Hlavní navigace

Rozhovor s Extreme Networks: Neřešíme, co se děje okolo a jdeme za svým cílem

9. 9. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Veracomp
Partneři společnosti Veracomp, Boris Germashev a Robert Lachowiecki jsou oblastní a obchodní ředitelé pro střední a východní Evropu společnosti Extreme Networks, která ve svém sloganu hlásá, že dodává nejlepší ethernetové switche na světě. Má proč? (PR článek)

Extreme Networks je jednou ze značek v portfoliu společnosti Veracomp, která patří mezi největší distributory specializující se na IT bezpečnost a telekomunikační řešení jak v České republice, tak na Slovensku. 

Už jen samotný název „Extrémní sítě“ vzbuzuje zvědavost. Co má konkrétně znamenat?

RL: Extreme nabízí velkou flexibilitu v tom, co všechno můžete do sítě připojovat, jak to  můžete udělat a také ve způsobech ochrany konečné sítě před všemožnými hrozbami zvenčí. Nabízíme opravdu inteligentní řešení. Do "Extreme sítě" můžete připojit téměř cokoliv. Naše řešení navíc obsahují automatickou ochranu.

Základem tedy je, že nemusíte používat různé infrastruktury. To je něco, co našich klientům dává velkou flexibilitu. Abych byl trošku drzý, musím přiznat, že moc neřešíme, co se děje okolo. Nechceme naše zákazníky limitovat ve volbě toho, co chtějí do sítě připojit. Extreme znamená neomezená řešení.

Co děláte proto, aby se zvyšovalo povědomí o vaší značce mezi partnery a zákazníky v ČR a SR?

BG: Protože si myslím, že veřejnost obecně naši společnost moc nezná, musí být naší snahou a hlavním cílem zvyšovat povědomí o firmě. Stále rozšiřujeme spektrum nabízených řešení. A právě ta jsou někdy hodně extrémní, mimo dosavadní hranice.

Naši misi šíříme třeba na odborných konferencích, kde se vždy sejde, můžu říct, opravdu dobrý mix partnerů, distributorů i koncových uživatelů. Poslední takovou akcí byla například březnová odborná konference SkyVera Day, kterou shodou okolností organizoval náš český partner.

Společnost SkyVera se nedávno změnila na Veracomp. Začlenila se tak do významné skupiny své mateřské společnosti - nějvětšího distributora s přidanou hodnotou na polském trhu. Co ale Veracomp váže k vám, k Extreme Networks?

RL: Musím říct, že spolupráce s kolegy z Veracomp je pro nás vlastně přirozená, protože je tato společnost, jak jste už zmínila, vlastněná naším polským distributorem. Takže rozšíření spolupráce směrem do České republiky se dalo očekávat.

Další věcí je, že vždycky od partnera požadujeme nějakou přidanou hodnotu. Máme ji u každého z distributorů, takže to samé platí i pro naše partnery. Zaměstnanci v našich lokálních pobočkách mají velké kompetence, protože věříme, že jen tak můžeme nabízet služby vysoké kvality v dané zemi. A to je to, co děláme ve spolupráci se společností Veracomp.

Jakou konkrétní podporu Veracomp konkrétně poskytuje?

 

RL: Mají techniky, kteří jsou proškolováni přímo v Čechách, mají vybavení, poskytují velké množství služeb. Musíme si být jistí, že jsou naši zákazníci spokojení a cítí se komfortně. A v případě společnosti Veracomp tu jistotu jednoznačně máme.

Existuje ve vašem oboru síťových řešení něco, co je pro Čechy specifické? Něco, čím se lišíme od jiných zemí a čím jsme třeba i my extrémní?

RL: Ano, společnost Veracomp (smích). Ne, teď vážně. Vlastně bych to převedl na úplný opak – to, čeho se držíme, jsou investice do místních kompetencí, abychom dosáhli přidané hodnoty. V každé zemi se tak snažíme vytvořit patřičnou podporu. Úplně stejně jsme to udělali tady v Čechách se společností Veracomp.

Na otázku bych tedy odpověděl ne, nespatřuji tady nic výjimečného, čím byste se lišili, považuji za dobré, že sem jako společnost Extreme přinášíme standardy vysoké kvality. Se všemi partnery zacházíme naprosto rovnocenně, neřekl bych proto, že jste něčím výjimeční.

A když se na to podíváme z druhé strany - existuje podle vás nějaká oblast, v níž jsme, myslím Čechy, v oblasti síťových řešení „pozadu“?

RL: Možná jste trochu pozadu co se týče naplňování našich očekávání. Dobré rozhodně je, že jsme tu začali podnikat, získali jsme nové zákazníky. Zdá se mi, že ekonomická situace se tu pomalu začíná zlepšovat, po nějakých problémech, které tu očividně v minulém roce byly. Znovu se nám tu začíná dařit, a to je dobrý signál. Doufám, že to takhle bude v celé Evropě.

extreme networksVeracomp

Čtěte dále

Michael Vlček je account managerem pro projektory v Epsonu
Michael Vlček je account managerem pro projektory v Epsonu
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
3D tisk – jaké jsou náklady na 3D tisk?
Apple představil nálož novinek, přichází Vision Pro
Apple představil nálož novinek, přichází Vision Pro
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Gartner: Globální trh PC v posledním kvartálu klesl, za celý rok ale vyrostl o desetinu
Dell Technologies představuje projekt Fort Zero, chce proměnit kyberbezpečnost
Dell Technologies představuje projekt Fort Zero, chce proměnit kyberbezpečnost
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?
Své finance můžete řídit kompletně z mobilního telefonu. Jak na to?