Hlavní navigace

Prodejci mohou začít nabízet k novým počítačům výhodný přechod na Windows 8

2. 6. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor:
Česká pobočka společnosti Microsoft zveřejnila dlouho očekávané podrobnosti výhodného přechodu na Windows 8 pro zákazníky, kteří si nyní koupí počítač s Windows 7. Jaké jsou podmínky této akce?

Prodejci mohou začít nabízet k novým počítačům výhodný přechod na Windows 8Společnost Microsoft oznámila, že od soboty 2. 6. 2012 spouští ve 131 zemích světa, mezi něž patří i Česká republika a Slovensko, novou speciální nabídku nazvanou Windows Upgrade Offer. V médiích se o ní psalo jako o nabídce bezplatného přechodu na Windows 8, byť nakonec úplně bezplatná není.

Nabídka je určena pro zákazníky, kteří si od 2. 6. 2012 do 31. 1. 2013 zakoupí nový počítač s OEM licencí systému Windows 7 v jedné z těchto tří edic: Home Premium, Professional nebo Ultimate. Akce platí pro 32bitové i 64bitové varianty systému, ovšem nevztahuje se na nejnižší edici Starter dodávanou výhradně s některými netbooky.

Zákazníci, kteří si v uvedeném období koupí počítač s OEM licencí Windows 7 v jedné ze tří zmíněných edic, získají nárok na pořízení cenově výhodného upgradu na Windows 8 Pro. Namísto plné ceny za standardní upgrade zaplatí jen 14,99 euro. Cena v českých korunách se bude odvíjet od aktuálního kurzu.

Za 14,99 euro zákazníci získají nejvyšší maloobchodně dostupnou edici nového operačního systému, který přijde na trh letos na podzim. Nehraje přitom roli, ze které ze tří podporovaných edic Windows 7 přecházejí. Nárok na levný upgrade budou moci zákazníci uplatnit od uvedení finální verze Windows 8  až do 28. 2. 2013.

Speciální nabídka výhodného upgradu je určena pro domácí i firemní uživatele, kteří nechtějí s nákupem nového počítače čekat až do uvedení finální verze Windows 8, chtějí však mít jistotu, že budou moci na nový operační systém jednoduše přejít,“ vysvětlil ve zprávě pro média Lukáš Křovák, manažer divize Windows v české pobočce společnosti Microsoft.

Microsoft navazuje na program technologické záruky, s nímž před třemi roky přišel pro uživatele Windows Vista pořizující si jimi vybavený nový počítač krátce před příchodem Windows 7 na trh. Tehdy se hovořilo o bezplatném upgradu, ale Microsoft si účtoval manipulační poplatek. Tentokrát jej prezentuje jako cenu za upgrade. Zřejmě, aby nemohl být nařčen z klamání spotřebitele.

Výhodná nabídka pro zákazníky je zajímavá i pro prodejce

Windows Upgrade Offer je přínosem i pro prodejce počítačů. Možnost velmi levného pořízení nejvyšší z běžně dostupných edic nového systému by měla utlumit negativní dopady očekávání uvedení Windows 8 na zájem o počítače dodávané s Windows 7.

Obchodníci navíc mohou zákazníky ujistit, že základní hardwarové nároky Windows 7 a Windows 8 se neliší, takže nyní nově pořizované počítače s Windows 7 budou z výkonnostního hlediska vhodné i pro Windows 8, která si zákazník bude moci velice levně pořídit.  Microsoft totiž již dříve oficiálně potvrdil, že oba systémy mají základní hardwarové nároky stejné.

Upgrade v praxi: vše po internetu bez asistence prodejce

Pokud chtějí obchodníci při prodeji nových počítačů s Windows 7 operovat s touto speciální časově omezenou nabídkou, měli by zákazníky informovat i postupu pro uplatnění nároku na levný upgrade. Nárok na upgrade na Windows 8 Pro za zvýhodněnou cenu získají zákazníci tím, že se po koupi nového počítače zaregistrují na stránkách http://www.windowsupgradeoffer.com.

Podle Microsoftu následně obdrží potvrzení e-mailem, že jejich žádost byla přijata. V době uvedení finální verze systému Windows 8 na trh pak mají obdržet další e-mail, který tentokrát bude obsahovat kód a instrukce pro dokončení nákupu.

K zaplacení poplatku za upgrade budou potřebovat platební či kreditní kartu (Visa, MasterCard, American Express) s povolenými internetovými transakcemi, případně účet u platebního systému PayPal. Vše se tedy vyřídí přes internet, a to včetně dodání instalačních souborů. Zákazníci si však budou moci zažádat i o fyzické médium, za nějž si ovšem připlatí 20 až 30 euro. Důvod rozpětí Microsoft nespecifikoval.

Získaná Windows 8 půjde používat na libovolném počítači

Přechod z Windows 7 na Windows 8 by neměl být komplikovaný. Bude možné realizovat tzv. technologický upgrade nevyžadující novou čistou instalaci systému. Microsoft navíc slibuje, že uvolní utilitu, která prověří kompatibilitu počítače se systémem Windows 8. S upgradem na Windows 8 Pro je také spojena 90denní podpora od Microsoftu, na nějž se zákazníci mohou obracet s případnými problémy. Tím odpadnou starosti prodejcům.

Zajímavostí zásadního významu je, že licence upgradu na Windows 8 nemusí zákazníci použít na nově zakoupeném počítači s Windows 7, s nímž na levný upgrade získali nárok. Licenci bude možné použít na libovolném počítači s podkladovou licencí Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Zákazníci si tak budou moci po softwarové stránce zmodernizovat i starší počítač s Windows XP, který bude kompatibilní s Windows 8

Počet licencí v rámci této speciální akce na jednoho zákazníka včetně firem a organizací je omezen na pět. Více informací o speciální nabídce Windows Upgrade Offer naleznou zákazníci i prodejci na webu http://www.windowsupgradeoffer.com.

Čtěte dále

VMware představuje nové možnosti programu VMware Partner Connect
VMware představuje nové možnosti programu VMware Partner Connect
iStyle v Praze otevře první prodejnu Apple Premium Partner
iStyle v Praze otevře první prodejnu Apple Premium Partner
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Heureka: Obrat e-commerce ve třetím čtvrtletí skončil 5 % pod loňskem
Heureka: Obrat e-commerce ve třetím čtvrtletí skončil 5 % pod loňskem