Hlavní navigace

Paul Melmon je ředitelem rozšířeného pražského R&D centra Pure Storage

14. 9. 2022
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Pure Storage
Pure Storage představila své plány pro Českou republiku – rozšířila zde své výzkumné centrum a otevřela nové kancelářské prostory s 450 pracovními místy.

Společnost Pure Storage oznámila rozšíření svého pražského výzkumného a vývojového centra a dalších aktivit v České republice. Do vedení tohoto centra zároveň jmenovala zkušeného technologického lídra Paula Melmona.

Tato oznámení podle Pure Storage představují další milník v závazku společnosti pokračovat v inovacích a investicích v České republice i celém regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika), a podpořit tím globální růst.

Praha jakožto významný technologický hub zaujala společnost Pure Storage zejména svou strategickou polohou stejně jako širokou nabídkou talentovaných specialistů a kvalitním vzdělávacím systémem.

Své výzkumné a vývojové centrum zde založila na jaře roku 2020 a během dvou let své existence a rozvoje přilákala řadu špičkových talentů z České republiky i ze zahraničí. Od otevření centra zdvojnásobila počet svých technických expertů a v letech 2023 a 2024 plánuje růst podobným tempem.

Pure Storage dlouhodobě investuje do inovací více, než je oborovým standardem; téměř 20 % jejích příjmů jde zpět do R&D. I díky práci pražského centra společnosti vzrostly příjmy za druhé čtvrtletí účetního roku 2023 meziročně o 30 % a příjmy z předplacených služeb o 31 %.

Nový ředitel…

Scílem podpořit plánovanou expanzi byl do funkce ředitele českého R&D centra jmenován již zmiňovaný Paul Melmon. Do společnosti Pure Storage nastoupil v roce 2020 jako viceprezident pro vývoj v oddělení Digital Experience.

Před svým příchodem do Pure Storage působil jako technologický ředitel ve společnosti Colibri Group, kde zodpovídal za vývoj a provoz SaaS řešení sloužícího více než 1 milionu odborníků. Vystudoval informatiku a matematiku na Kalifornské univerzitě.

Z výsledků pražského R&D centra jsme nadšeni. Plánujeme zdvojnásobit počet jeho zaměstnanců a převzít další strategické iniciativy napříč několika obchodními jednotkami,“ uvedl při jmenování Melmon.

… i nové prostory

V kontextu expanzních plánů Pure Storage otevřelo vedle svého stávajícího sídla nové kanceláře v Karlíně, který je díky vysoké koncentraci IT odborníků a technologických firem známý svou inovativní atmosférou. Nové kanceláře zahrnují 450 moderních pracovních míst.

Rozšířená investice přináší významné příležitosti pro spolupráci jak mezi firmami, tak i mezi zaměstnanci v technologickém sektoru, vytváří nové pracovní příležitosti a stimuluje hospodářský růst,“ uvedla Christy Agor, chargé d’affaires, Velvyslanectví USA v České republice. 

Výzkumné a vývojové centrum v Praze je jedním z pěti globálních výzkumných a vývojových center společnosti Pure Storage. Dvě se nacházejí v USA, v Mountain View v Kalifornii a v Bellevue ve státě Washington, další jsou v kanadském Vancouveru a v Bangalore v Indii.

Zdroj: Pure Storage

Nové články do mailu

Chcete mít každý týden přehled o informacích pro resellery, dodavatele služeb a profesionály v prodejním kanále IT a CE? Objednejte si náš mailový servis. Objednat si lze i newsletter To hlavní, páteční souhrn nejdůležitějších článků ze serverů vydavatelství Internet Info.

Čtěte dále

SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WEDO, zvýšilo tržby
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů