Hlavní navigace

Reportáž: Compos Distribution pozval partnery na čtvrtou výroční konferenci

4. 10. 2018
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Partneři společnosti Compos Distribution se již počtvrté sešli na konferenci, která jim skrze prezentace a výstavu přiblížila novinky v portfoliu. Ke slovu se dostali také zástupci výrobců APC, Brother, Cisco a Eset.

Společnost Compos Distribution pozvala své partnery na setkání do pražského hotelu Clarion Congres, aby jim společně se zástupci výrobců ze svého portfolia představila nejnovější produkty a trendy. Akce plná svižných prezentací proběhla dne 20. 9. 2018.

Setkání zahájil jednatel Compos Distribution Jan Vostatek, který přivítal všechny přítomné a krátce shrnul šestnáctiletou historii své firmy. Ve své prezentaci zdůraznil zejména individuální přístup distributora ke každému obchodnímu případu.

Distributor během své historie roste zhruba o 10 až 20 % ročně, přičemž v roce 2017 dosáhl obratu 241 milionů korun a od počátku roku 2018 zatím utržil 153 milionů. Navzdory svému růstu se však snaží držet stále stejný osobní přístup vůči partnerům.

Nakupujte procesory, nebudou!

Jako další si vzal slovo serverový architekt Karel Štambera s prezentací o novinkách od značek Supermicro a Intel. Na úvod varoval partnery před akutním výpadkem Intelu, který bude během příštích měsíců schopen uspokojit pouze část poptávky.

Štambera proto vyzval partnery, aby nakupovali procesory, neboť ceny poletí nahoru. Druhou čerstvou zprávou pak bylo oznámení Intelu a Samsungu, že v roce 2019 utlumí výrobu serverových SSD se sběrnicí SATA a postupně přejdou na NVMe.

Dále Štambera rozebral výhody SSD řady Intel Optane v čele s jejich nízkou latencí a garantovanými 30 přepisy denně, nemluvě o možnosti nasazení jako doplnění RAM. Cena je sice vysoká, ale podle Štambery „už je to zaplatitelné“, zejména v sektoru financí.

Ve druhé části své prezentace pak Štambera hovořil o novinkách ve formátech serverových SSD, konkrétně M.3 a Ruler, které již do své nabídky zavedlo Supermicro, vlajková značka serverové divize Composu. Zbytek patřil detailnímu přehledu vybraných serverů.

Partneři na parketu

Po krátké pauze na kávu setkání pokračovalo prezentacemi výrobců. První vystoupil Jaroslav Zmatlík ze společnosti Cisco, který představil pokročilou platformu switchů Cisco Catalys 9000 s robustním zabezpečením včetně analýzy šifrovaného provozu.

Kristina Osipová z Esetu partnerům představila zajímavosti z portfolia, konkrétně Eset MDM pro správu a mobilních zařízení, šifrovací software Eset Endpoint Encryption, řešení pro vzdálenou správu Eset Cloud Administrator a samozřemě také 7. verzi vlajkových podnikových řešení.

Pavel Blahut z APC představil průřez portfoliem této společnosti, ale především se zaměřil na novinky v oblasti UPS pro IT infrastrukturu a firemní uživatele. Hlavní „hvězdou“ mezi novými produkty APC je nová generace řady Smart-UPS On-Line.

Program zakončil Michal Peter z Brotheru, který účastníky seznámil s portfoliem tiskových zařízení tohoto výrobce se silnou pozicí v oblasti černobílých laserových modelů. Přidal také prodejní argumenty včetně pětiletých záruk nebo vysoké kapacity tonerů.

Zdroj: ChanneWorld

Čtěte dále

Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
Jak pandemie a trendy mění spolupráci vendora a distributora
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
IDC: Dodávky skládacích telefonů v roce 2026 překonají 40 milionů
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Tech Data obdržela uznání od společností Microsoft a HPE
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Dejte vysvědčení svým výrobcům a distributorům v ChannelWorld Awards 2018
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Jiří Bracek vede vývoj technologií v Esetu
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital
Síť, spol. s r.o. se nově jmenuje Thein Digital