Hlavní navigace

Šest důvodů, proč konsolidovat databáze se servery Lenovo X6

26. 5. 2016
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: Lenovo
Řada firem však vlastní několik databází s různými pracovními úlohami, které běží na více serverech. Potýkají se tak s velkou spotřebou energie, složitou správou zařízení a celkově neefektivním využitím svých prostředků. Nasazením konsolidačních serverů Lenovo X6 lze ale tyto problémy vyřešit.

Servery Lenovo x3850 X6 a x3950 X6 přináší firemním zákazníkům mimořádný výpočetní výkon. Lenovo x3850 X6 poskytuje při plném osazení až 144 jader, což firmám umožňuje dosáhnout lepšího konsolidačního faktoru při migraci a konsolidaci mnoha databází na jeden server.

Společnosti tak mohou jednoduše využívat výhod virtualizace a zároveň snížit své náklady na provoz, údržbu i prostor s jedním velkým serverem se silným výpočetním výkonem. Proč si pro konsolidaci databází vybrat právě servery Lenovo X6?

1) Nižší náklady jedním krokem

Jedním z hlavních důvodů, proč firmy konsolidují své systémy, je snížení investičních a provozních nákladů. Přechod k nižšímu počtu zařízení a novějšímu hardwaru přináší menší požadavky na prostor v rackové skříni, chlazení i napájení.

Zařízení je možné také snáze řídit centrálně, což poskytuje lepší kontrolu nad systémem, snižuje administrativní a provozní náklady a může navíc vést ke snižování výdajů na licence.

2) Vysoký výkon aplikací

Mezi faktory přispívající k rozhodnutí servery raději konsolidovat než škálovat patří mimo jiné vysoké procesorové a paměťové požadavky, počet koncových uživatelů, náklady na oddělená zařízení a administrativní náklady.

Konsolidace databází do většího serveru umožňuje uživatelům přidat CPU, paměťovou kapacitu, I/O a úložiště, aniž by docházelo ke snížení výkonu. Pro fungování náročnějších databází jsou navíc správně konsolidované servery s možností přidání dalších komponentů lepší volbou než větší množství menších databází. Správa takových serverů je často jednodušší a méně nákladná.

Servery Lenovo X6 poskytují bezproblémovou škálovatelnost, aby splňovaly zvyšující se výkonnostní a jiné nároky firmy a umožnily uživatelům v případě potřeby postupně rozšiřovat server ze dvou jednotek CPU až na osm procesorů. Modulární design Lenovo X6 tak umožňuje navrhovat řešení, která vyhovují aktuálním potřebám.

3) Standardizace a centralizace

Jeden z problémů rostoucího počtu databází je nekonzistentní přístup k jejich struktuře a řízení. Pomocí konsolidace lze přitom přesunout různé databáze do centrálně řízeného systému. Administrátoři serveru tak mohou reagovat na jednotnou sadu požadavků a metodik a využívat předvídatelné postupy pro záplatování, konfiguraci či zabezpečení.

4) Konec s nedostatkem místa

Nedostatek prostoru v datovém centru je často dalším důvodem ke konsolidaci. S rostoucí firmou se zvětšují i požadavky na hardware, a proto je potřeba zajistit dostatek místa pro uložení všech zařízení.

Rozšíření datového centra nebo vytvoření nového může pro firmu znamenat významné výdaje. V takovém případě je výhodná konsolidace, kdy dochází k přechodu na novější větší server s vyšším výkonem a možností škálovatelného růstu.

Servery rodiny X6 poskytují větší flexibilitu pro připojení různých typů SSD disků. Model x3950 X6 podporuje až 16 SAS SSD disků, které poskytují spolehlivější a výkonnější úložiště než tradiční pevné disky. Další variantou u tohoto serveru je podpora až osmi NVMe Enterprise Performance SSD disků, které nabízejí více IOPS než tradiční SSD s nižší latencí.

5) Hbitost nad zlato

Konsolidace přispívá k vytvoření dlouhotrvající dynamické a výkonné IT struktury, která zajišťuje lepší kontrolu a flexibilitu výpočetních zdrojů ve smyslu jejich umístění, dimenzování a celkového využití.

Pokud dojde k přesunu aplikací na novější hardware, mohou tyto aplikace využívat výhody vylepšeného výkonu a spolehlivosti nových zařízení. Tato zařízení tak mohou být lépe nakonfigurována, což eliminuje prostoje a umožňuje další inovace.

Cloud23

6) Zelené IT

Motivací ke konsolidaci nemusí být pouze snižování nákladů a zvyšování výkonu, ale také ochrana životního prostředí. Čím méně počítačů a dalších zařízení je zapojeno v síti, tím méně energie je potřeba na provoz a chlazení. Díky využití úspornějších technologií také novější hardware často poskytuje větší energetikou účinnost.

Zdroj: Lenovo

Čtěte dále

Lenovo upgradovalo portfolio serverů
Lenovo upgradovalo portfolio serverů
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
IDC: Globální trh AR/VR headsetů se propadl, čeká se na novou generaci
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Qualcomm otáčí kormidlo směrem k inteligentnímu edge computingu
Řada notebooků Lenovo ThinkPad T dostala čtyři nové modely
Řada notebooků Lenovo ThinkPad T dostala čtyři nové modely
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
Lenovo ThinkPad P70 nastavuje vysokou laťku v oblasti mobilních pracovních stanice
Lenovo ThinkPad P70 nastavuje vysokou laťku v oblasti mobilních pracovních stanice