Hlavní navigace

Nákup licencí v Tech Datě v novém

28. 5. 2009
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Tech Data Distribution, trojka české a slovenské IT distribuce, vylepšila rozhraní pro on-line systém nákupu licencí. Jaké novinky distributor zavedl a k čemu může resellerům aplikace posloužit?

Přehlednější a efektivnější, to má být nový systém pro nákup licencí (LOL) od Tech DatyTech Data Europe, kterou na českém a slovenském trhu zastupuje společnost Tech Data Distribution, vylepšila svůj on-line licenční systém (License Online - LOL). Ten slouží resellerům k vyhledání nejvhodnějších licenčních programů pro zákazníky a zadávání a sledování zakázek až do jejich vyřízení.

Nová verze LOL má zmodernizované uživatelské rozhraní a můžete v něm objednat softwarové licence ve čtyřech krocích:

1. výběr výrobce/licenčního programu/typu koncového zákazníka
2. výběr produktu
3. získání informací o koncovém uživateli (název, adresa, kontaktní osoba atd.)
4. potvrzení objednávky

„Původně se objednávalo v deseti až jedenácti krocích, takže změna představuje výrazné zefektivnění nákupu resellera," uvedl pro ChannelWorld Martin Madár, produktový manažer pro software ze společnosti Tech Data Distribution.

V nové License Online máte jako partner Tech Daty možnost objednávat licence od společností Adobe a Microsoft. Aplikace umožňuje objednávat nejen běžné licence Microsoft Open License, ale také vytvářet anuitní smlouvy Open Value a Open Value Subscription. Jak uvádí distributor, License Online má integrovanou logiku pro správné vytváření těchto smluv. Způsob, jakým je aplikace License Online vytvořena, současně umožňuje později přidávat do aplikace další licenční programy i dodavatele a rozšiřovat tak současné portfolio.

V zahraničních pobočkách Tech Daty jsou přes tuto aplikaci prodávány i další značky jako Symantec, McAfee, CA a další.

„Všechny změny v předchozí verzi systému byly učiněny jako odpověď na loňský výzkum, který proběhl mezi 4000 uživateli LOL v celé Evropě," uvedl v tiskovém oznámení Bert Schep, Group Manager Software EMEA v Tech Data. „Naši zákazníci vnímali velmi pozitivně všechny aspekty systému, ale chtěli, abychom jej ještě více zjednodušili. Reselleři tak nyní mohou poskytnout lepší služby svým zákazníkům v oblasti softwarových licencí a vytěžit tak maximum ze všech svých nových obchodních příležitostí."

„U nás se změnil nejen design aplikace a integrace programů na základě Open Value a Open Value Subscription 2008, ale také jsme přidali do nabídky Adobe. Když chtěl dříve zákazník 10x Acrobat, nákupní košík nereflektoval, že se jedná o objednávku, která spadá do vyšší úrovně a má tedy změnit sériové číslo a přepočítat ceny. Toto LOL umožňuje," shrnul změny Martin Madár.

Nový systém License Online je na webových stránkách společnosti Tech Data plně dostupný od pondělí 11. 5. 2009.

Vyzkoušet ho můžete jako registrovaný partner distributora na jeho českých nebo slovenských webových stránkách po registraci do e-shopu.

Čtěte dále

Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS