Hlavní navigace

Nikon: Digitální zrcadlovka D600

20. 9. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Nikon uvádí novou digitální jednookou zrcadlovku formátu FX s rozlišením 24,3 milionů pixelů, fotoaparát Nikon D600.
  • Výrobce: Nikon
  • Distributoři ČR: Agora Plus, Alfa Electronic, AT Computers, eD system Czech, K+B Progres, Penta CZ, Setos, SWS, HP Tronic
  • Distributoři SR: eD system Slovakia, Penta SK, SWS Distribution SK
  • Více informací: www.nikon.cz

Fotoaparát Nikon D600 je nejmenší a nejlehčí plnoformátovou digitální jednookou zrcadlovkou, kterou společnost Nikon dosud vyrobila. Je vybaven obrazovým snímačem formátu FX, který se dosud používal pouze v profesionálních fotoaparátech. Nikon D600 umožňuje používat širokoúhlé objektivy i skutečné superteleobjektivy.

Nově vyvinutý snímač CMOS formátu FX (fullframe) společnosti Nikon s rozlišením 24,3 milionu pixelů ukládá snímky s 14bitovou konverzí A/D. Fotoaparát nabízí rozsah citlivostí ISO 100–6 400, který lze rozšířit na ISO 25 600 nebo snížit na ISO 50.

Nikon D600 využívá automatické zaostřování Multi-CAM4800 s 39 body, který se podle výrobce vyrovná citlivosti autofokusu profesionálního modelu D4.

Funkce D-Movie s měřením ve více oblastech je založena na stejné technologii jako u modelu Nikon D800. Rozsah videoaplikací, škála snímacích frekvencí a vlastní ovládací prvky zajišťují ontrolu nad operacemi v živém náhledu v průběhu snímání.

Snímací frekvence: videosekvence v rozlišení Full HD (1 080p) lze zaznamenat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p a s možností 60p, 50p a 25p při rozlišení HD (720p). Videosekvence v kvalitě Full HD mohou být dlouhé přibližně 29 minut a 59 sekund.

K dispozici je nyní také zjednodušená volba režimů automatického zaostřování, např. AF-A, AF-S a AF-C, bez oddálení oka od hledáčku.

Displej LCD s úhlopříčkou 8 cm (3,2 palce) s rozlišením přibližně 921 tisíc bodů a automatickou regulací jasu upravuje jas displeje LCDautomaticky podle okolního prostředí.

Dvouosý elektronický virtuální horizont: umožňuje kontrolu vyrovnání záběru pomocí monitoru LCD nebo v hledáčku. Kontrolovat lze pozici fotoaparátu vzhledem k horizontální rovině a jejímu vrcholu (přední nebo zadní rotace).

Změny provedené v oblasti tlačítka spouště umožňují, abyste ukazováček ponechali na spoušti po delší dobu, zatímco vyhrazené tlačítko nahrávání videa přináší možnost okamžitě spustit natáčení. Fotoaparát je také vybaven samostatnými tlačítky pro ISO, vyvážení bílé barvy, kvalitu obrazu a bracketing.

Fotoaparát je vybaven efekty HDR, filtrovými efekty a časosběrným snímáním v předem nastavených intervalech. Časosběrné snímání uloží obrázky jako videosekvenci, která dovolí přehrát zrychleně pomalou akci. Rychlost přehrávání může být 24 až 36 000× rychlejší, než je skutečná akce.

HDR (vysoký dynamický rozsah): pořídí při jediném stisknutí spouště jeden podexponovaný a jeden přeexponovaný snímek. Rozsah lze rozšířit až na 3 EV pro požadovaný výsledek plné sytosti barev a tonálních přechodů, zatímco přirozený vzhled snímku lze upravit nastavením jemnosti okraje, kde se oba snímky setkávají.

Motivové programy: 19 motivových programů optimalizuje různá nastavení (například čas závěrky, ISO a clonu).

Nabídky úpravy ve fotoaparátu: zahrnují různé užitečné funkce včetně možnosti opravy efektu červených očí a vyvážení barev, D-Lighting, zpracování formátu RAW a možnosti změny velikosti fotografií. Filtrové efekty zahrnují možnosti Skylight filtr, filtr typu hvězda, miniatura, omalovánky, barevná skica a selektivní barva. Možnosti rychlého vylepšení zahrnují korekci zkreslení a perspektivy, vyrovnání a rybí oko. Fotoaparát je také vybaven funkcí úpravy videosekvencí, která umožňuje označit začátek a konec záznamu pro efektivnější uložení.

Doporučená koncová cena: fotoaparát D600 za 49 990 Kč.

Čtěte dále

Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022