Hlavní navigace

QNAP uvádí všestranné podnikové síťové úložiště TS-831X

3. 6. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: QNAP
Novinka nabízí 8 pozic pro pevné disky (v případě připojení rozšiřujících jednotek jich může být až 24) a podle výrobce představuje všestranné řešení pro zálohování, vývoj aplikací pro internet věcí, přesun souborů mezi platformami a mnoho dalšího.
  • Výrobce: QNap Systems
  • Distributoři ČR: AT Computers, ConQuest entertainment
  • Více informací: www.qnap.com

Společnost QNAP Systems ohlásila vydání 8pozicového podnikového NAS QNAP TS-831X. Novinka využívá čtyřjádrový procesor Annapurna Labs Alpine AL-314 1,4 GHz ARM Cortex-A15 a je vybaven 8GB/16GB DDR3 RAM (s možností rozšíření na 16GB), podporou RAID 5/6, hardwarově akcelerovaným šifrováním a disky SSD.

Nové NAS je připraveno pro sítě 10GbE a disponuje dvěma integrovanými porty sítě 10GbE SFP+ a umožňuje uživatelům instalaci třetího portu 10GbE prostřednictvím přídavného slotu PCIe pro flexibilní nasazení prostředí vysokorychlostní sítě. K dispozici je v konfiguracích TS-831X-8G a TS-831X-16G vybavených 8 GB, resp. 16 GB operační paměti.

TS-831X dále podporuje VJBOD (Virtual JBOD), kterým uvádí úsporný způsob nakládání s nevyužitým úložným prostorem k rozšiřování úložného prostoru jiných NAS. Výrobce uvádí, že využitím výhod nativní podpory Container Station mohou organizace na TS-831X vyvíjet a nasazovat aplikace pro internet věcí (IoT).

Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker. Uživatelé mohou na TS-831X provozovat více izolovaných operačních systémů Linux nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub.

TS-831X s Container Station podle výrobce poskytuje ideální privátní platformu pro IoT cloud nabízející bezpočet praktických kontejnerových aplikací, pomocí nichž mohou vývojáři inicializovat mikroslužby a snadno aplikovat, rychle vyvíjet a pohodlně nasazovat aplikace pro IoT.

Novinka představuje řešení pro ukládání, zálohování, sdílení a centralizovanou správu dat podporující zálohování pro stolní počítače i laptopy s operačními systémy Windows a Mac, vzdálenou replikaci v reálném čase s řízením verzí záloh, rsync a zálohováním do cloudu (Amazon S3, Amazon Glacier, Microsoft Azure, ElephantDrive, Dropbox a Google Cloud Storage) i sdílení souborů napříč platformami.

TS-831X lze používat jako VPN server nebo VPN Client k zajištění síťového přístupu. Fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch umožňuje vyhledávat data na NAS a Qsync poskytuje více způsobů synchronizace a skupinového sdílení souborů, čímž výrazně zlepšuje flexibilitu týmových projektů a spolupráce.

K TS-831X lze dále připojit dvě rozšiřující úložné jednotky QNAP (8pozicovou UX-800P a 5pozicovou UX-500P) pro podporu až 24 pevných disků. Díky podpoře QJBOD Express (přesouvání jednotlivých JBOD) mohou uživatelé migrovat svá data z TS-831X na jiný NAS pomocí JBOD jednotky aniž by potřebovali síťové připojení..

Dostupnost

MIF22

Nové NAS QNAP TS-831X ve variantách s 8 GB a 16 GB RAM je již dostupné.

Zdroj: QNAP

Čtěte dále

Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny