Hlavní navigace

Reportáž: Čeští reselleři se poprvé mohli certifikovat pro prodej Grandstreamu

14. 12. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Certifikační školení společnosti Grandstream připravilo resellery na prodej po obchodní i technické stránce.

V konferenčních prostorách Aquapalace Hotel Prague se 26. 11. uskutečnilo první certifikační školení pro řešení značky Grandstream Networks.

Dvaadvacet účastníků školení přivítal Jan Duda ze společnosti PCV Computers, která zajišťovala organizaci jako jeden z autorizovaných distributorů.

V obchodní části Jan Duda shrnul, proč instalovat GrandstreamV obchodní části Jan Duda shrnul, proč instalovat Grandstream. Je to jeden z největších výrobců a jediný vendor s kompletní řadou produktů s Androidem pro segment SOHO, vysvětlil Duda a dodal, že nabídka zaujme poměrem cena – výkon. Videotelefony jsou také kompatibilní s dveřníky 2N a dalších značek.

Kromě videotelefonů Grandstream nabízí také videokonferenční a audiokonferenční řešení a produkty pro IP dohled. Na školení si mohli účastníci prohlédnout také úplnou novinku GAC2500 – audiokonferenci založenou na OS Android.

Grandstream GAC2500 – audiokonference založená na OS Android.Jan Duda resellerům vysvětlil, proč kupovat tyto produkty od autorizovaných distributorů, kterými jsou kromě PCV Computers také 100Mega Distribution a SWS. Produkty od nich jsou lokalizované a mají české návody, dostanete přitom obchodní a marketingovou podporu a možnost získat demo kity a zápůjčky na testování. Přes autorizovanou distribuci máte přístup do technického helpdesku a reklamace hardwaru probíhají výměnou.

Duda také upozornil, že když se jako certifikovaný partner zapojíte do partnerského programu, máte při dodržení daných podmínek nárok na zpětný rabat, který se vyplácí kvartálně. Prodeje za vás reportuje distributor.

V České republice rostly prodeje zařízení Grandstream v porovnání s loňským rokem dvouciferně a růst hodnoty prodejů překonává kusové dodávky. Nejprodávanějším modelem roku 2014 je GXP-1450 a letos je nejprodávanějším telefonem vybavenější GXV-3240 s OS Android, dodává Duda.

 Michal Matějka, certifikovaný technik společnosti GrandstreamTechnické části a školení se následně ujal Michal Matějka, certifikovaný technik společnosti Grandstream. Po shrnutí informací o společnosti a šíři jejího portfolia blíže představil PBX ústředny série UCM6100 a UCM6510.

Poté prošel jejich parametry, možnosti rychlé konfigurace i instalace. Tu lze v základním nastavení provádět i přímo z LCD menu na ústředně. Další možnosti konfigurace jsou dostupné přes webové UI v prohlížeči. Michal Matějka účastníky školení postupně seznámil s jednotlivými kroky systémového nastavení a správy uživatelů.

Tomáš Mathauser z TP-LinkuV dopolední části vystoupil ještě Tomáš Mathauser z TP-Linku, který blíže představil SMB PoE switch, který přímo na místě propojovat telefony s ústřednou a napájel je.

V odpolední části si během certifikačního školení partneři vyzkoušeli nastavit všechny možnosti UCM. Michal Matějka jim předvedl automatický provisioning přes tzv. Zero Config, který umožňuje v podstatě automatické přidání telefonu do sítě a omezuje nutnost ruční konfigurace.

V technické části se účastníci naučili také pracovat se statusy a logy hovorů a s jejich přesměrováním.  Nechybělo ani školení v údržbě PBX (upgrade firmwaru, zálohování, čištění apod.) a v řešení potíží.

Čeští reselleři se poprvé mohli certifikovat pro prodej Grandstream

Na závěr školení čekal resellery test, který spočíval ve vytvoření nového rozsahu, připojení pěti uživatelů, přiřazení jejich oprávnění, konfiguraci telefonů, příchozích a odchozích tras a otestování hovorů. Po jeho úspěšném složení a certifikaci mohli partneři začít používat oficiální logo Grandstream Reseller.

Zdroj: ChannelWorld

Čtěte dále

Smarty.cz v Galerii Harfa otevírá jedenáctou prodejnu v ČR
Smarty.cz v Galerii Harfa otevírá jedenáctou prodejnu v ČR
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Zemřel Stanislav Skalička, dlouholetý obchodní ředitel SWS
Zemřel Stanislav Skalička, dlouholetý obchodní ředitel SWS
Novinky od MMD: Zaměřeno na vášnivé hráče
GFI Software: Firmám dělá vrásky neefektivní řízení síťového provozu
GFI Software: Firmám dělá vrásky neefektivní řízení síťového provozu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?