Hlavní navigace

Prodejte více (monitorů) k počítači

7. 4. 2010
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Na práci na dvou LCD si každý snadno zvykne tak jako já. Pracuji na notebooku a první co udělám po příchodu do kanceláře je, že připojím klávesnici, myš … a LCD. Na jednom mám poštu a komunikační programy – na druhém pak „pracuji“.

Používání více LCD zvyšuje produktivitu práce, méně unavuje a také je mnohem příjemnější. Argumenty pro uživatele jsou tedy jasné a mnoho z nich již toto řešení využívá.

Jenže pokud potřebuje zákazník víc než dva monitory, nebo větší rozlišení, nestačí mu jen koupit další LCD. Hardware počítače obvykle více monitorů neutáhne a kupovat stále větší úhlopříčky má svá technologická a především finanční omezení. Prodejci tak přijde vhod každá příležitost, jak zákazníkův problém vyřešit systémem „za málo peněz hodně muziky“. Kde ho hledat?

LCD navíc i s kartou

Kritickou součástí každého PC je v tomto případě grafická karta. Tu musí zákazník obvykle koupit tak jako tak. Proč tedy neprodat systém umožňující toto řešení, třeba jen s jedním LCD, ale připravit si tak půdu i pro další případný obchod?

ATI nabízí na všech kartách řady HD5000 funkci Eyefinity , připojení třech a v některých případech i šesti LCD na jednu grafickou kartu. Benefitů, které z toho jak pro vás, tak pro zákazníka vyplívají je hned několik. Bez dalšího zásahu (a tedy i nákladů) do počítače může zákazník až 6x zvětšit plochu pro svoji práci pouze přikoupením dalšího LCD. Maximální dosažitelné rozlišení je 7860x1600 bodů (nebo 7860x3200 bodů!!) a to při použití LCD s rozlišením 2560x1600 bodů. Lákavější je ovšem varianta 5760x1080 bodů, kterou dosáhnete s LCD 1920x1080 – tedy levnými LCD střední třídy. Při porovnání s cenou jednoho LCD s tímto rozlišením ušetří zákazník spoustu peněz a vy prodáte o 2 LCD víc.

Sestavu více LCD přitom ocení nejen efektivní pracovníci, ale také hráči, případně zákazníci, kteří chtějí zaujmout zajímavou prezentací. Těm se sluší připomenout, že PC v kombinaci se třemi levnými LCD odvede stejnou práci, jako násobně dražší prezentační LED panely.

Spokojení zákazníci

Jedná se o klasickou win/win situaci. Vy nabízíte tolik oblíbený upgrade bez dalších nákladů, možnost využívat nyní zakoupený HW i v budoucnosti, škálovatelnost a libovolnou konfiguraci LCD (tedy pracovní plochy) a to za peníze, které zákazník stejně za grafickou kartu utratí. LCD navíc můžete nabídnout hned, nejlépe živou ukázkou řešení, nebo vyzvat zákazníka, ať se k vám v případě zájmu vrátí. Přidanou hodnotou může být v tomto případě ukázka instalace a nastavení.


Autor zajišťuje PR, marketing a technickou podporu pro firmu Sapphire. V IT působí od roku 1991 a zajímá se o technologické novinky všeho druhu (IT, auta, hudba, spotřební elektronika, atd.).  Ve volném čase sportuje, cestuje a věnuje se rodině.

Čtěte dále

IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
IDC: Rozšířená a virtuální realita do roku 2026 skokově porostou
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Jaroslav Hrdinka je technickým ředitelem společnosti ČMIS
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy
Seyfor: Dva ze tří zaměstnanců v ČR občas válčí s firemními programy