Hlavní navigace

Obrazem: Enterprise Top Gun pošesté vyškolil partnery Dellu

19. 5. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: DNS
Praktické partnerské školení v enterprise řešení společnosti Dell v armádním tempu se letos v květnu konalo na Faře Rančířov u Jihlavy.

Společnost Dell spolu se svým value added distributorem DNS a za podpory Intelu a Microsoftu uspořádali dvoudenní technické školení partnerů v enterprise portfoliu.

Tradiční technická akce s příznačným názvem Top Gun se koná dvakrát ročně. Partneři se zde kromě praktických ukázek a technických prezentací podnikových řešení Dell dozvěděli například, jak prodávat IT bez hardwaru, tedy co zajímá ředitele na straně zákazníků.

Novinky ve storage hardwaru i softwaru (vč. Fluid FileSystem 5.0) doplnila také ukázka řešení Dell pro velká data. Nechybělo samozřejmě představení roadmapy podnikového portfolia na další měsíce.

Součástí čtvrtečních prezentací bylo i představení registrace obchodních příležitostí a funkcionalit partnerského portálu, který mohou zapojení reselleři využívat ke zvýšení své úspěšnosti. Mezi praktické on-line nástroje patří rozhodně on-line konfigurátor řešení a reselleři prodávající storage Dell využijí Compellent Portal.

Úvodní přednáška patřila tradičně Ondřeji Bačinovi, enterprise solutions marketing managerovi. Zdůraznil pokračující digitalizaci podniků a disruptivní dopady nováčků, jako jsou Uber, Airbnb či Spotify, na tradiční odvětví. Všechny tyto služby mají společný jmenovatel – sídlí v cloudu. Hovořil také o tom, že budoucí IT bude o softwarově definované infrastruktuře.

Úvodní přednáška patřila tradičně Ondřeji Bačinovi, enterprise solutions marketing managerovi

Poté se již věnoval spojení Dellu a EMC, které má být dokončeno nejpozději do letošního října a ze kterého má vzejít společnost vedoucí ve 21 magických kvadrantech Gartneru. V dobývání trhu chce využít síly a kredibility EMC u podnikových klientů a dlouhodobé vztahy Dellu v mid-marketu a SMB.

Dell chce stavět na svém enterprise portfoliu podnikových PC, serverů, storage a virtualizace a pozicovat společnost v nejrychleji rostoucích oblastech IT. Za ty považuje digitální transformaci, hybridní cloud, konvergovanou a hyperkonvergovanou infrastrukturu, bezpečnost, mobilitu a softwarově definovaná datacentra.

Později odpoledne prvního dne si partneři mohli vyzkoušet střílení na terč paintballovými kuličkami ve střelnici Buffalo Bill. Někteří účastníci využili nabídky wellness – ať už sauny, vířivky nebo bazénu.

Dell/DNS Top Gun 2016

Večer opět nikdo neodolal degustaci lahodných rumů a k tomu ještě lepších doutníků. Popíjelo se sice do noci, ale všichni byli druhý den ráno v plné polní nachystaní na obhlídku připravených demo stanovišť.

To, že byl pátek 13., se naštěstí ve cvičení neprojevilo. Stánky společnosti Dell (technická podpora, nástroje pro správu, konvergovaná plaforma FX, Compellent a FluidFS, storage/analytické nástroje, partnerský portál, big data a software) doplnily stanoviště Microsoftu a Master Internetu.

Za návštěvu každého stanoviště partneři vyfasovali razítko. Když jich nasbírali všech dvanáct a k tomu vyplnili formulář se zpětnou vazbou, dostali hodnotné dárky (sportovní set Nike). Akci zakončil oběd, po kterém se všichni rozjeli svými směry.

Zdroj: DNS, Dell

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Speciál: Jak si správně naplánovat reakci na kyberútoky
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Check Point: Vlna facebookových podvodů míří i na české uživatele
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě
IdeaSense spojuje síly s O2, společně v ČR inovují 5G sítě