Hlavní navigace

Na 5 minut: Václav Novák, eD system Slovakia

23. 9. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Nový generální ředitel společnosti eD system Slovakia odpovídá v pěti minutách na důvody svého příchodu a hlavní plány s jednou z největších distribučních firem na Slovensku.

Působil jste v Českých aeroliniích, Setuze či Vítkovicích jako krizový manažer. Jaká je vaše úloha v eD system Slovakia?

Úkol je velmi jednoduchý. Iniciovat a zrealizovat změny, které si vyžaduje situace v oboru, to znamená zjednodušit a zrychlit všechny interní procesy ve firmě, a tím pádem zvýšit výkonnost firmy. Když se mi k tomu podaří namotivovat zaměstnance i obchodní partnery, budu považovat svůj úkol za splněný.

Co se týče vnímání mého manažování, musím to uvést na správnou míru. Působil jsem ve více než dvaceti firmách, ze kterého méně než polovina vyžadovala krizový management. V ostatních případech šlo o zefektivnění a zvýšení výkonnosti firmy. Základem je vždy narovnání vnitřních procesů a motivace lidí.

Souvisí váš příchod s odchodem původního generálního ředitele Julia Masára?

Pochopitelně s tím souvisí.  V „eDečku“ došlo k personálním změnám, na kterých jsme se nijak nepodíleli. Pan Masár se rozhodl zkusit své štěstí jinde. Rád bych mu také poděkoval za vše, co doposud udělal.

Mluvili jsme s akcionáři a dohodli jsme se, že jediný správný postup je vyhrnout si rukávy a udělat něco v byznysu, který je sice těžký a tvrdý, což ví partneři lépe než já, ale je také tak rychlý. To znamená, že když něco změníme, vidíme dopad této změny za velmi krátkou dobu. Není to, jako když působíte v investičním strojírenství nebo ve stavebnictví, kde business circle trvá několik let.

Jaká je nyní vaše hlavní úloha?

Spolu s Radkem Průšou, který si přináší patnáctileté zkušenosti s nadnárodní distribuční firmy, přicházíme s cílem přizpůsobit firmu současné době. Nechceme radit, jak to dělat. Jsme tady od neděle do pátku od rána do večera, abychom dělali to, co společnost potřebuje. To samozřejmě nejde bez spolupráce s našimi dodavateli a zákazníky. Děkuji proto všem aktivním partnerům a zákazníkům. Věřím, že do budoucna najdeme cestu, jak maximalizovat přínos společných aktivit.

Můžeme čekat nějaké další změny v týmu eD system SK?

cyber23

Parta lidí, kteří v eD pracují již dlouho z dob BGS, je pro firmu nesmírně důležitá. eD system má spoustu lidí, kteří přinášejí své znalosti a zkušenosti. Ačkoliv je to pro mě více než dvacátá firma v životě, ani v jedné jsem se zatím nesetkal s takovou mírou přijetí a loajality jako zde. A to upozorňuji, že nenastupuji do firem, které jsou mladé a vznikly před pár lety.

V této společnosti je spousta lidí, která kromě znalostí a pracovního nasazení přináší své srdce, a to bychom zde rádi nechali a zjistili, co s ním ještě dokážeme udělat. Věříme, že v konečném důsledku bude z eD dlouhodobě stabilní firma postavená na lokální znalosti a managementu.

Zdroj: ChannelWorld 

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu