Hlavní navigace

SAP hledá partnery pro BI

23. 3. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Ve čtvrtek se v Praze uskutečnila konference společnosti SAP věnovaná řešení SAP BusinessObjects. Dodavatel podnikového software zde představil desatero zásad pro řízení podniků při současném poklesu ekonomiky. Pro svá řešení business inteligence hledá partnery v nepřímém prodejním kanálu.

Radomír Kolařík nabádá firmy, aby se připravily na dobu, kdy se bude ekonomice dařit lépeKonferenci s názvem „Efektivní podnikové řízení v době ekonomické nejistoty" zahájil úvodním slovem Radomír Kolařík, generální ředitel SAP ČR. Podle Radomíra Kolaříka současná ekonomická situace přeje podnikovému software. Jeho implementací se totiž mohou podniky připravit na rychlé změny v poklesu a růstu poptávky. Jako příklad uvedl úspěšnou adaptaci na změnu podmínek u výrobce automobilů Škoda.

Na základě aktuálních zkušeností vytvořil SAP desatero zásad rychlého postupu ke zvládnutí krize uplatňovaných při řízení podniků. Desatero bylo představeno na konferenci a může vám posloužit při argumentaci u vašich zákazníků:

  • Optimalizujte výdaje za nakupované materiály a služby - a to jak efektivním řízením dodavatelů, tak řízením vnitřní poptávky.
  • Zrychlete fakturaci a zlepšete inkaso pohledávek.
  • Zpřísněte politiku stanovování úvěrových limitů svým odběratelům.
  • Zrychlete frekvenci aktualizace prognóz odbytu.
  • Redukujte úroveň zásob, nevyrábějte na sklad.
  • Identifikujte, monitorujte a řiďte rizika.
  • Identifikujte včas potenciální problémy a snažte se je co nejrychleji řešit.
  • Přesně realizujte obchodní plány, provádějte pravidelně jejich upřesňování - pracujte s různými variantami scénářů.
  • Motivujte klíčové zaměstnance a připravte pro ně vhodné programy. 
  • Zlepšete chod a provozní náklady v oblasti informačních technologií. 

Podle prognózy SAPu dojde rovněž ke změně pravidel při investicích do nových technologií. Zájem bude růst o unifikovaná, a tedy finančně výhodná řešení, u kterých lze na základě přesných procesních softwarů vypočítat jejich návratnost. Zákazník tedy bude předem obeznámen s finančními efekty jednotlivých aplikací.

Právě taková řešení se výrobce podnikového software v současnosti nabízí v podobě SAP BusinessObjects. „Tato standardizovaná řešení business inteligence nabízíme jako Best Run Packages pro jednotlivá průmyslová odvětví. Dokážeme přitom velmi přesně odhadnout čas implementace, který se pohybuje v týdnech a návratnost investice do pořízení a provozu systému," uvedl na tiskové konferenci Radomír Kolařík.

Podle zástupců společnosti se partneři v oblasti dodávek podnikového software učí pracovat s novým obchodním modelem, kde na důležitosti výrazně získává rychlost.

ICTZ24

SAP BusinessObjects nabídne dodavatel podnikového software také prostřednictvím nepřímého obchodního kanálu. „Partneři nemusí být nutně technologičtí. Klíčová je znalost podnikového prostředí a specializace na jednotlivá odvětví," upřesnil nároky na partnery na dotaz ChannelWorldu Radomír Kolařík.

SAP akvíroval Business Objects počátkem tohoto roku. V následně vytvořené společné nabídce je mimo jiné řízení finanční výkonnosti, Governance, Risk and Compliance, vizualizace a reporting, reporting a analýzy nebo datová integrace a řízení kvality dat pro velké firmy. Pro malé a střední firmy jsou zde BusinessObjects Edge Series, SAP Business All-in-One s BusinessObjects Edge Standard a Crystal Reports Server. Více se o nabídce SAPu můžete dozvědět na jeho webových stránkách.

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Microsoft nabídne firmám i jednotlivcům rozšířené bezpečnostní aktualizace Windows 10
Microsoft nabídne firmám i jednotlivcům rozšířené bezpečnostní aktualizace Windows 10
Barracuda spouští nový globální partnerský program
Barracuda spouští nový globální partnerský program
Vivo: Češi se při výběru mobilu dívají na poměr ceny a výkonu, potrpí si i na kvalitní fotoaparát
Vivo: Češi se při výběru mobilu dívají na poměr ceny a výkonu, potrpí si i na kvalitní fotoaparát
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili