Hlavní navigace

Prestigio představilo partnerům nová zařízení s Windows

13. 11. 2014
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: Asbis
Společnost Prestigio a její distributor Asbis prezentovali partnerům aktuální nabídku smartphonů a tabletů s operačním systémem Windows.

Úvodu setkání v Žižkovské věži se ujal, šéf Prestigio pro Evropu Martin Zeman. Shrnul vývoj společnosti v posledních dvou letech, kdy výrobce na trhu tabletů dosáhl celosvětově 7. Příčky, v regionu EMEA 5. místa a v ČR a SR drží zhruba 10% podíl. Na lokálním trhu smartphonů má Prestigio dosahovat 5 % podílu.

Hlavní růst očekává Martin Zeman v 1. čtrtletí 2015, kdy se některé modely objeví v síti nejmenovaného operátora. V současnosti Prestigio dodává O2 a T-Mobilu. „Operátoři mají striktní podmínky v oblasti kvality. Každý produkt je minimálně dva měsíce testován, než může být schválen pro prodej,“ uvedl Zeman k nárokům na kvalitní zpracování.

General manager Prestigio Europe zmínil také podepsání kontraktu s Intelem a Microsoftem v 1. pol. troku 2014. Od té doby výrobce uvedl na trh dva smartphony s OS Windows Phone 8.1 a větší počet tabletů.

Prezentace produktových parametrů se pak ujal Petr Kabát. Uvedl, že oba nové telefony Prestigio jsou určeny spíše pro pracovní využití.

Pětipalcový MultiPhone 8500 Duo (koncová cena 4 290 Kč) s HD IPS displejem chráněným Gorilla Glass 2 je spíše designově orientovaný. Menší čtyřpalcový MultiPhone 8400 Duo (koncová cena 2 290 Kč) s IPS displejem (800x480 px) má oslovit zákazníky především cenou.

Petr Kabát vyzdvihnul svižnost systému na obou modelech, které pohání čtyřjádrový procesor Qualcomm s frekvencí 1,2 GHz. Vyšší model disponuje 1 GB RAM, low-end pak 512 MB. Oba jsou vybaveny akumulátory s  kapacitou 2000 mAh a aplikací Battery Saver, které mají umožnit dva až tři dny fungování.

Prestigio smartphony vybavilo ještě dalšími aplikacemi Data Sense a Wi-Fi Sense, které mají pomoci např. šetřit data při prohlížení internetu a dále zvyšovat hodnotu zařízení.

Oba MultiPhony disponují dvěma sloty pro SIM a podporují natáčení videa ve vysokém rozlišení a jsou vybaveny 8 MPx fotoaparátem.

Pavel Votruba poté představil Windows 10.1“ tablet MultiPad Visconte 3 s procesorem Intel Atom a koncovou cenou nejlevnějšího modelu 5 990 Kč s DPH. Je vybaven baterií o kapacitě 7000 mA, 5 MPx zadní a 2MPx přední kamerou. K dispozici je klávesnice připojitelná přes systémový konektor.

Votruba zmínil také dotykové panely MultiBoard, které můžete nabídnout především školám. Řešení připravené k použití ihned po vybalení je bundlováno se softwarem pro správu a elektronickou výuku.

Výhody platformy Windows Phone záběrem prezentoval Jan Hembera z Microsoftu. Zdůraznil konzistentnost OS a rozhraní napříč různými modely telefonů, široké možnosti přizpůsobení (dlaždic), integraci napříč PC, Win tablety a Xboxem a vhodnost pro nasazení do organizací.

Po prezentacích se otevřel večerní raut, ukázka molekulární kuchyně a degustace vína.

Zdroj: ChannelWorld
Zdroj foto: Asbis.cz

Čtěte dále

Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS