Hlavní navigace

Panasonic: odolný notebook Toughbook CF-19

23. 6. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Panasonic představuje novou verzi svého odolného konvertibilního notebooku Toughbook CF-19.

Nový Toughbook CF-19 využívá třetí generaci procesoru Intel Core - i5-3320 vPro taktovaný na 2,6 GHz. Konvertibilní notebook je vybaven nízkonapěťovým DDR3L paměťovým modulem, který umožňuje delší provoz na baterie. Kapacita pevného disku byla oproti předchozí verzi CF-19 mk5 zvětšena z 320 GB na 500 GB, volitelně je k dispozici SSD disk o kapacitě 128 GB nebo 250 GB.

Díky novému senzoru úrovně osvětlení v kombinaci s displejem využívajícím technologii Transflective Plus notebook nastavuje odpovídající úroveň jasu ve vnitřním či venkovním prostředí. Podpora automatické regulace poosvětlení displeje má podle výrobce kladný vliv i na nižší spotřebu energie. Kombinací jednotlivých zobrazovacích technologií je dosaženo jasu až 6 500 cd/m².

Panasonic Toughbook CF-19 využívá technologii Bluetooth 4.0 Smart Ready. Bluetooth 4.0 třídy 1 je plně kompatibilní s Bluetooth 2.1 a při navázání spojení (3 ms) podporuje přenos dat rychlostí až 24 megabitů za sekundu.

K dispozici jsou dva USB porty, z nichž jeden odpovídá standardu USB 3.0 a také sériový port a slot PC Card.

Počítač Toughbook CF-19 mk6 může být volitelně osazen komunikačním modulem Ericsson F5521gw- HSPA+ (DL: 21 Mbps) se správcem bezdrátových připojení. Součástí modulu je také jednoúčelový přepínač umožňující uživatelům zapínat a vypínat připojení s cílem snížit spotřebu energie, a prodloužit tak dobu provozu na baterie. Díky technologii Intel ATP může být zařízení volitelně přepnuto do režimu ochrany proti krádeži.

Ve srovnání s předchozí verzí mk5 bylo dosaženo nižší energetické náročnosti a prodloužení provozu na baterie o jednu hodinu. Bez nabíjení tak může být CF-19 mk6 vybavený operačním systémem Windows 7 v provozu až 10 hodin. Maximální efektivita spotřeby energie je podporována i technologií Panasonic Power Management zajišťující využívání systémových zdrojů dle skutečné potřeby aplikací nebo na základě uživatelsky definovaných profilů.

Toughbook CF-19 mk6 je vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku (u vnitřní i vnější strany pláště), ochranou proti poškrábání, je testován na odolnost vůči pádům dle armádního standardu MIL-STD 810G a nabízí ochranu vůči vodě, prachu, vibracím a teplotním extrémům. Splňuje tedy podmínky pro hodnocení kategorie ochrany IP65. Odpovídající ochranou pro případ pádů a teplotních extrémů je vybaven i pevný disk. Toughbook CF-19 je dodáván s podporou tzv. „tichého režimu“ pro použití za kritických situací, v rámci kterého mohou být vypnuty stavové diody, podsvícení displeje, reproduktory a komunikační rozhraní.

MIF22

Aby mohli existující zákazníci i nadále používat periferní zařízení, je CF-19 mk6 kompatibilní s držáky modelové řady CF-19 a s dalšími periferiemi, jako jsou dokovací stanice a baterie. Každý Toughbook je dodáván s tříletou zárukou pokrývající selhání hardwaru při dodržení účelu použití a se závazkem opravy během 96 hodin.

Doporučená koncová cena začíná na 2 950 eur bez DPH.

Čtěte dále

Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou