Hlavní navigace

Nokia: tři mobilní zařízení - C3, C6 a E5

30. 4. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Nokia C3, Nokia C6 a Nokia E5: zrozeny pro sociální sítě a textovou komunikaci. Telefony jsou vybaveny plnohodnotnou QWERTY klávesnicí a nabízejí přístup k širokému spektru e-mailových služeb, instant messagingu i k sociálním sítím.
  • Výrobce: Nokia
  • Distributoři ČR: Agora, Setos
  • Distributoři SR: ADN, Agora
  • Více informací: www.nokia.cz

Nokia C3 je prvním zařízením s plnohodnotnou QWERTY klávesnicí postaveným na celosvětově nejpopulárnější platformě pro mobilní telefony – Series 40. Jedná se o první telefon této řady, který umožňuje přístup k sociálním sítím rovnou ze základní obrazovky. Přímo odtud mohou uživatelé prohlížet statusy svých přátel, komentovat je, psát vlastní statusy, označovat fotografie a dokonce i sdílet fotografie a videa s ostatními prostřednictvím oblíbených sociálních sítí jako například Facebook nebo Twitter.

Nokia C3 přichází také s aplikacemi Ovi Mail a Ovi Chat, jejichž prostřednictvím si začínající uživatelé mohou snadno zřídit přístup k e-mailu a chatu přímo z mobilního telefonu, bez nutnosti použití PC. Za zmínku stojí také vestavěná Wi-Fi konektivita, 2 megapixelový fotoaparát, barevný 2,4“ displej a podpora pro paměťové karty s kapacitou až 8 GB. Nokia C3 se na pultech obchodů objeví ve druhém čtvrtletí roku 2010. Na výběr bude z řady barevných variací, včetně zlatobílé, červenožluté či zářivě růžové.

Nokia C6 je chytrý telefon postavený na platformě Symbian, který v sobě kombinuje výhody 3,2“ dotykové obrazovky a plnohodnotné výsuvné klávesnice. Rozměrný displej je ideální pro surfování po webu a skvěle se osvědčí i při využívání Facebooku přímo ze základní obrazovky. Široké spektrum nástrojů pro e-mailovou komunikaci a přístup k sociálním sítím pak model Nokia C6 staví do pozice ideálního pomocníka pro uživatele, kteří i na cestách chtějí zůstat v kontaktu se svými blízkými.

Nokia C6 nabídne dlouhý výčet špičkových funkcí, včetně 5 megapixelového fotoaparátu s automatickým ostřením a bleskem či aplikace Ovi Mapy s bezplatnou pěší a automobilovou navigací. Kromě toho budou prostřednictvím Ovi Obchodu k dispozici také tisíce her, videí, RSS čteček, nejrůznějších webových služeb i dalších aplikací a nástrojů.

Celé trio pak doplňuje nejnovější přírůstek do rodiny Nokia Eseries – model Nokia E5. Je speciálně navržen pro ty, kteří chtějí být vysoce produktivní jak v profesním, tak i v soukromém životě. Model postavený na platformě Symbian pokračuje v úspěšné řadě, kam patří například Nokia E72 a Nokia E63. Nokia E5 v sobě kombinuje špičkové manažerské funkce se všemi multimediálními schopnostmi a podporou sociálních sítí, které si jen zaměstnaný manažer od svého telefonu může přát.

Nokia E5 je díky bezpočtu nástrojů zaměřených na produktivitu, které jsou dostupné v Ovi Obchodě, ideálním přístrojem pro zvládnutí nabitého pracovního kalendáře. Navíc, díky přímému přístupu do 90 % celosvětových korporátních poštovních serverů prostřednictvím Mail for Exchange a IBM Lotus Notes Traveler svým majitelům umožňuje snadno zůstat ve spojení, ať jsou kdekoliv.

Doporučené koncové ceny: Nokia C3 - 90 Euro bez DPH, Nokia C6 - 220 Eur bez DPH a Nokia E5 - 180 Eur bez DPH.

Čtěte dále

Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022