Hlavní navigace

Obrat SWS v roce 2009 klesal, distributor navýšil základní kapitál

12. 1. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Společnost SWS, IT distributor roku 2007, oznámila hospodářské výsledky za rok 2009. I přes pokles obratu hodnotí svůj výsledek pozitivně, drží se totiž nad průměrem trhu. Distributor zároveň uvedl, že na konci minulého roku navýšil základní kapitál a získal certifikát ISO 9001:2009. Seznamte se s podrobnostmi.

Logo distributora SWS.SWS dosáhla v roce 2009 obratu 4 560 milionů korun, což je 5% pokles oproti předchozímu roku 2008. Zároveň se stala prvním IT distributorem, který v letošním roce hospodářský výsledek zveřejnil.

Poprvé v historii SWS jsme nedosáhli meziročního nárůstu obratu, nicméně vzhledem k tomu, že pokles celého IT trhu v České republice byl cca 12%, je náš výsledek v tomto světle velmi příznivý. Podařilo se nám zlepšit svoji pozici v dodávkách do segmentu retailových řetězců, upevnili jsme si pozici distributora č. 1 v dodávkách digitálních fotoaparátů, kde jsme i přes 20% pokles tohoto trhu narostli o 10 %. Se 100 tisíci prodanými kusy notebooků jsme upevnili svou pozici i v tomto segmentu prodeje,“ komentoval loňský rok v tiskovém oznámení Stanislav Skalička, obchodní ředitel SWS.

SWS se v loňském roce podařilo získat významnou distribuční smlouvu na notebooky a pracovní stanice Hewlett Packard. Mezi další důležité nové značky v nabídce lze zařadit také Sony Playstation a Netgear.

Signály stability

Kromě nových distribucí se v loňském roce SWS zaměřila na kapitálové posílení firmy. Dne 28. 12. 2009 zapsal Krajský soud v Brně zvýšení základního kapitálu společnosti z 43,495 milionů Kč na hodnotu 130,485 milionů Kč. Jak uvedl distributor, navýšení kapitálu bylo provedeno z vlastních zdrojů společnosti (nerozděleného zisku minulých období).

O měsíc dříve SWS získala certifikát systému řízení podle normy ČSN EN ISO 9001:2009 pro oblast „Nákupu, prodeje a distribuce produktů IT“. Partnerům tak deklaruje, že veškeré činnosti, které provádí, jsou vykonávány v souladu s mezinárodními standardy.

Ve všech našich aktivitách jsme připraveni i nadále naplňovat základní krédo SWS ‘Distributor ve Vašich službách‘, které vnímáme jako trvalý závazek vůči svým obchodním partnerům. Současně akcionáři společnosti navýšením základního kapitálu jasně deklarovali svůj zájem na dalším růstu a posílení firmy,“ uvedl v oznámení k dalšímu vývoji společnosti Evžen Varadínek, předseda představenstva SWS.

MIF22

SWS se mimo jiné prezentuje jako největší distributor produktů Lenovo, Fujitsu-Siemens, Lexmark, Benq, SMC a dalších. V oblasti prodeje digitálního foto-videa je s nabídkou produktů od šesti nejvýznamnějších výrobců největším distributorem na českém trhu. V roce 2007 společnost získala od resellerů ocenění IT Distributor roku.  Partnerské setkání SWS v Čejkovicích se letos zařadilo mezi TOP3 Partnerská setkání roku 2009 vyhlašovaná ChannelWorldem.

Profil společnosti ve Vyhledávači distributorů naleznete zde (nejprve se přihlaste). Zamířit můžete také přímo na web a e-shop distributora.

Čtěte dále

Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou