Hlavní navigace

Petr Palas, Kentico: Věřím, že je zde trh pro mnohem větší počet partnerů

16. 7. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Kentico
Řádově až stovky oproti současným desítkám – pro tolik partnerů společnosti Kentico je na českém trhu prostor. Jak by měl vypadat ideální partner společnosti Kentico, odpovídá její zakladatel a ředitel Petr Palas.

Kolik aktivních partnerů v ČR a SR má Kentico v současnosti? 

V ČR máme nyní 29 a na Slovensku 10 aktivních partnerů.

Hledá společnost nové partnery? 

Ano, neustále hledáme nové Kentico Solution Partnery, tedy firmy, které implementují náš produkt a dodávají s jeho pomocí řešení na míru zákazníkům. Typicky jde o webové či marketingové agentury, nebo o systémové integrátory. Pro nové partnery máme přichystaný program zaškolení, který je seznámí s benefity partnerského programu a pomůže jim s prvním nasazením systému. 

Kolik partnerů by Kentico ideálně chtělo v ČR a SR mít? 

Věřím, že je zde trh pro mnohem větší počet partnerů, než kolik jich máme v současnosti – řádově sto až dvě stě partnerů v ČR a SR. Nicméně samotné množství není náš primární cíl. Stejně důležitá je i jejich kvalita a přidaná hodnota služeb, které mohou nabídnout.

V jakých oblastech byste chtěli rozšiřovat jejich záběr?

Kromě klasických webových agentur hledáme partnery, kteří umí zákazníkům poradit, jak zlepšit obchodní výsledky jejich internetových aktivit. Zákazníkům už nestačí mít hezké webové stránky, ale chtějí, aby jejich internetové aktivity podporovaly byznys a přinášely zisk. 

Jak by tedy měla vypadat ideální kvalifikace vašeho partnera? 

Hledáme společnosti, které dělají internetové projekty, ať už webové stránky, e-shopy či intranetové a extranetové portály. Měly by mít vývojáře se znalostí technologie Microsoft .NET a ideálně také se zkušenostmi  s integrací  různých ERP či CRM systémů, protože náš produkt je často propojen s původním prostředím zákazníka.

Co musí společnost splnit, aby se oficiálně stala Kentico Solution Partnerem? 

Stát se partnerem je poměrně snadné – pokud společnost dodává zakázková řešení, jejichž součástí může být náš produkt, stačí se zaregistrovat jako partner na našem webu. Pro získání kategorie Certified nebo Gold Certified Partner musí splnit celou řadu kritérií – mimo jiné za sebou musí mít určitý počet projektů a v jejich týmu musí být vývojář, který složil certifikační zkoušku.

Připravujete nějaké změny v programu pro partnery? 

Náš partnerský program se neustále vyvíjí podle potřeb trhu a partnerů. V posledním roce jsme výrazně rozšířili marketingovou podporu našich partnerů prostřednictvím společných aktivit, na kterých se naše firma finančně podílí. 

Můžete zmínit konkrétně, o jaké aktivity šlo? 

Nejčastěji jde o společnou účast na veletrzích a konferencích, semináře pro zákazníky partnera a marketingové kampaně na internetu.

Jakou další předprodejní, prodejní a technickou podporu Kentico partnerům poskytuje? 

Pomáháme v prodeji prostřednictvím našich obchodníků a konzultantů, kteří se účastní prezentací zákazníkům a pomáhají partnerům připravovat nabídky. Partnerům nabízíme školení pro jejich zaměstnance a také konzultační služby, které jim pomohou vyřešit složitější problémy. Standardně s každou licencí poskytujeme 24x7 podporu e-mailem i telefonicky. A samozřejmě k partnerům také směřujeme koncové zákazníky, kteří se na nás obracejí s požadavkem na doporučení implementačního partnera.

Mají všichni partneři přístup ke stejnému stupni podpory? 

Všichni dostávají podobné možnosti podpory ze strany Kentica, ale detaily se mohou lišit podle dosažené kategorie partnera v partnerském programu.

Mají partneři k dispozici NFR licence aplikací Kentico pro vlastní využití?

Ano, partneři dostávají licence pro interní použití v rámci prodejního procesu, ale i bezplatné licence pro svůj vlastní web či intranet – opět v závislosti na kategorii partnera.

cyber23

Používají v ČR/SR některé z e-shopů s IT a spotřební elektronikou produkty Kentico?

V ČR a SR používá naše řešení celá řada e-shopů, včetně několika internetových obchodů prodávajících elektroniku, například Sevt.cz či Proexport.cz. Mezi nejvýznamnější české e-shopy, běžící na Kenticu, patří Mountfield.cz, Fischer.cz, Merrell.cz a další. Kompletní seznam referencí lze najít na našem webu. V segmentu IT a spotřební elektroniky kromě toho pro svou webovou prezentaci používá v ČR a SR software Kentico celá řada firem včetně Planeo.cz, iriver.cz, Verzo.com a dalších.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili