Hlavní navigace

Nové Full HD projektory BenQ nabízejí až 30m bezdrátový přenos obrazu

26. 10. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: BenQ
Dva nové modely nabízejí krátkou projekční vzdálenost, ekologické funkce a ve spojení s volitelným zařízením i bezdrátový přenos obrazu na vzdálenost až 30 metrů.
  • Výrobce: BenQ
  • Distributoři ČR: 100MEGA Distribution, ABC Data, Agem, AT Computers, eD´ system Czech, SWS
  • Distributoři SR: 100mega distribution sk, Agem SK, at computers sk, eD´ system Slovakia, sws distribution
  • Cena: podle modelu
  • Více informací: www.benq.cz

Společnost BenQ rozšířila své portfolio domácích projektorů o modely BenQ W1070+ a BenQ W1080ST+. Nástupci modelů W1070/W1080ST nabízejí krátkou projekční vzdálenost Short-throw, 2D Keystone a v případě W1070+ i pokročilé funkce pro korekci obrazu Lens Shift.

Nové jsou možnosti připojení, které nyní podporují také mobilní multimediální rozhraní MHL a prostřednictvím volitelného modulu též bezdrátový přenos nekomprimovaného audio/video signálu Wireless Full HD.

Oba projektory disponují Full HD rozlišením, svítivostí 2200 ANSI lumenů, kontrastním poměrem 10 000:1, zajišťovaným technologií DarkChip3 a 1,07 miliardami zobrazitelných barev. Rozdílem je maximální velikost promítaného obrazu, který u W1080ST+ činí 300 palců (762 cm) a u W1070+ 235 palců (597 cm).

U obou modelů existuje možnost přehrávání 3D 1080p obsahu přes HDMI rozhraní, podpořené technologií Triple Flash, která má díky ztrojnásobení obnovovací frekvence na 144 Hz zajistit obraz bez vibrací. Pro případ nedostupnosti externího zvukového zařízení je součástí projektorů též integrovaný 10W reproduktor.

Projektory jsou podle výrobce navrženy pro snadné umístění do jakéhokoli prostoru. W1080ST+ promítne 65,7palcový (167cm) obraz ze vzdálenosti 1 m, W1070+ pak 100palcový (254cm) obraz ze vzdálenosti 2,5 m s možností vertikálně jej posunout na správnou pozici pomocí funkce Lens Shift.

Novinkou u obou modelů je „2D Keystone“, tedy úprava lichoběžníkového zkreslení, vznikajícího při projekci ze strany, která doplňuje již zavedenou vertikální lichoběžníkovou korekci.

Volitelně lze k BenQ W1070+ a W1080ST+ připojit i tzv. Wireless Full HD Kit, který slouží k bezdrátovému přenosu nekomprimovaného Full HD audio/video signálu ze zdrojového zařízení. Tato souprava obsahuje vysílač se dvěma HDMI vstupy a jedním HDMI výstupem a samostatný přijímač napájený přes USB z připojeného projektoru a přenášející přijatý obraz přes HDMI rozhraní do projektoru.

Díky čtyřem integrovaným anténám činí dosah tohoto zařízení až 30 m, a to i přes pevné překážky (zdi apod.) WFHD Kit dále používá dynamický výběr frekvence přenosu, přinášející odezvu menší než 1 ms. To umožňuje kromě promítání filmů i například hraní počítačových her.

Díky použití technologie SmartEco umožňují projektory ušetřit energii. Lampa vydrží 3500 hodin v normálním a až 6000 hodin v úsporném režimu. Mechanismus DLP projektorů je neprodyšně uzavřen, čímž odpadá nutnost užití a následných výměn či čištění prachových filtrů.

Dostupnost a cena

Domácí projektor BenQ W1070+ je již k dostání za doporučenou koncovou cenu 21 990 Kč / 799 eur s DPH.

Model BenQ W1080ST+ je na trhu za doporučenou koncovou cenu 24 990 Kč / 909 eur s DPH.

soutez_casestudy

Volitelný Wireless Full HD Kit lze dokoupit za 7999 Kč / 289 eur s DPH.

Zdroj: BenQ

Čtěte dále

Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
TD Synnex je distributorem roku Dell Technologies pro region EMEA
TD Synnex je distributorem roku Dell Technologies pro region EMEA
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
IT systémy po celém světě zaznamenávají výpadky
IT systémy po celém světě zaznamenávají výpadky
Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart
Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart