Hlavní navigace

Office 365 Home Premium má prý již milion předplatitelů

3. 6. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Microsoft
Office 2013 je podle Microsoftu dosud nejlépe se prodávající verzí jeho kancelářské sady. Jak si vede Office 365 v čele s novými nabídkami pro domácnosti a malé firmy?

Microsoft se pochlubil, že za prvních 120 dní od uvedení Office 2013 prodal již deset milionů licencí, což prý z Office 2013 činí dosud nejprodávanější verzi jeho kancelářské sady.

Microsoft tvrdí, že každou sekundou prodá jednu licenci. Není však jasné, jestli jde skutečně o prodané licence v klasickém smyslu anebo Microsoft započítává i licence poskytnuté v rámci Office 365.

Konkrétní čísla k úspěšnosti Office 365 společnost Microsoft opět neposkytla. Zůstává jen u relativních údajů, když tvrdí, že během prvních tří měsíců roku 2013 narostl počet firemním zákazníků Office 365 o 25 %.

Jedním z mála konkrétnějších údajů je vyjádření z letošního března, kdy Microsoft tvrdil, že Office 365 využívá jeden milion pracovníků amerických federálních, státních a lokálních úřadů.

Analytici ze společnosti Gartner ovšem upozorňují, že důležité jsou způsob a míra využití, k nimž Microsoft neposkytuje žádné podrobnější statistické údaje, které by odrážely reálný úspěch a význam Office 365.

Office 365 Home Premium s milionem předplatitelů

Jak si vede Office 365 Small Business Premium, nová nabídka pro firmy do 25 zaměstnanců, zveřejněno nebylo. Microsoft upřesnil pouze výsledky nové nabídky Office 365 pro domácnosti, tedy Office 365 Home Premium.

Dosáhla prý nyní milníku milionu předplatitelů. Microsoft to považuje za důkaz, že s poskytováním softwaru za předplatné lze uspět i v domácnostech.

Tvrdí, že milníku milionu předplatitelů dosáhl s Office 365 Home Premium za kratší dobu než video-on-demand služba Hulu.com a hudební služba Spotify.

Dlužno však dodat, že obě služby začínaly takříkajíc na zelené louce. Microsoft v rámci Office 365 Home Premium nabízí novou verzi již zavedeného produktu za velmi silné marketingové podpory.

Navíc Microsoft znevýhodnil klasické retailové vydání Office 2013 pro domácnosti a studenty, které oproti předchozím verzím poskytuje licenci pouze pro jeden počítač namísto tří, aniž by to adekvátně kompenzovala cena.

Office 365 Home Premium čelí kritice

Microsoft sklízí kritiku od části předplatitelů Office 365 Home Premium, kteří vyjadřují zklamání nad tím, že Microsoft zakazuje poskytnutý software užít ke komerčním účelům.

Podle kritiků pak prý postrádá smysl, aby si Microsoft účtoval za pronájem nejvyšší maloobchodně dostupné edice Office 2013 Professional s nástroji, které se uplatní prakticky výhradně v komerční sféře.

Negativní ohlasy vyvolalo také zdržení vydání Office pro Android a iOS. Právě plná verze Office pro tyto mobilní platformy měla být jedním z benefitů Office 365 Home Premium a Office 365 Small Business Premium.

Podle posledních neoficiálních informací má však Office pro Android a iOS mít až roční zpoždění. Pokud se zprávy ukáží jako pravdivé, tak Office pro Android a IOS přijde až na jaře roku 2014.

Někteří komentátoři vyjádřili názor, že nejde o zdržení ve vývoji, ale pokus Microsoftu zvýhodnit jeho vlastní platformy Windows Phone 8 pro chytré mobily a Windows RT pro tablety, kde je sada Office již součástí systému.

Microsoft se ke kritice zdržení Office pro Android a iOS a licenčního omezení Office 365 Home Premium nevyjadřuje. Momentálně se nezdá být pravděpodobné, že by ustoupil podobně jako s přenositelností licencí retailového vydání Office 2013.

Zdroj: ARNnet.com.au, PCWorld.com, ChannelWorld.cz

Čtěte dále

Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy