Hlavní navigace

PF 2015: ChannelWorld vám přeje radostné svátky a zasloužené úspěchy v roce 2015

22. 12. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: IDG
Redakce ChannelWorldu děkuje za vaši přízeň a přeje do nového roku chytré marketingové nápady a čich na zajímavé obchody v ICT.

Jaký byl rok 2014? Výsledky distributorů a výrobců zatím neznáme, ale lehké bilancování před blížícími se svátky se sluší. Když píšu za web a redakci ChannelWorld.cz a ChannelWorld.sk, nedalo mi nezhodnotit nejčtenější články a rubriky.

Při jejich procházení jsem si uvědomil zásadní věc - totiž to, že se letos v zásadě nekonalo žádné nepříjemné překvapení. Trh IT a elektroniky nezasáhly přírodní pohromy či jiné ekonomické vlivy (až na mírný srpnový výkyv kurzu koruny), naopak na trh přišla nová zařízení 2v1, skončila podpora Windows XP a končí podpora Windows Server 2003. Z vaší vytíženosti ke konci roku vidím, že řada resellerů a distributorů ještě dodělává velké množství projektů a zakázek, a to konečně i pro státní správu.

I když jeden menší škraloup na kráse letošní objemový trh měl. Microsoft jako výrobce nejrozšířenějšího desktopového operačního systému zřejmě nikoho z výrobců PC a resellerů nepotěšil uvedením Windows 8 s Bingem, kterým chtěl bojovat proti Chromebookům. Boj s Googlem, který se na českém trhu letos nekonal, jen zbytečně stlačil už tak nízké marže.

Všechny ostatní globální trendy ICT se však postupně pozitivně projevují i na českém a slovenské trhu. Nebudu vás již otravovat radami, na co se příští rok v byznysu zaměřit. O cloudu, mobilitě, konvergenci infrastruktury a jejích softwarově definovaných vrstvách, ukládání dat a jejich obnově, Wi-Fi sítích a bezpečnosti a dalších měnících se potřebách zákazníků píšeme celý rok a budeme v tom pokračovat.


CeBIT 2015Vstupenky na CeBIT zdarma: stačí hlasovat pro IT výrobce a distributory roku 2014 a na závěr po vyplnit přihlášku na uvedeném odkazu. Hlasujte zde.


Jak lze ale námi celoročně podávané informace pro prodejní kanály zhodnotit řečí čísel? Přestože nám meziročně klesl počet (statistických) čtenářů o 8 %, počet stránek, které jste si prohlédli, oproti loňskému roku vrostl o desetinu, ještě více narostly počet stránek na návštěvu a průměrná doba strávená na webu. Čísla lze vždy vyložit různě - my se raději díváme optimisticky a myslíme si, že klesl počet náhodných návštěvníků webu a naopak posílily návštěvy těch pravidelných.

Nejčtenější články za rok 2014

Když opomeneme domovskou stránku a vyhledávač v databázi IT distributorů a výrobců, patří mezi nejčtenější články z letošního roku:

Obecně z toho můžeme vyvodit, že v reakci na trendy naše čtenáře nejvíce zajímaly články zaměřené na smartphony a nositelnou elektroniku a samozřejmě vše, co se točí kolem operačního systému s majoritním podílem. Reportáže z partnerských setkání vás pak zaujaly nejen souhrnem připravovaných novinek v produktech a podpoře vendorů, ale i fotogaleriemi.

IDG PF 2015Přiznávám však mírné překvapení v tom, že nejnavštěvovanější rubrikou roku 2014 nejsou aktuality, nýbrž komentáře, ve kterých se autoři zpravidla jednou týdně zamýšlejí nad situací na trhu, jeho vývojem a hlavními trendy.  Ty pak podtrhuje čísly nabitá rubrika  Analýzy. Druhou nejčastěji čtenou rubrikou je letos přitom Hardware - přeci jen služby a software je potřeba prodávat k něčemu hmotnému.

Zatím ještě nemohu relevantně hodnotit statistiky nováčka našeho webu, kterým je ani ne tři měsíce starý ChannelWorld Gaming. Pokud jste jej ještě nečetli, dovolím si doporučit alespoň rubriku Jak prodávat, která shrnuje rady, tipy a informace z trhu.

MIF22

Web se teprve se profiluje a sbírá čtenáře, ale již teď vám můžeme slíbit, že i v příštím roce budeme přicházet s dalšími novinkami. Pokud je nestíháte všechny sledovat, můžete kdykoliv mrknout na shrnutí nejzajímavějších článků z posledního týdne (vč. předchozích vydání), nebo si jej nechat zasílat do mailu.

Jménem redakce vám děkuji za přízeň a přeji radostné svátky v okruhu rodiny a přátel. Načerpejte síly do dalšího roku, věříme, že bude zase o něco lepší než ten letošní.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE