Hlavní navigace

Reportáž: IRISLink 2015 aneb co je nového v oblasti mobilních skenerů a OCR

16. 2. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
Každoroční globální setkání partnerů belgické společnosti IRIS přilákalo téměř tisíc hostů z celého světa na novinky z mobilních skenerů, softwaru a řešení pro správu dokumentů.

Belgická společnost IRIS, specializující se na skenovací řešení, OCR (optické rozpoznávání znaků) a řešení pro správu dokumentů, pozvala partnery a novináře z celého světa na každoroční setkání IRISLink.

Ročník 2015, který se konal 11. 2. v bruselském konferenčním centru The Egg, přilákal bezmála tisíc hostů z více než 50 zemí. Akce nabídla celodenní program, zahrnující keynote, uvedení nových produktů a udílení cen, ale i odpolední semináře, přednášky a obchodní schůzky.

Chvála spolupráce s Canonem

Dopolední keynote odstartoval marketingový ředitel společnosti IRIS Nicolas Moies-Delval, který přivítal všechny účastníky a vzápětí předal slovo hlavnímu řečníku, CEO a prezidentu IRIS Pierru De Muelenaerovi.

Ten po stručném úvodu a poděkování partnerům akce pozval na pódium CFO Denis Hermesse, aby promluvil o hospodářských výsledcích. IRIS sice po převzetí Canonem nesmí zveřejňovat přesná čísla, ale několik údajů přesto zaznělo.

Společnost má nulový dluh, drží rekordní hotovost a již 23 let v kuse dosahuje provozního zisku. Během roku 2014 zaznamenala 11,5% růst instalací řešení IrisXtract, 167% růst prodeje podnikových řešení v USA a ztrojnásobení počtu amerických zákazníků, 20% růst aktivit v oblasti cloudu a spravovaných operací nebo 19% růst tržeb ze spolupráce s Canonem.

Ta, dva roky po akvizici, podle IRIS kvete. Canon se v současnosti posouvá od produktů a řešení směrem k systémům pro správu informací, do kterých integruje řadu technologií IRIS.

Jde například o automatizaci zpracovávání faktur, automatické rozřazování korespondence a další. Cílem spolupráce má být „one-stop shop“, tedy nabídka ucelené sady řešení pro kompletní celopodnikovou správu dokumentů.

Přehlídka případových studií

Pódium v další části keynote patřilo prezentacím činnosti obou divizí IRIS. Jako první hovořil COO divize Product and Technology Günter Hensges. Zásadní částí jeho vystoupení bylo uvedení nejnovější verze vlajkové lodi IRIS v oblasti OCR, softwaru Readiris 15.

Hensgesův tým přímo na pódiu provedl živou demonstraci – naskenovaná stránka z časopisu ve formátu .jpg byla během okamžiku zkonvertována do .pdf s editovatelným textem a navíc zmenšena z 2 MB na 80 kB.

Hensges dále představil dvě hardwarové novinky ze segmentu mobilních skenerů a dodal, že společnost za posledních 10 let prodala celkem 900 tisíc těchto zařízení. IRIS je podle svého vyjádření v tomto segmentu světovou jedničkou.

Následně promluvil COO divize Professional Solutions Stephan Van Herck, jehož prezentace byla zaměřena na širokou škálu podnikových služeb, které IRIS nabízí, od ECM a konzultací, přes optimalizaci nebo outsourcing procesů a správ operací, až po cloudové služby IRISCloud.

Pro ilustraci zaznělo hned několik případových studií společností z různých vertikálních odvětví, které tyto služby využívají. Šlo například o digitalizaci archivů v právní kanceláři, ale i o firmy z oblastí zdravotnictví, účetnictví a dalších.

Dále byly představeny verze 2.0 SaaS služeb IRISCloud OCR, IRISCloud P2P a IRISCloud Digital Mailroom.

Keynote byla zakončena udělením celkem jedenácti ocenění pro nejlepší partnery společnosti.

A jak je na tom IRIS u nás?

Odpoledne proběhly dva bloky seminářů a přednášek, ale také rozhovorů. My jsme takto měli možnost si promluvit s Thierrym Desmetem, šéfem prodeje IRIS pro oblast střední a východní Evropy.

Když jsme s ním hovořili v loni, zmiňoval se Desmet velmi pochvalně o výhradním distributoru produktů IRIS pro český trh, jímž je 100Mega Distribution, uváděl výsledky prodeje okolo 200 jednotek měsíčně a dodával, že IRIS bude hledat další resellery i další možnosti, jak dostat své produkty na český trh.

Na pozitivním hodnocení spolupráce se 100Megou se po roce nezměnilo nic a výsledky se zvedly na necelých 300 jednotek měsíčně.

Počet resellerů naopak nenarostl tak, jak Desmet očekával, a to zejména kvůli hegemonii Alza.cz, přes kterou u nás IRIS prodá většinu svých produktů.

Jako cíl IRIS na českém trhu pro příští rok Desmet uvedl zvýšení tržního podílu v segmentu vícestránkových mobilních skenerů (zařízení vybavená, která není potřeba „krmit“ list po listu).

Co se týče významu českého trhu, tak podle Desmeta nemůže být vyšší. Pro IRIS je náš trh v regionu střední a východní Evropy tím nejdůležitějším.

MMF24

Pokud IRIS v našem regionu něco trápí, je to nevýhodný kurz dolaru, ale také geopolitická situace v oblasti východní Evropy, kvůli které byl například dočasně přerušen prodej na Ukrajině a v Rusku.

Zdroj: ChannelWorld

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
René Pospíšil (IS4 security): Stavíme na důvěře a hodnotách
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
IDC: Evropské podniky zvýší investice kvůli hrozbám souvisejícím s LOH
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Alena Vongrejová je ERP ředitelkou Algotechu
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili