Hlavní navigace

Reportáž: Budoucnost klientské infrastruktury podle Intelu

10. 9. 2011
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor:
Intel uspořádal 6. září 2011 od 14:00 do 17:00 hodin v prostorách Technického muzea konferenci s názvem Budoucnost klientské infrastruktury. Jak ji Intel vidí?

Zástupci společnosti Intel společně s partnery seznámili účastníky se svým pohledem na možnosti zvýšení efektivity provozu klientské infrastruktury. Mezi pozvanými odborníky nechyběli ani zástupci z řad výrobců PC a softwaru (například Citrix, Lenovo, Microsoft a Symantec).

V prezentaci s názvem Klientská infrastruktura: Bezpečnost, Efektivita, Produktivita přednášející na úvod připomenul, že podle analytické společnosti Gartner jsou z pohledu podniků nejvýznamnějšími technologiemi pro rok 2011 cloud computing, video, mobilita a sociální sítě. Cílem by mělo být nalezení rovnováhy mezi požadavky IT a požadavky obchodu (ve smyslu samotných uživatelů).

Intel v této souvislosti přinesl například srovnání svých produktů z roku 2008 s aktuálními – výsledkem bylo dvojnásobné zvýšení rychlosti při zpracování multitaskingových operací, 60% zvýšení rychlosti běhu produkčních aplikací a čtyřnásobné zrychlení při šifrování dat.

Zajímavý pohled se naskytnul při srovnání výkonu systému v porovnání s energetickou spotřebou – zatímco výkon procesorů od roku 2003 vzrostl 3,3x, spotřeba elektrické energie se snížila o více než dvě třetiny. Více viz přiložený graf.

Vývoj výkonu systému a energetické spotřeby

Značná část prezentace byla věnována rovněž technologii vPro, která je na trhu k dispozici již více než pět let a Intel ji také představuje jako další příležitost pro růst partnerů. Za dobu své existence prošla mnoha inovacemi, což ilustruje další přiložený snímek. Intel v této souvislosti zdůraznil, že vPro nyní podporuje již více než 500 výrobců softwaru.

Vývoj technologie vPro od společnosti Intel

Jak mohou zákazníci získat finance na větší projekty?

Intel představil také nový portál www.goit.cz, prostřednictvím kterého chce se svými zákazníky komunikovat témata týkající se zavádění moderních podnikových IT technologií nebo čerpání fondů EU na inovace. Návratnost investic do nové infrastruktury by měl spočítat kalkulátor dostupný zde.

Z pohledu mobility Intel připomenul význam technologie Anti-Theft, která dokáže vzdáleně zablokovat ukradený notebook zasláním „otrávené pilulky“ přes internet, přičemž pro demonstraci si přizval partnery ze společnosti AutoCont. Dostupnost firemních aplikací kdykoliv a kdekoliv podle průzkumu dokáže uživateli v průměru přidat 51 minut produktivního času navíc každý pracovní den. Značný důraz byl kladen na nástup mobilních zařízení, tzv. ultrabooků.

Jak Intel vidí další budoucnost bezpečnosti?

Na pracovních stanicích již dnes podle Intelu lze prostřednictvím cloudových technologií a virtualizace lze vytvořit perfektně izolované a tudíž i vysoce bezpečné prostředí, které dokáže pracovat zcela bez závislosti na zbytku notebooku. Ten tak může být využíván například pro hraní her dětmi, aniž by jejich nezodpovědné chování mohlo ohrozit bezpečnost firemních dat.

cyber23

Celkový počet zaměstnanců Intelu dosahuje počtu 78 900, rozmístěni jsou na 150 místech v 63 zemích nebo regionech. Intel provozuje celkem 95 datových center a spravuje více než 105 000 zařízení, z nichž majoritu tvoří počítače (>90 000) a kompaktní zařízení.

Další infografiku naleznete v článku na sesterském webu CIO Businessworld.

Zdroj: CIO Businessworld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu