Hlavní navigace

Reportáž: Intel Reseller Day 2011

6. 6. 2011
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

 Autor:
Intel na konferenci Intel Reseller Day 24. 5. 2011 představil produktové novinky a technologie, které právě přicházejí na trh nebo budou uvedeny v nejbližší době. Mění se také partnerský program.

Jaroslav Petráš v úvodu seznámil partnery se závěry průzkumu mezi zákazníky českého retailu, který ukázal, že polovina z nich nakupuje notebooky v cenně 11-18 tis. Kč a nejvíce z nich (39 %) klade důraz na procesor – výkon. Následně se věnoval prodejním argumentům technologií Intel.

Pro procesory Intel Core 2.0 a grafickou kartu HD Graphic 3000, která konkuruje např. Radeonu HD5470, platí jednoduchý slogan „vyšší výkon při nižší spotřebě.“ Jednou z technologií u APU procesorů Sandy Bridge, které lze snadno vysvětlit zákazníkovi, je např. Quick Sync Video. To urychluje konverzi videa do jiných formátů. Ve výsledku dokáže až desetinásobné zrychlení převodu při snížení zatížení procesoru (zabere cca 20 % výkonu APU).

Zákazníci, kteří sledují na počítači video, ocení Intel Clear Video Technology, která umožňuje úpravu kontrastu, barev a detekci a úpravu barevného tónu kůže. K přehrávání 3D filmů slouží Intel InTru 3D a pro bezdrátový přenos videa ve fullHD rozlišení a zvuku 5.1 můžete zákazníkům nabídnout produkty s Intel Wireless Display.

Jak jednoduše představit zákazníkům výhody těchto technologií se můžete naučit v rámci e-learningového školení Intel Reatil Edge Program, dostupného na retailedge.intel.com. Za správně zodpovězené otázky v závěru školení sbíráte body, které lze směnit za slevové poukázky nebo využít pro zapojení do slovování o ceny.

Blízká i vzdálená budoucnost procesorů

Intel nedávno odhalil 3D tranzistory, které ačkoliv jsou o 2-3% nákladnější na výrobu, dokáží nabídnout výkon o 18-37 % vyšší než současné tranzistory. Videem o nové 3D technologii zahájil přednášku Vlastimil Maar, channel manažer společnosti Intel pro ČR a SR, který partnerům následně představil roadmapu desktopových CPU pro letošní rok. Vlastimil Maar, channel manažer společnosti Intel pro ČR a SRV květnu byly uvedeny na trh nové procesory Pentium, v září přijdou Celerony a na čtvrtý kvartál je naplánován Sandy Bridge E s čipsetem X79.

Tzv. entuziastům můžete od května nabízet vlajkovou loď Intelu v čipsetech Z68, který jako první pro procesory Sandy Bridge přináší paralelní užívání grafiky integrované v procesoru a diskrétní grafické karty. Nadšenci pro tutu funkci k tomu potřebují kromě Sandy Bridge aplikaci Lucidlogix Virtu Software. Funkci podporují po updatu BIOSu také desky DH67BL, DH67D, DH67CL a DH67VR.

Zákazníky, kteří myslí na úsporu energie, můžete naopak upoutat nižší spotřebou procesorů v nečinnosti, kdy čipy Core i3 oproti předchozí generaci šetří o 29 % více energie, i5 a i7 pak o 78 %. Více se o snížení dopadu na životní prostřední a úsporách dočtete v Intel Channel Eco-Smart Programu.

SSD s prodlouženou zárukou

Branislav Ides, channel manažer ve společnosti Intel, který se ve své první prezentaci věnoval Intel SSD diskům, hned v úvodu připomenul nově prodlouženou záruku pro disky série 320 na pět let.

Intel dodává SSD ve třech úrovních balení. OEM box je určen přímo pro assemblery, obsahuje disk, záruční list a nálepku. Reseller box obsahuje kabeláž a instalační/migrační balíček pro desktopy vč. CD s návodem a záručními dokumenty. Retail Box pak zahrnuje instalační sadu pro notebooky s průvodcem i šroubovákem pro domácí uživatele. Nástroje pro péči o SSD disky či o klonování naleznete na speciálním webu.

Jak se rychle vyznat v kódovém značení SSD disků? První dvě písmena značí interface (SA – SATA, PE – PCIe, MA – mSATA), další číslice velikost disku v palcích, následující písmeno jeho formát (B – 7 mm, C – 9,5 mm, S – SLC NAND), po něm následuje písmenné označení typu, density (kapacita v GB) a generace.

Klientské nasazení vPro

Přednášky o platformě vPro se ujal František Fait, technický specialista ve společnosti Intel. Upozornil především na Přednáška Františka Faita o technologii Intel vPronovou možnost aktivace služby, která řeší jednu z hlavních technických obtíží, jež bránily dosavadnímu většímu rozšíření služby.

Tzv. host based aktivaci a konfiguraci vPro údajně dokáže každý, kdo umí spustit aplikaci pod Windows, o čemž se partneři mohli přesvědčit v praktické ukázce. Uživatel potřebuje AMT Configuration Utility, kterou lze bezplatně stáhnout z webu Intelu (vyžaduje min. vPro v 6.2). Tato možnost tak rozšiřuje dosavadní lokální (MEBX, USB klíč) a vzdálený (konfigurační server) způsob nasazení.

Uživatelé Power Shellu mohou nyní využít speciálních příkazů, prostřednictvím kterých lze kompletně ovládat vPro - tzv. Power Shell Module 3.0.

Příležitosti v podání Microsoftu

Po obědové pauze zopakoval Jan Urbík, account manager ze společnosti Microsoft, příležitosti v prodeji Windows 7 a Office 2010, o kterých jsme vás informovali již v reportážích z předchozích partnerských setkání (např. přechod z Win. XP či legalizace softwaru). Upozornil partnery, že jako přidanou hodnotu mohou klientům instalovat Windows Live, které jsou zadarmo a přinesou řadu funkcí. Co dělat, když si zákazník vybere model s nevhodným typem licence? Nabídněte Windows Anytime Upgrade.

Jan Urbík, account manažer ze společnosti MicrosoftZ novinek v on-line službách Jan Urbík vybral Windows Intune. Po nainstalování aplikace u zákazníka mu můžete prostřednictvím internetu vzdáleně aktualizovat a spravovat systém. Službu lze nabídnout především menším firmám a přidat ji například k nabídce produktů Windows či Office. Cena služby je předběžně stanovena na 11 eur/počítač/měsíc. V prvním roce získáváte provizi 12 % a v každém dalším pak 6 %. Při uzavření kontraktu s více firmami si tak do budoucna můžete zajistit stabilní příjem.

Příležitostí v prodeji do školství je Windows MultiPoint Server 2011. Pokud si škola nemůže dovolit koupit např. 20 počítačů do třídy, nabídněte jí jeden server a k němu až 20 tenkých klientů. Učitel je pak může plně ovládat a spravovat přes Multipoint Server. Cena pro jednu třídu tak vyjde na 60 – 80 000 Kč.

Serverové platformy

Branislav Ides se v následující přednášce věnoval serverovým procesorům Xeon, obnově řady 5600 a nové řadě Westmere-EX s architekturou Sandy Bridge. Pokud se firma s technologií z roku 2006 nyní rozhodne pro nákup nové generace serverů, získá při podobné konfiguraci 18x vyšší výkon, anebo ušetří 93 % spotřebované energie, přičemž získá nové funkce (virtualizace, zabezpečení, apod.).

Změny v partnerském programu a nový zástupce

Změny v call centru a programu pro partnery představila Marta Boltowitz, která nastupuje na místo české zástupkyně sales centra za Anežku Fafius. Intel Channel Partner Program a Technology Provider jsou nyní sloučeny do programu Intel Technology Provider. Program je určen pro partnery, kteří se zabývají prodejem Intel komponent i značkových produktů.

O přestávce se prostory s výstavkou výrobců zaplnily diskutujícími účastníkyNejvyšší úrovní partnerství je nyní Platinum, střední Gold a nejnižší Registered. Registrovaní partneři nemají stanoven počet nákupů a jejich výhodou je on-line přístup k informacím a podpoře. Gold partneři musí nakoupit alespoň 50 produktů Intel za rok a k jejich výhodám patří Flex+ (body za nákup produktů a účast na školeních, které lze směnit za odměny), pokročilá záruční výměna (AWR), účast na konferencích a marketingové materiály. U Platinum partnerů se limit nákupů liší podle regionu a navíc získávají přístup k marketingovým fondům.

cyber23

Pro udržení úrovně či získání vyšší je nutné podstoupit určitá školení, která jsou dostupná na inteltechnologyprovider.com. Pro úroveň Gold musí alespoň tři zaměstnanci z  firmy absolvovat expertní školení, pro úroveň Platinum je stanoven limit pěti zaměstnancům.

Sales centrum organizuje pro partnery čtvrtletně promo akce. Podmínkou účasti je vyvěšení ceníku Sandy Bridge produktů na svém webu. Aktuální akce naleznete na giftroom.eu/salesman.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu