Hlavní navigace

Samsung oznámil uvedení Galaxy S4 mini

3. 6. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor:
Samsung představuje zmenšenou verzi svého nejprodávanějšího chytrého telefonu Samsung Galaxy S4. Novinka Galaxy S4 mini nabízí výkon, intuitivní a jednoduché ovládání a elegantní design v kompaktnějším provedení.
  • Výrobce: Samsung
  • Distributoři ČR: AT Computers, Agora DMT, Setos
  • Distributoři SR: IRD, Agora plus
  • Více informací: www.samsung.cz

Samsung Galaxy S4 mini je vybaven qHD Super AMOLED displejem s úhlopříčkou 4,3", což je o 0,7“ méně, než u Galaxy S4. Ubral také na váze, která je 107 g. Mezi další parametry přístroje patří dvoujádrový procesor s taktem 1,7 GHz nebo operační systém Android 4.2.2 Jelly Bean. Co se týče funkcí a služeb, nabízí Samsung Galaxy S4 mini mnoho intuitivních funkcí a služeb jako Samsung Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4 mini fotí pomocí 8Mpix fotoaparátu na zadní straně a 1,9Mpix fotoaparátu v HD rozlišení na straně přední. K lepšímu výsledku poslouží speciální funkce, jako například Zvuk a foto, která při pořizování snímku ukládá také zvukový záznam, nebo Panoramatický snímek, který umožňuje pořídit kompletní záznam toho, co kolem sebe vidíte.

K přehlednému fotografií poslouží funkce Fotopříběh. Snímky zhotovené telefonem Samsung Galaxy S4 mini se shromažďují a ukládají automaticky – buď chronologicky, podle místa snímku, nebo skupinově v rámci určité události,. Předinstalovaná aplikace S Cestování nabízí pomoc a informační servis na cestách a rovněž vám doporučí další cestu a poslouží jako průvodce. 

Pomocí aplikace Group Play můžete současně se svými přáteli poslouchat stejnou hudbu a hrát tytéž hry. Chcete-li si popovídat s více přáteli najednou a přidávat ke svým zprávám animace, videa a hlasový záznam, použijte aplikaci ChatON. 

Funkce S překladač vás provede na cestách a poskytne vám okamžitý překlad mluveného i psaného slova (v e-mailu, textové zprávě nebo na ChatON). Galaxy S4 mini vám také umožní ovládat TV díky aplikaci WatchON, která přemění telefon v dálkový ovladač televize, set top boxu nebo DVD přehrávače.  Aplikace Samsung Link také umožňuje uživatelům sdílet obsah napříč různými zařízeními Samsung. 

MIF22

Samsung Galaxy S4 mini pomáhá monitorovat osobní informace o zdraví uživatele. Aplikaci S Health lze stáhnout z portálu Samsung Apps. Díky ní můžete sledovat množství kalorií, které potraviny obsahují, i další zdravotní informace, které se hodí při hlídání redukce váhy. Funguje také jako krokoměr, sleduje spánkový režim, počítá hmotnost a pomocí přídavného zařízení sleduje v reálném čase srdeční činnost uživatele. 

Samsung Galaxy S4 mini bude k dispozici ve dvou barevných variantách: bílé (White Frost) a černé (Black Mist). Dle trhu bude v nabídce verze 4G LTE, 3G HSPA+ nebo 3G Dual Sim pro dvě SIM karty. 

Zdroj: Samsung

Čtěte dále

SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
SWS získala cenu Business Superbrands pro rok 2022
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Allegro započalo konsolidaci Mall Group a WE|DO, zvýšilo tržby
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Check Point: České organizace ohrožuje zlodějský malware
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee
Zákaznickému servisy Alzy vypomáhá umělá inteligence Alzee