Hlavní navigace

Nay se kvůli inovacím spojil se startupem, spouštějí Naytrolabs

7. 5. 2018
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: naytrolabs.com
Společný projekt tradičního řetězce prodejen elektroniky a mladého startupu 0100 Ventures má přinést inovace do slovenského ICT retailu.

Slovenský Nay si uvědomuje, že hlavním směrem je aktuální multikanálový prodej, ale chce přinášet další inovace a proto ve spolupráci se startupem 0100 Ventures vytvořil novou společnost Naytrolabs s týmem, který má přinášet nové nápady.

Súčasnosť je o multikanálovom predaji. Internetom to najčastejšie začína a v kamennej predajni sa nákup najčastejšie končí. Môže to však byť aj naopak. Ako si to skombinujete záleží od počasia, nálady, tovaru, ktorý kupujete, hoci aj od momentálnej dopravnej situácie. Internetový a kamenný predaj už nemá zmysel rozlišovať,“ uvedl v oznámení jeden z majitelů Nay Peter Zálešák.

Podtrhuje to tím, že ačkoliv je návštěvnost jejich e-shopu dvojnásobná oproti prodejnám, stále jde více než 85 % tržeb přes kamenné prodejny. Nutno však zmínit, že do toho počítá i rezervace přes web či internetové objednávky vyzvednuté v kamenném obchodě.

Nové technologie a open-source

0100 Ventures má pomoci přinášet nové nápady, jak inovovat způsob prodeje.Chceme sa však pozerať viac dopredu, do budúcnosti. Chceme flexibilne reagovať na nové technológie. Vyskúšať ich, vyhodnotiť a adaptovať čo najrýchlejšie. Hľadať riešenia mimo konvenčný rámec a využívať open-source riešenia.

Táto skutočnosť nás viedla k myšlienke vytvoriť mladý ambiciózny tím, ktorý bude motorom ďalších inovácií na mieru pre NAY. To je v skratke Naytrolabs,“ vysvětluje hlavní myšlenku další z majitelů Nay Ján Tomáš.

Mladá krev

0100 Ventures si Nay vybrala kvůli zkušenostem se zakládáním startupů. Společnost provozuje coworkingový prostor v Mlynskej doline v Bratislavě, což jí umožňuje být v kontaktu s talentovanými studenty, kterým chce Naytrolabs dát šanci.

Cílem je spojit zkušenost a tradice Nay s mladým a nekonvenčním přístupem 0100 Ventures. „Ako najväčšiu výhodu vidím to, že Naytrolabs je flexibilný a škálovateľný. Počítame s tým, že jeden deň môžeme stáť pred problémom z logistiky a druhý deň budeme riešiť lojalitnú mobilnú aplikáciu, dodal Dušan Duffek,  jednatel nové společnosti Naytrolabs.

Zkušenosti ze zahraničí

CEO nového inovačního startupu je Martin Hauge z Norska, který je spoluzakladatelem 0100 Ventures. Dríve působil na Maltě ti v Malajsii. Technickým ředitelem je Urban Kovac, který má za sebou studium a působení v Glasgow a práci pro několik nadnárodních společností.

Nay byl v minulosti první, kdo na Slovensko přinesl model franšíž a otevřel první velkoplošnou prodejnu. Dnes se soustředí hlavně na omnichannel prodej a úplné provázání internetu a kamenných prodejen.

Zdroj: Nay, 0100 Ventures

Čtěte dále

Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky