Hlavní navigace

Případová studie: Jaké displeje používají v ČT?

11. 10. 2021
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: MMD
Hledí do monitorů, abychom se my mohli dívat na televizi; zaměstnanci České televize každý den připravují podklady a zázemí pro vysílání. Zjistěte, proč při tom používají monitory Philips.

Českou televizi netřeba příliš představovat. Veřejnoprávní instituce, která na sedmi stanicích přináší zpravodajství, kulturu, vzdělání, sport, dětské pořady i zábavu, je už od svého zřízení nejvlivnějším a zároveň nejdiskutovanějším médiem veřejné služby.

Pořady vysílané z ikonického areálu na Kavčích horách nebo brněnského a ostravského studia dokážou snadno rozvířit celospolečenskou debatu, pobavit národ, stejně jako přinášet nepřetržitý tok informací ve chvíli, kdy Českou republiku stihnou záplavy, pandemie koronaviru nebo revoluční protesty.

Za každým přenosem i pořadem přitom stojí tým lidí, kteří nejsou a nikdy nebudou vidět. Ti, kteří připravují pořady, zajišťují produkční práce, řeší administrativu nebo komunikují s diváky. Více než dvě tisícovky lidí, jež vytvářejí zázemí pro Daniela Stacha, Václava Moravce, Jaromíra Bosáka, Roberta Zárubu či Marcelu Augustovou. Ti, kteří hledí do monitorů, abychom se my mohli dívat na obrazovky.

Jaké monitory využívají? Už druhým rokem ty od společnosti Philips, které na český a slovenský trh dodává společnost MMD-Monitors & Displays.

Jakožto médium veřejné služby velmi dbáme na ekonomickou výhodnost veškeré techniky, kterou pořizujeme. Samozřejmostí je ale naplnění našich nejnáročnějších potřeb a aktuálních technických možností, tak abychom i do budoucna zajistili kompatibilitu všech zařízení a možnost jejich využití po maximálně dlouhou dobu. Proto se snažíme jít ruku v ruce s technickým vývojem. S monitory Philips se nám daří tyto požadavky naplnit. V poslední době rovněž vyžadujeme, aby byla všechna naše technika v souladu s principy sociálně a environmentálně odpovědného nakupování,“ vysvětluje Martin Rajman, vedoucí centrálního nákupu České televize.

Základem jsou dokovací monitory

Pro klasickou práci zaměstnanců tvořících zázemí ČT bylo třeba stanovit specifikace monitoru, který by nad rámec požadavků uváděných panem Rajmanem splňoval náročná kritéria uživatelského a ergonomického komfortu uživatele. Těmto požadavkům vyhověl model Philips 241B8QJEB, jenž poskytuje široké možnosti ergonomického nastavení, ale zároveň je šetrný vůči očím uživatele díky redukci modrého světla a eliminaci problikávání obrazu. Bonusem je pak pro uživatele vestavěný USB hub, plná konektivita a integrované reproduktory. Tento monitor dokonale snoubí skvělé uživatelské vlastnosti, širokou výbavu, ale zároveň výhodnou cenu.

Philips 241B8QJEB

Činnostem s nepoměrně vyššími nároky na kvalitu obrazu a věrnost barev pak vyhověl 32” monitor Philips 328P6VUBREB s rozlišením 4K a jasem 600 cd/m2. Díky tomuto panelu je zajištěno perfektní podání barev v rozsahu pokrytí 138 % sRGB prostoru. Neméně významnou výhodou tohoto monitoru je osazení USB-C konektivitou a síťovým portem RJ-45. Díky tomu veškerá data, obraz i zvuk pak procházejí mezi notebookem a monitorem přímo prostřednictvím jediného kabelu USB-C, který zároveň notebook dobíjí.

Hovoříme o tzv. dokovacím monitoru, jehož použití přináší uživateli celou řadu dalších výhod, jako jsou rozšíření autonomie notebooku bez potřeby dalšího externího napájení, připojení všech zařízení a periferií přímo k monitoru prostřednictvím vestavěného USB hubu, snadné řetězové propojení několika monitorů přes displej port monitoru či pohodlné nabíjení telefonu a rychlý přenos dat.

Philips 328P6VUBREB

top100

Významným benefitem USB-C dokovacích monitorů Philips je pak významná úspora finančních nákladů na vybavení pracoviště, neboť odpadá potřeba použití dokovací stanice. Jelikož je propojení mezi notebookem uživatele a monitorem řešeno pouze jediným kabelem USB-C, dochází rovněž k úspoře pracovního prostoru a zredukování počtu nadbytečných kabelů.

Zdroj: MMD

Čtěte dále

IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
IDC: Globální trh nositelné elektroniky se letos dočká oživení
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
ComSource: Intenzita jednotlivých DDoS útoků na české firmy dál roste
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Eset: Adware zůstává v Česku úspěšný, cílí také na děti
Náplně do tiskáren: alternativy hroutí výnosný byznys
Náplně do tiskáren: alternativy hroutí výnosný byznys
MMD si nachystalo nové monitory pro náročné spotřebitele, profesionály i hráče
MMD si nachystalo nové monitory pro náročné spotřebitele, profesionály i hráče
Výkonné monitory Philips pro práci a videokonference
Výkonné monitory Philips pro práci a videokonference