Hlavní navigace

Odvážně jiný? Takový je více režimový ultrabook Lenovo Yoga 900 a tablet Yoga Tab 3 pro s projektorem

2. 12. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Společnost Lenovo uvedla na trh nové modely svých konvertibilních ultrabooků i vícerežimových tabletů pro domácí uživatele. Sází na to, že se nebojí být výrazně jiná než konkurence.
  • Výrobce: Lenovo
  • Distributoři ČR: AT Computers, SWS
  • Distributoři SR: Asbis SK, eD´ system Slovakia
  • Více informací: www.lenovo.cz

To, že se společnost Lenovo nebojí být při návrhu nových produktů jiná než ostatní, je na portfoliu jednoznačně vidět. Podtrhuje to také marketingovou komunikací postavenou na hashtagu #odvaznejiny.

Nejvýraznějším představitelem produktových inovací jsou zařízení s označením Yoga. Právě v nich Lenovo v prosinci uvádí na český trh novinky včetně vlajkových lodí konvertibilních ultrabooků a vícerežimových tabletů.

Králem spotřebních konvertibilních ultrabooků je nová 14,9 mm tenká Yoga 900, kterou již znáte díky netradičnímu řešení kloubu podobnému hodinkovému pásku.

Nová generace běží na procesorech Intel Core Skylake, lze ji osadit až 16 GB RAM a díky novému PCIe řadiči disponuje rychlejšími SSD disky. Navíc Lenovo zvýšilo hustotu baterie o 50 %, což má dovolit 9hodinové přehrávání videa (na displeji s QHD+ rozlišením).

Konvertibilní ultrabook Lenovo Yoga 900Se systémem Windows 10 Pro lze ultrabook zapojit do podnikové domény. Na český trh Yoga 900 přichází ve zlatém, stříbrném a oranžovém šasi a cenou od 33 999 Kč vč. DPH.

Nižší řada Yoga 700 se nabízí v 11‘‘ a 14‘‘ variantě, přičemž obě mají Full HD displeji a reproduktory s technologií Dolby Home Theater. Menší verzi můžete nabídnout s Windows 10 Profesional , větší model lze zase osadit grafikou Nvidia GeForce 940M.

11palcový model je na skladu v bílém, stříbrném a oranžovém provedení za cenu od 20 999 Kč s DPH. Na větší variantu si počkáme do ledna 2016 a jeho ceny má začínat na 22 999 Kč s DPH.

Lenovo nabízí ještě levnější variantu Yoga 500 v úhlopříčkách 14 a 15,6‘‘ s numerickou klávesnicí a nejlevnější Yoga 300 pouze  v 11‘‘ provedení v ceně od 6 990 Kč.

Kino do kabelky

Vlajkovou lodí v tabletech Lenovo, které s vyklápěcím stojánkem umožňují čtyři režimy použití, je Yoga Tab 3 Pro s QHD rozlišením na 10,1‘‘.

Tablet Yoga Tab 3 pro s projektoremKromě odolnosti proti polití a čtveřice reproduktorů JBL s technologií Dolby Atmos se v madle s baterií navíc ukrývá projektor, který dokáže promítat obraz s úhlopříčkou až 70‘‘.

Tablet s OS Android pohání procesor Intel Atom x5-Z850 a 2 GB RAM, úložnou kapacitu 32 GB lze rozšířit přes MicroSD až o 128 GB. Výrobce uvádí výdrž na baterii až 18 hodin.

Přední 5MPx fotoaparát doplňuje zadní 13Mpx. Kromě Wi-Fi tablet disponuje LTE modulem a je možné z něj i volat.

Vysoká koncová cena 16 999 Kč s DPH může zákazníky odrazovat. Na druhou stranu Jaroslav Král, MBG 4P manager v Lenovu, tablet nazval zařízením 5 v 1 – vzhledem k parametrům jej zákazník může použít jako čtečku knih, tablet, projektor, powerbanku (baterie s 10 000 mAh s podporou OTG) a  externí reproduktor, a to je pak cena už ospravedlnitelná.

Tablet Yoga Tab 3 Pro

Lenovo do české distribuce přineslo také levnější tablety Yoga Tab 3 v osmi a desetipalcovém provedení. Kromě vícerežimového designu zaujmou otočným fotoaparátem a technologií AnyPan, která dovoluje psát do tabletu poznámky v podstatě čímkoliv. Oba modely je navíc možné nabídnout s podporou LTE (4G).

Obě varianty mají na baterii vydržet fungovat až 20 hodin. Osmipalcovou verzi navíc nabídnete v ceně těsně pod pět tisíc korun, větší model stojí 5 999 Kč s DPH.

Celé představení nových modelů se odehrávalo v muzeu voskových figurín Grévin v Praze. Kromě světelného tanečního vystoupení se ho zúčastnili také tři zástupci tzv. Lenovo Doerů – Aneta Antošová, tanečnice, choreografka a královna twerku v ČR; Dominik Nekolný, BMX freerider, sedminásobný mistr ČR a mistr světa a Kamila „Kamu“ Rundusová, kuchařka a lektorka vaření vietnamského jídla.

MIF22

Světelná show

Zdroj: Lenovo, ChannelWorld

Čtěte dále

Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce