Hlavní navigace

SAP: nová strategie pro zpracování dat a motivační program pro zákazníky

15. 6. 2012
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

SAP představil novou strategii pro zpracování dat v reálném čase. Opírat se bude o technologie získané spolu s firmou Sybase. Nová strategie zahrnuje i motivační program pro zákazníky a fond pro start-upy.

SAP: nová strategie pro zpracování dat v reálném čase a motivační program pro zákazníkySpolečnost SAP prezentovala novou strategii, která zahrnuje plnou integrace produktů a technologií firmy Sybase do jejího portfolia. SAP koupil společnost Sybase již v roce 2010. Výsledkem je nová platforma pro zpracování dat v reálném čase vznikající propojením databáze SAP HANA, nástrojů Sybase pro správu dat (data management) a řešení SAP pro správu podnikových informací (enterprise information management).

Databáze SAP HANA jako jádro nové platformy umožňuje práci s daty pomocí technologie in-memory, tedy zpracování dat přímo v operační paměti bez nutnosti přistupovat na datová úložiště. V důsledku toho podle tvrzení společnosti SAP mohou zákazníci zpracovávat data až stotisíckrát rychleji oproti současným řešením.

Nová platforma vybudovaná na databázi SAP HANA a technologiích společnosti Sybase má prý snížit složitost podnikové IT architektury. Zároveň má poskytnout zázemí pro budoucí aplikace zpracovávající obrovské objemy dat (tzv. big data) a posílit podporu mobilních aplikací a cloud computingu.

Nový motivační program a fond pro start-upy

SAP chce podpořit rozšíření své nové platformy na trhu s pomocí fondu určeného pro start-upy vyvíjející nová řešení pro SAP HANA. Fond bude mít k dispozici kapitál ve výši 155 milionů dolarů. Dalších 337 milionů dolarů hodlá SAP vynaložit na motivační program pro zákazníky, kterým chce nabídnout přechod na SAP HANA.

V rámci tohoto programu všichni noví zákazníci, kteří budou na SAP HANA přecházet z existujících aplikací, získají od společnosti SAP související konzultační služby. Pokud noví klienti nebudou spokojeni, budou moci kdykoliv během 18 měsíců po dokončení implementace vyměnit licenci SAP HANA a přejít na libovolnou straší verzi odpovídajících produktů výrobce.

SAP a jeho plány do roku 2015

SAP při výhledu do roku 2015 plánuje platformu HANA používat jako jádro všech následujících inovací a zároveň dojde na další fáze integrace technologií společnosti Sybase, aniž by samotná značka Sybase zanikla. Viz například databáze SAP Sybase ASE (Adaptive Server Enterprise), která je již nyní podporována v sadě aplikací SAP Business Suite.

Produkt SAP Sybase IQ bude používán pro řízení dat při analytických úlohách v rámci zpracování tzv. velkých dat (big data). I zde bude probíhat další integrace se SAP HANA týkající se např. řízení životních cyklů. Dalším výsledkem integrace by mělo být efektivnější ukládání starších anebo méně používaných dat.

Mobilní databázové řešení SAP Sybase SQL Anywhere bude fungovat jako front-end databáze pro platformu SAP HANA. SAP Sybase PowerDesigner se zase stane základním řešením pro modelování platformy SAP HANA.

soutez_casestudy

SAP dále plánuje, že jeho řešení SAP HANA a SAP Sybase IQ rozšíří podporu pro přístup k platformám pro práci s velkými objemy dat (jako je např. Hadoop). Integrace se SAP HANA se bude týkat také řešení SAP Sybase Event Stream Processor (ESP), SAP Sybase Replication Server a řešení SAP pro eneterprise information management (podnikové řízení dat).

Platforma SAP NetWeaver Business Warehouse je již dostupná i ve verzi založené na SAP HANA. Tato verze byla uvedena v listopadu 2011. „Pilotní zákazníci uvádějí zvýšenou rychlost při zpracování dotazů, nižší čas potřebný pro provedení úloh a lepší kompresi, jež výrazně snižuje množství dat, které je třeba ukládat a zálohovat,“ tlumočí údajně pozitivní zkušenosti uživatelů SAP ve zprávě pro média.

Zdroj: SAP

Byl pro vás článek přínosný?

Čtěte dále

Heureka: Česká e-commerce zakončila druhé čtvrtletí s 3% růstem
Heureka: Česká e-commerce zakončila druhé čtvrtletí s 3% růstem
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
Eset: Útočníci zneužívají ke krádeži dat falešné AI aplikace
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
GFI Software: Uživatele nejspolehlivěji oklame phishingový e-mail o nezaplacené faktuře
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages