Hlavní navigace

Nové řešení Acronis Backup 12 zazálohuje již (téměř) vše

20. 7. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Acronis
Nová generace zálohovacího softwaru Acronis Backup 12 umožní zálohovat i virtuální stroje v prostředí Microsoft Azure, všechna zařízení od Applu i mobilní zařízení s Androidem. Z nejrozšířenějších platforem si zatím neporadí už jenom s mobilními Windows a prostředním Office 365.

Společnost Acronis, specialista na hybridní cloudová řešení pro ochranu dat, uvolnil novou generaci svého řešení Acronis Backup s číslem 12. Novinka podle výrobce dokáže kompletně ochránit digitální obraz celého podniku.

Na rozdíl od konkurence má novinka pomoci chránit data v hybridních prostředích a je jí jedno, zda se nacházejí v cloudu, on-premise, ve virtuálních a fyzických systémech, na vzdálených lokalitách či na mobilních zařízeních.

Acronis Backup 12 je podle výrobce jediné řešení, které poskytuje podnikům kompletní kontrolu nad umístěním jejich dat, systémů a záloh, včetně virtuálních prostředí. Výsledkem je, že IT manažeři vždy vědí, kde se se nacházejí data jejich společnosti a kdo k nim má přístup, i když jsou umístěna v cloudu.

V případě ztráty dat poskytuje Acronis Backup 12 podnikům řadu možností jejich obnovy, včetně obnovy souborů, e-mailů a databáze, obnovy celého systému včetně obnovy na „holé železo“, aktivní obnovy, okamžité obnovy a vmFlashBack, obnovy po havárii z cloudu a doručení dat na fyzickém nosiči.

Vzhledem k univerzálnosti řešení umožňuje Acronis Backup 12 také migraci dat, aplikací a systémů na jakoukoliv platformu, tedy například z on-premise do cloudu nebo opačným směrem.

Nová generace se vyznačuje třemi zásadními změnami. Tou první je sjednocení řešení pro cloudové a on-premises prostředí, přičemž IT správci mohou nyní vše řídit prostřednictvím centralizované webové konzole.

Druhou změnou je rozšíření podporovaných platforem – Acronis Backup 12 lze nově použít pro virtuální stroje na platformách Microsoft Azure a Amazon EC2, veškerá zařízení řady Mac, iPad a iPhone od Applu a také na libovolné mobilní zařízení s Androidem.

Třetí novinkou je pak nová možnost licencování. Kromě věčné licence nebo „přibalení“ služby k již používanému cloudovému úložišti od Acronisu přibyla také možnost předplatného, a to na jeden, dva nebo tři roky.

Acronis také myslí na legislativní požadavky a může garantovat ukládání dat v evropských datacentrech. Data tak neopustí území Evropské unie, což je poslední dobou stále důležitějším faktorem, pro řadu uživatelů z řad podniků a státní správy.

Acronis Backup 12 kromě fyzických zařízení poskytuje datovou ochranu také pro široké spektrum infrastruktury, včetně Microsoft Exchange, SharePoint, Active Directory, Windows Server, Hyper-V, Azure a také Azure Stack v okamžiku jeho uvedení na trh. Zároveň bude podporovat připravovanou verzi Microsoft Windows Server 2016, včetně Hyper-V s RCT (resilient change tracking).

Dostupnost

MIF22

Zálohovací a obnovovací řešení Acronis Backup 12 je již celosvětově dostupné. Ceny závisí na konkrétním platebním modelu a rozsahu využívaného prostoru.

Zdroj: Acronis, ChannelWorld

Čtěte dále

Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu