorola rovněž vyvinula pro MC55 bohatý systém doplňků, které umožňují vysokou škálovatelnost tohoto zařízení pro plnění rozličných profesionálních potřeb podniků. Partneři společnosti Motorola z programu PartnerSelect mají nyní větší možnost flexibility v případě, že chtějí svým zákazníkům z řad podniků poskytnout tu správnou sadu vlastností pro různé typy pracovních sil - namísto všech vlastností všem - což snižuje kapitálové výdaje
a celkové náklady řešení pro mobilitu.

EDA MC5590 nabízí bezdrátovou 802.11a/b/g LAN (WLAN) a Bluetooth konektivitu pro ty, co pracují převážně uvnitř budov. EDA MC5574 je vybaven bezdrátovou WAN (WWAN), bezdrátovou LAN (WLAN) a technologií Bluetooth pro podporu pracovníků v terénu. Navíc obě EDA zařízení MC5590 i MC5574 mají schopnost VoIP, která nabízí možnost komunikace Push-To-Talk (PTT), stejně jako podporu soft phone klientů a integraci s instalovanými IP PBX.

V kombinaci s nedávno představeným řešením Motorola Total Enterprise Access and Mobility (TEAM) Express, umožňuje MC55díky tomu, že poskytuje spolupracovníkům prakticky okamžitou komunikaci. Řešení TEAM Express zajišťuje schopnost Push-To-Talk mezi MC55 a ostatními podnikovými mobilními zařízeními, včetně bezdrátové čtečky čárových kódů CA50 se schopností VoIP, EDA 3G MC75 premium, TEAM VoWLAN smartphonů, a vysílacího i přijímacího rádiového přístroje. Díky zefektivnění stávající WLAN infrastruktury poskytuje toto řešení bez serveru rychlé a pro instalaci snadné cesty k základní interoperabilní hlasové komunikaci uvnitř podniku.

Motorola MC55 využívá Marvell XScale PXA270 520 MHz procesor a operační systém Microsoft Windows Mobile 6.1 pro vyšší vzájemnou spolupráci se stávající podnikovou infrastrukturou, lepší bezpečnostní prvky, flexibilní vývojovou platformu.

a lepší mobile messaging. Rodina výrobků EDA MC55 rovněž nabízí celou řadu možností sběru dat pro vyšší flexibilitu pracovních sil, včetně 1D laserové čtečky nebo 2D imageru. 2megapixelový digitální barevný fotoaparát s automatickým zaostřováním a vysokým rozlišením může být přidán jak ke čtečce, tak k imageru pro snadné načtení podpisu (sběr dokumentů) nebo fotek (sběr obrazu) jako důkaz
o stavu věci nebo dodání zboží.

Koncová cena se odvíjí dle požadovaných funkcí a pohybuje se kolem 1300 euro v případě wifi verze a kolem 1 500 euro v případě GPRS verze.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Asus ExpertBook B9: vybavená kancelář pod kilogram
Asus ExpertBook B9: vybavená kancelář pod kilogram
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb příležitosti v tiskových službách
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb příležitosti v tiskových službách
NIS2 přehledně a jednoduše
NIS2 přehledně a jednoduše
ComSource: Firmy si už s jedním antivirem nevystačí, trendem je sanitizace dat
ComSource: Firmy si už s jedním antivirem nevystačí, trendem je sanitizace dat
Konference Fortinet Security Day se zaměřila na budoucnost kybernetické bezpečnosti
Konference Fortinet Security Day se zaměřila na budoucnost kybernetické bezpečnosti
David Kolenatý jmenován corporate sales managerem české pobočky Dell Technologies
David Kolenatý jmenován corporate sales managerem české pobočky Dell Technologies