Hlavní navigace

Petr Vaněk, AT Computers: Canalys nás inspiruje v hledání nových distribucí

14. 10. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
S obchodním ředitelem AT Computers Petrem Vaňkem jsme na Canalys Channels Forum 2013 mluvili o aktuálních trendech v IT a na jejich odraz v lokální distribuci. Ptali jsme se, zda má smysl poslouchat zahraniční analytiky.

Jaký přínos má pro AT Computers účast na Canalys Channels Forum?

Canalys je jedna z předních analytických firem, které se zabývají výzkumem trhu IT. Jejich predikce bývají velmi věrohodné a do vývoje IT se za poslední roky trefují. Hlavním přínosem pro AT Computers jako distributora je možnost rozpoznat nové trendy a zároveň se zde můžeme setkat se zástupci výrobců na úrovni evropského managementu a zjistit, jak to vidí s dalším rozvojem distribuce a kanálu. Zda s námi počítají nebo plánují přechod do přímého prodeje nebo jiných modelů.

Z řad resellerů jsou zde spíše zahraniční hráči. Setkal jste se s některým?

Několik nadnárodních resellerů, kteří hledají lokálního logistického partnera pro své lokální zákazníky, mi navrhlo schůzku. Doposud dováželi produkty od distributorů z jiných zemí, ale vypadá to, že jsme je úrovní našich služeb oslovili. Rýsuje se z toho několik velmi zajímavých projektů, které zatím nechci blíže prozrazovat.

Které přednášky považujete za nejzajímavější?

Nejpřínosnější keynote měl CEO společnosti Canalys – Steve Brazier, který upozornil na několik klíčových problémů, o nichž se nepříliš mluví. Například nakolik je v souvislosti s kauzami NSA veřejný cloud bezpečný a zda není lepší zůstat u lokálních úložišť. To otevírá velký potenciál resellerům věnujícím se bezpečnosti a lokálním providerům řešení, které budou skutečně pod kontrolou. Nám jako distributorovi pak takové projekty mohou přinést nový byznys.

Petr Vaněk, obchodní ředitel AT Computers, na galavečeru Canalys Channels Forum 2013 v Maritime MuseumCo jako distributor mobilních zařízení říkáte na nový trend tzv. appcessories?

Nové nositelné příslušenství má určitě potenciál se prosadit v oblasti zdravotní péče, fitness a wellness. Lidé se stále více budou zajímat o zlepšování kvality života, zdravotního stavu a fyzické kondice, což appcessories otevírá dveře.

Využíváte reálně předpovědi analytiků pro rozšiřování svého portfolia?

Určitě. Např. appcessories rozšiřuje možnosti prodeje dalšího příslušenství ke smartphonům a tabletům. Snažíme se přidávat další produkty, ať už je to příslušenství pro Apple či Samsung, na které máme kontrakt, nebo různé váhy či měřiče tlaku, které mají certifikace nejvyšších zdravotnických ústavů.

Jedním z faktorů ovlivňujících dnešní IT, které analytici zmínili, je spotřeba elektrické energie. Jak reagujete na tuto oblast?

Ceny energií porostou. Kvůli tomu jsme v ATC také nedávno zavedli do portfolia řešení pro chytré domácnosti a kanceláře Digimax, které umožní řídit spotřebu a lze jej nasadit do nových i existujících instalací formou chytrého rozvaděče.  Uvedu jednoduchý příklad – elektronika v domácnosti může za rok ve stand-by režimu spotřebovat podle tarifu od 1 500 do 3 000 korun, které takto můžete ušetřit. Ve firmě, kde běží až desítky počítačů, bude uspořená částka řádově vyšší. Řešení v základní konfiguraci včetně regulace topení vychází zhruba na 50 000 korun v nákladech, k tomu si přidá reseller marži a cenu instalace. Tohle je přesně nástroj resellerů proti e-tailům, mohou nabídnout něco, co nikdo jiný nenabízí a poskytnou k tomu instalační služby.

Pro DigiMax jste na webu zavedli i samostatný konfigurátor. Jak funguje?

Partner vybere, jaké místnosti chce pokrýt plus parametry a on-line konfigurátor přesně napíše, které produkty je potřeba kam instalovat a na co, jak je napojit včetně alarmu, dohledového systému, meteorologické stanice apod.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Editorial: Vychází nový ChannelWorld aneb IT jako cesta k úsporám
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
IDC: Výdaje na cloudovou infrastrukturu rostou ve většině regionů
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?