Hlavní navigace

Robert Sobola, HANNspree: Patříme mezi nejsilnější hráče v západní Evropě

5. 3. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: ChannelWorld
V západní Evropě široce prodávaná značka monitorů a tabletů si razí cestu i na český a slovenský trh. Čím se HANNspree chystá zaujmout lokální zákazníky, vysvětluje regionální manažer Robert Sobola.

Značku HANNspree vlastní mateřská společnost HannStar, což je celosvětový výrobce displejů, který dodává své produkty např. Lenovu, Dellu, Samsungu a dalším. Kapitálovou sílu skupiny HannStar ilustruje i to, že do ní patří také tchajwanský výrobce čipů Winbond.

HANNspree vyrábí dotykové a nedotykové LCD monitory, tablety, Micro PC, Android PC a chytré hodinky. Společnost se zaměřuje na spotřebitele, ale i projektový byznys, kam dodává kromě LCD i samostatné panely s elektronikou.

Ačkoliv u nás se značka teprve zákazníkům začíná představovat, daří se jí významně v západní Evropě. Mohl byste přiblížit její pozici?

HANNspree patří mezi top 10 nejsilnějších hráčů ve Velké Británii, Itálii, Španělsku, Francii a Německu. V Anglii jsme dokonce mezi top pěti výrobci monitorů. Poměrně silní jsme i v Německu, kde naše zboží prodává retail, ale i Amazon a distribuci zaštiťuje Tech Data.

Jednou z produktových novinek je microPC s Windows 8.1, které získalo na veletrhu CeBIT ocenění za inovaci. Kdo je zákazník pro počítače o velikosti větší flash klíčenky?

Typickým zákazníkem microPC jsou call centra, recepce a obecně administrativní pracovníci, kteří nepotřebují velký počítač či notebook, hledí se na úsporu prostoru na stole či na ekonomiku investic. Micro PC je plnohodnotný počítač s licencí MS Windows 8.1 a přenášet jej lze v kapse.

Mezi novinkami prezentovanými na Distree EMEA nechybí chytré hodinky. HANNspree přichází na trh se svými SportsWatch. Co všechno dokážou?

Hannspree Sport WatchSport Watch jsou celkový fitness tracker, který kromě krokoměru měří ušlou vzdálenost, spálené kalorie a sleduje i kvalitu spánku. Všechny naměřené hodnoty synchronizuje přes Bluetooth s aplikací pro iOS nebo Android. Umí také informovat o příchozích hovorech a zprávách a na baterii vydrží až týden.

Chytré hodinky jsou dnes hodně o módě, na co sází HANNspree?

Naše hodinky jsou především lehké a tenké. Součástí balení je měkký černý a modrý pásek i náhrdelník, takže si uživatel může vybrat nošení podle preferencí. Výhodou je i pohodlné zapínání, které nikde netlačí. V Česku je mohou reselleři nabídnout za 890 Kč s DPH.

Uvádíte i novou verzi13 palcového tabletu. Čím kromě úhlopříčky zaujme?

Rozhodně váhou, která při použití hliníkového těla činí pouze 1,1 kg. Tablet má IPS displej s Full HD rozlišením, pohání jej čtyřjádrový procesor a 2 GB RAM. Vnitřní paměť má 16 GB. Vylepšili jsme také fotoaparát, který má 5 Mpx vzadu a 2 MPx vepředu. Cena by se měla pohybovat do osmi tisíc korun.

Robert Sobola ukazuje 13'' tablet HannspreeS jakou verzí Androidu přichází?

Jde o Android 4.4. Verzi s 5.0 můžeme čekat koncem třetího kvartálu.

Jak řešíte na českém a slovenském trhu servis?

Zákazník musí reklamovat zboží u prodejce, kde nakoupil. Reseller si zavolá svozovou firmu Myprofi, která zboží odveze, opraví a přiveze zpátky.

Když mluvíme o servisu, můžete uvést poruchovost vašich produktů?

Obávám se, že tomu ani nikdo nebude věřit (smích), ale poruchovost našich monitorů je pod procento a tabletů do dvou procent.

cyber23

U kterých distributorů mohou reselleři nakupovat?

V ČR má na tablety distribuční kontrakt Elko Trading, evropskou smlouvu má pak Tech Data, a na všechny ostatní produkty kromě tabletů, tedy monitory a microPC, má kontrakt eD system Czech. Slovenský eD systém distribuuje celé portfolio.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Ness slaví 30 let na českém trhu
Ness slaví 30 let na českém trhu
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
HPE: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
AT Computers vyhlášeno Lokálním výrobcem počítačů Microsoftu
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?