Hlavní navigace

Prodáváte Eset? Vyzkoušejte verze 6 v beta s funkcí Anti-Theft

19. 5. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Eset, výrobce softwaru chránícího před kybernetickými hrozbami, zahájil veřejné testování beta verzí svých vlajkových produktů – Eset Smart Security 6 beta a NOD32 Antivirus 6 beta. Najdou i ukradený notebook.

Prodáváte Eset? Vyzkoušejte verze 6 v betaNové beta verze NOD32 Antivirus a Smart Security jsou vybaveny funkcí Anti-theft, která pomáhá lokalizovat ukradený notebook a monitorovat jeho aktivitu. Součástí obou produktů bude po celou dobu beta testování.

Podle průzkumu firmy Eset s názvem Online Security Brand Tracker se 63 % uživatelů připojuje na internet prostřednictvím svých notebooků, 12 % pak využívá netbook. Průzkum navíc ukázal, že mezi uživateli bezpečnostního softwaru byly nejžádanější funkce proti krádeži.

Prevenci neautorizovaného přístupu k počítači ohodnotilo jako „nutnou” nebo „užitečnou” 88 % dotázaných uživatelů, přičemž ochranu dat v případě krádeže vyžadovalo 84 % respondentů.  Jedna šestina internetových uživatelů přiznala osobní zkušenost s únikem dat.

Všechna výše uvedená zjištění představují důvod pro implementaci funkce Anti-Theft do šesté generace těchto produktů. Díky ní budou moci uživatelé lokalizovat ztracený nebo ukradený počítač. S pomocí Anti-Theft může uživatel najít zmizelý počítač na mapě a sledovat jeho aktivitu na dálku, aniž by o tom zloději věděli. K nashromážděným údajům získá uživatel přístup na stránce my.eset.com. Pavel Luka vysvětluje: „Nechceme nechat zákazníky platit za něco, co považujeme za nedílnou součást osobní bezpečnosti. Proto novou funkci Anti-Theft a mnoho dalších výhod Eset Smart Security 6 nezpoplatníme zvlášť.

Eset Smart Security 6 beta a Eset NOD32 Antivirus 6 beta obsahují vylepšený osobní firewall a rodičovskou kontrolu, kontrolu přenosných médií, herní režim, antivirus a antispyware postavený na prověřeném skenovacím jádře, skenování v režimu Cloud, skenování v době nečinnosti počítače, systém HIPS (Host-based Intrusion Prevention System) a další.

Vybrané funkce beta verze:

Anti-Theft (v prodejní verzi bude funkce dostupná jen u Eset Smart Security 6) – automaticky monitoruje ztracené zařízení a zobrazuje jeho pozici na mapě, pokud je dostupná síť wi-fi. Tyto informace najde uživatel na stránce my.eset.com. Také lze přes webkameru sledovat zloděje bez jejich vědomí.

Osobní firewall (pouze v produktu Eset Smart Security 6 beta) – zabraňuje neautorizovaným uživatelům v přístupu k počítači a zneužití osobních údajů.

Rodičovská kontrola (pouze u produktu Eset Smart Security 6 beta) – díky této funkci může uživatel lépe ochránit své děti v prostředí internetu. Může zablokovat webové stránky tak, že si vybere z přednastavených kategorií.

Skenovaní ve stavu nečinnosti počítače – vykonává hloubkovou kontrolu počítače v době, kdy není používaný. Detekuje potenciálně neaktivní hrozby předtím, než začnou škodit. Pokud přístroj běží na baterii, skenování se vypíná, aby nezvyšovalo jeho spotřebu.

MIF22

Skenování při stahování souborů – zkracuje čas skenování tím, že skenuje specifické typy souborů už během jejich stahování – například archivy nebo aktualizace pro smartphony.

Pokud jste během testování produktu narazili na problém, můžete to Esetu oznámit vyplněním tohoto formuláře.

Zdroj: Eset

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky