Hlavní navigace

Polovina mužů v ČR chce na Vánoce tablet, Intel s výrobci se na ně chystá

5. 11. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Intel
Při příležitosti uvedení nových procesorů Intel Core M a na něm postavených zařízeních publikoval Intel výsledky průzkumu o předvánočních nákupních preferencích.

Elektronika, potažmo IT, je preferovaným vánočním dárkem, a to především u českých mužů. Čeští muži i ženy v preferenci dárku v podobě elektroniky (dohromady 36 %) přesahují evropský průměr.

Vyplývá to z on-line dotazování společnosti Redshift pro Intel mezi tisícovkou respondentů v ČR a více než 10 000 dotazovanými v 10 evropských zemích. Výsledky prezentoval na tiskové konferenci Adam Raška, market development manager společnosti Intel.

S přibývajícím věkem mužů roste i jejich preference elektroniky jako vánočního dárku. Zatímco mezi respondenty ve věku 18-24 let elektroniku zvolilo 30 % dotázaných, ve skupině 35-54 let to bylo kolem 38 až 39 %.

Adam Raška, IntelMaximální preference byla u věkových skupin starších 55 let. V celoevropském srovnání si elektroniku jako dárek přeje dvakrát více respondentů starších 65 let než v Evropském průměru (42 % ku 18 %). Je však potřeba vzít v potaz, že jde o průzkum mezi internetovými uživateli, jejichž preference se budou od běžné (a starší) populace do určité míry lišit.

Chytají tablety druhý dech?

Z dotazování dále vyplývá, že min. 28 % českých respondentů by si přálo na Vánoce dostat tablet. V kontrastu s tím se 18 % dotázaných chystá někomu darovat tablet jako vánoční dárek.

Jaká kritéria jsou při koupi tabletu důležitá? Dotázaní uživatelé zmínili na prvním místě především výkon (55 %), dále je pro ně významná značka (23 %) a cena (20 %). Design dotázaní téměř neřeší (1 %).

Nová značka, nová argumentace

Právě na výkon v tabletech Intel sází. Navíc se již stal celosvětově největším výrobcem procesorů pro tablety s OS Android. Např. v českém retailu a e-tailu se Intel podle Adama Rašky dostává v tabletech v podílu přes 20 % až 30 %.

Tablety jsou dnes také součástí tzv. zařízení 2 v 1, které jsou v důsledku postupného vývoje následovníkem notebooků.

Lenovo Yoga 3 ProMainstreamem se stávají notebooky s tloušťkou pod 2,5 cm, dodal k vývoji Adam Raška, který k podpoře evoluce ze strany Intelu zároveň říká: „Ultrabook byl cestou k naplnění vize ‚tablet, když chci, notebook, když potřebuji.‘

Core M je po čtyřech letech opět nová značka procesorů Intel. Má značit a přinášet novou generaci mobility a zařízení.

Intel Core M umožňuje pasivní chlazení, výrazně zvyšuje grafický, ale i výpočetní výkon a prodlužuje výdrž na baterii, vysvětluje Raška.

V porovnání se čtyři roky starým notebookem s procesorem Core i5-520M může být nové zařízení 2 v 1 s čipem Core M o polovinu tenčí a lehčí. Podle měření benchmarku SYSmark jsou pak nová zařízení až dvakrát výkonnější, poskytnou sedmkrát vyšší grafický výkon, 7,6x rychlejší konverzi filmům a dvojnásobně delší výdrž na baterii.

Ve srovnání s prémiovým tabletem s procesorem Qualcomm Snapdragon má tablet s Core M podle Intelu poskytnout trojnásobně vyšší výkon ve webových aplikacích, dvakrát vyšší výkon v 3D grafice, lepší multitasking a úložný prostor a plnou kompatibilitu s PC. To vše při srovnatelné váze, tloušťce i výdrži.

Nová zařízení s Core M

Acer Aspire Switch 12S novými procesory Intel Core M budete moci nabídnout především 2 v 1 překlopná i oddělitelná zařízení a prémiové tablety. Možná jej někteří výrobci nasadí i do tenkých notebooků s dotykovým ovládáním.

Na tiskové konferenci Intelu ukázali nová zařízení čtyři výrobci. V dalších týdnech by na český trh měla přijít zařízení Acer Aspire Switch 12, Asus Transformer Book T300FA, Dell Latitude 13 7350 a Lenovo Yoga 3 Pro. Nový model oznámila i Toshiba.

soutez_casestudy

Co přijde dál?

Jak se dále vyvíjí interakce s počítačem v podání Intelu? Jednak se společnost snaží eliminovat všechny kabely vedoucí k notebooku (napájení, propojení s periferiemi) – první zařízení by mělo přijít na trh v roce 2016. Další skupina technologií má odstranit potřebu zadávat ručně heslo.

Intel také podle Adama Rašky pracuje dalších možnostech interakce – doplnění současné myši a klávesnice o ovládání gesty a hlasem. Jednou z prvních vlaštovek je tablet s 3D kamerou/fotoaparátem RealSense.

Zdroj: Intel, ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart
Velké změny v českém maloobchodu, Electro World se mění na Datart
TD Synnex je distributorem roku Dell Technologies pro region EMEA
TD Synnex je distributorem roku Dell Technologies pro region EMEA
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
IT systémy po celém světě zaznamenávají výpadky
IT systémy po celém světě zaznamenávají výpadky
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
Tři hlavní důvody, proč malé a středně velké firmy potřebují ke správě sítí umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci
AMD kupuje Nod.ai, posílí možnosti open source softwaru pro umělou inteligenci