Hlavní navigace

Ocenění výrobce a distributor roku v ChannelWorld Awards 2012 vyhlášena

13. 2. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
V pěti kategoriích o distributora roku a devíti kategoriích o výrobce roku hlasovali zástupci prodejců, poskytovatelů služeb a řešení, výrobců a distributorů ICT a spotřební elektroniky. Kdo zvítězil?

V ChannelWorld Awards, které oficiálně navazují na nejstarší anketu o IT Distributora roku a od roku 2010 oceňují prostřednictvím hlasů channel partnerů také IT výrobce roku, letos hlasovalo 751 zástupců ze 615 firem z České (57 %) i Slovenské republiky (43 %).

Anketu, která se konala od 10. 9. 2012 do 31. 1. 2013, vyhlašují vydavatelství IDG Czech Republic a časopis a web ChannelWorld. Letošní ročník poprvé metodicky zaštiťuje výzkumná agentura IDC, která ověřila správnost vyhodnocení výsledků.

Tradiční reselleři, retail a e-tail hlasovali pro broadline a specializované distributory a výrobce (hlasující ze Slovenska volili pouze distributory). VAR, systémoví integrátoři, IAP a ISV hlasovali ve všech kategoriích včetně distributorů s přidanou hodnotou – VAD. Ocenit vzájemnou spolupráci mohli i výrobci a distributoři.

Vítězové kategorií Distributor roku 2012

Titul Broadline distributor roku 2012 obhájila suverénně společnost AT Computers a.s. (40 % hlasů). V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2012 zvítězila divize Comstor Česká republika společnosti WESTCON GROUP EUROPEAN OPERATIONS LIMITED, organizační složka (33 % hlasů). Ocenění Specializovaný distributor roku 2012 letos již potřetí obhájil Eset software spol. s r.o. (14 % hlasů).

První příčku ve slovenské kategorii Broadline distribútora roka 2012 opět obhájil eD system Slovakia, s.r.o. (38 % hlasů), který zároveň letos poprvé zvítězil v kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka (46 % hlasů).

Tituly Výrobce roku 2012 získaly v  ChannelWorld Awards tyto společnosti:

  • Výrobce počítačů roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (22 % hlasů).
  • Výrobce serverů/storage roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (40 % hlasů).
  • Výrobce mobilních zařízení roku: Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o. (40 % hlasů).
  • Výrobce softwaru roku: MICROSOFT s.r.o. (27 % hlasů).
  • Výrobce tiskových a zobrazovacích zařízení roku: HEWLETT-PACKARD s.r.o. (32 % hlasů).
  • Výrobce síťových řešení roku: CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o. (25 % hlasů).
  • Výrobce komponent roku: GIGABYTE TECHNOLOGY CO., LTD. (21 % hlasů).
  • Partnerský program roku: Eset software spol. s r.o. (19 % hlasů).
  • Partnerský portál roku: Eset software spol. s r.o. (22 % hlasů).

Slavnostní předání ocenění vítězům jednotlivých kategorií se uskutečnilo 13. 2. 2013 v restauraci V Zátiší za účasti zástupců oceněných distributorů, výrobců a sponzorů vyhlášení, společností Canon a Thomas-Krenn.AG.

Sponzor slavnostního vyhlášení: Canon        Sponzor slavnostního vyhlášení: Thomas-Krenn.AG

V každé kategorii ChannelWorld vyhlásil první tři místa. V případě, že se na dalších pozicích umístily společnosti s více než 10 % hlasů, jsou uvedeny také. Výsledky naleznete níže.

Vítězové ChannelWorld Awards 2012

Podrobné výsledky včetně profilu hlasujících budou zveřejněny v březnovém vydání časopisu ChannelWorld. Pokud jste do ankety nehlasovali, ChannelWorld neodebíráte a máte zájem tištěné speciály dostávat přímo na váš stůl, je objednat v naší on-line trafice, a to i v elektronické podobě

ChannelWorld Awards 2012 - kategorie Distributor roku

Do hlasování o Broadline distributora roku se zapojilo 362 zástupců parterů a výrobců. Prvních pět míst obsadily společnosti AT Computers, eD system Czech, ABC Data, SWS a Tech Data Distribution.

Broadline distributor roku 2012

V kategorii Distributor s přidanou hodnotou roku 2012 hlasovalo 142 zástupců VAR, poskytovatelů služeb a výrobců. Nejvíce hlasů získal Comstor Česká republika následovaný společnostmi DNS a divizí Azlan (TD).

Distributor s přidanou hodnotou roku 2012

Pro kategorii Specializovaný distributor roku 2012 udělilo hlas 278 zástupců obchodních partnerů. Zvítězil Eset software následovaný společnostmi Lama Plus a Krup.

Distributor s přidanou hodnotou roku 2012

O zvolení Broadline distribútora roka 2012 se zasadilo 318 zástupců slovenských resellerů a výrobců. Jako vítěze zvolili eD system Slovakia a na dalších pozicích Asbis SK, ABC Data SK a AT Computer SK.

Broadline distribútora roka 2012

V kategorii Distribútor s pridanou hodnotou roka 2012 hlasovalo 125 zástupců obchodních partnerů. Vítězem se stal eD system Czech následovaný společnostmi Asbis SK a Alef Distribution SK.

Distribútor s pridanou hodnotou roka 2012

ChannelWorld Awards 2012 - kategorie Výrobce roku

V kategorii Výrobce počítačů roku 2012, ve které hlasovalo 325 zástupců resellerů a distributorů, zvítězil Hewlett-Packard před druhým AT Computers, výrobcem PC Comfor a Triline. Třetí příčku obsadilo Lenovo.

Výrobce počítačů roku 2012

Do kategorie Výrobce serverů/storage roku 2012 se zapojilo 304 hlasujících. Zvítězil v ní Hewlett-Packard následovaný v absolutním počtu hlasů druhou IBM a třetím Dellem.

Výrobce serverů/storage roku 2012

Do hlasování o Výrobce síťových řešení roku 2012 se zapojilo 314 zástupců partnerů. První místo obhájilo Cisco, na druhé místo se letos probojoval TP-Link a na třetí příčce se umístil ZyXel.

Výrobce síťových řešení roku 2012

V reakci na trendy v IT jsme poprvé vyhlásili také Výrobce mobilních zařízení roku 2012, v nichž své oblíbence volilo 317 resellerů a distributorů. První příčku získal s výrazným náskokem Samsung, druhý se umístil Apple a třetí HTC.

Výrobce mobilních zařízení roku 2012

O zvolení Výrobce tiskových a zobrazovacích řešení roku 2012 se zasadilo 311 hlasujících. První místo náleží společnosti Hewlett-Packard, druhou příčku obsadil Canon a třetí pozici vybojoval Epson.

Výrobce tiskových a zobrazovacích řešení roku 2012

Pro Výrobce softwaru roku 2012 hlasovalo 310 zástupců partnerů. Vítězem se stal Microsoft, na druhé příčce se stejně jako loni umístil Eset software a na třetí pozici se udrželo AVG.

Výrobce softwaru roku 2012

V kategorii Výrobce komponent roku 2012, v níž hlasovalo 294 zástupců resellerů a distributorů, zvítězil Gigabyte. Na druhém místě skončil loňský vítěz Intel, třetí příčku obsadil Asus a čtvrtý nejvýznamnější podíl hlasů získal Kingston.

Výrobce komponent roku 2012

Partnerský program roku 2012 volilo celkem 258 resellerů a distributorů. První místo získal partnerský program společnosti Eset, na druhou příčku se probojoval PartnerOne od Hewlett-Packard a třetím nejlepším programem byl zvolen Partner Network společnosti Microsoft.

Partnerský program roku 2012

ICTZ23

O vítězi kategorie Partnerský portál roku 2012 rozhodovalo 255 hlasujících zástupců. Byla jím zvolena Partnerská zóna Eset, na druhé příčce se umístil Partner Network portál Microsoftu a třetí místo náleží Smart portalu HP.

Partnerský portál roku 2012

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jan Baláš je obchodním ředitelem společnosti Skladon
Jan Baláš je obchodním ředitelem společnosti Skladon
GFI Software: České firmy čelí vlně falešných e-mailů
GFI Software: České firmy čelí vlně falešných e-mailů
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
ATC zařazuje do nabídky nový produkt Evoloop
ATC zařazuje do nabídky nový produkt Evoloop