Hlavní navigace

Obrazem: Annex NET ukázal, jak na bezpečnou komunikaci, synchronizovanou bezpečnost a zálohování

19. 9. 2017
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Annex NET
Distributor s přidanou hodnotou, společnost Annex NET, uspořádala pro své partnery a zákazníky workshop zaměřený na širší témata bezpečné komunikace, synchronizované bezpečnosti a zálohování.

V pražském hotelu Occidental se 12. 9. konal workshop společnosti Annex NET. Po registraci a ranní kávě zahájili program první přednáškou Milan Stehlík a Roman Hošna, kteří za Annex NET představili možnosti zabezpečené komunikace, která je nezbytnou součástí konceptu sjednocené komunikace a samozřejmě také týmové spolupráce s využitím technologií innovaphone.

Na ně navázal Milan MottlArcserve prezentací, v níž odhalil, jak se společnosti daří růst v řešení UDP navzdory stagnujícímu trhu produktů pro zálohování a obnovu po havárii.

Patrik Sychra z Annex NETuPo první přestávce se účastníci měli možnost seznámit s řešením MOVEit pro zabezpečený přenos dat od společnosti Ipswitch. Možnosti služby, kterou by se dalo stručně představit jako „firemní Dropbox“ i pro GDPR, přiblížil Patrik Sychra z Annex NETu.

Patrik Sychra shrnul, že ve firmách často chybí při přenosu a ukládání dat šifrování, neexistuje dohled, respektive logování a data jsou uložená zbytečně dlouho. Navíc u opakujících se manuálních úkolů dochází k lidským chybám.

Řešení MOVEit Ad Hoc proto umožňuje obousměrný šifrovaný (AES 256) přenos souborů mezi uživateli i organizacemi. Jde o náhradu úschoven typu Dropbox či Uložto, slouží ke krátkodobému uchování a sdílení dat (nejde tedy o datový archiv), přičemž veškeré aktivity se logují a evidují. MOVEit splňuje požadavky na SLA a nařízení GDPR, PCIDSS, HIPAA, SOX, GLBA a další, dodal Sychra. Účastníci měli možnost zhlédnout také praktickou demo-ukázku nasazení řešení MOVEit pro zabezpečenou distribuci firemních dat k partnerům, které lze přes plug-in integrovat např. do Outlooku.

Po obědě Petr Chval z Annex NETu přiblížil ucelené řešení bezpečnosti firemního IT - Sophos Central. Ukázal, jak lze přes jednu platformu snadno spravovat zabezpečení serverů, mobilních zařízení, koncových stanic, e-mailu, webové brány, firewallu i bezdrátových sítí včetně šifrování.

Vysvětlil také, jak může platforma posloužit partnerům pro správu zabezpečení jejich zákazníků. Ukázal, jak se přihlásit a jak je účet provázán s partnerským portálem. Přiblížil také koncept synchronizované bezpečnosti, která automaticky propojuje reakce XG Firewallu se zabezpečením koncových stanic.

Na něj navázali Aleš Kotmel a Zdeněk Čížek prezentací nové verze  firewallu Sophos XG v17Na něj navázali Aleš Kotmel a Zdeněk Čížek prezentací nové verze  firewallu Sophos XG v17 pro malé a středně velké společnosti. Dále prezentovali schopnosti firewallu XP a automatické reakce na hrozby v síti. Vysvětlili také důležitost nastavení identit uživatelů, jejich snadné identifikace a autentizace. To umožňuje administrátorům preventivně reagovat na potenciální hrozby v síti s předstihem.

Ukázali také možnosti integrovaného reportingu s více než tisícem šablon a poté se podrobněji věnovali bezpečnostním funkcím a hlavním novinkám.

Využitím synchronizované identifikace aplikací koncový bod ví, jaké aplikace generují provoz a sdílí tyto informace se firewallem Sophos XG v reálném čase. Ten je automaticky kategorizuje a aplikuje zásady pro řízení aplikací a provozu.

Účastníci se mimo jiné seznámili s vylepšenou, přehlednější správou pravidel na firewallu, licencováním a zjednodušenou správou licencí, s novými HW appliancemi a plánovanými funkcemi pro rok 2018 (cloud access security broker, SSL inspekce, stonewalling koncových bodů, identifikace IoT atd.)

Posledním bodem programu byla praktická ukázka firewallu Sophos XG v17 včetně nového přístupu v definici pravidel, implementace Security Heartbeat a Synchronize Application Control.

Cloud22

Závěrem bylo připraveno speciální překvapení pro účastníky workshopu, a to ochutnávku armagnaců.

Zdroj: Annex NET

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
Gartner: Globální dodávky PC letos klesnou bezmála o desetinu
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
VMware: Vývojáři by měli mít i obchodní dovednosti, podniky na ně v inzerátech zapomínají
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba
Nový WEBCAST: HPE GreenLake - Vše jako služba
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku
Heureka: Česká e-commerce se blíží úrovni loňského roku