Hlavní navigace

Symposium InterSystems ukázalo důležitost IT pro podnikání

10. 6. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: © Rawpixel - Fotolia.com
Ve dnech 8. a 9. června 2015 se v konferenčních prostorách andel’s Hotel Prague konal již čtrnáctý ročník mezinárodní konference Symposium InterSystems s podtitulem „Získejte s námi náskok“.

V duchu hlavního hesla konference účastníkům ukázala, jak mohou technologie společnosti InterSystems přinášet zákazníkům konkurenční výhody.

Mezinárodní Symposia InterSystems se konají v patnácti zemích včetně ČR. Scházejí se zde uživatelé, aplikační partneři, vývojáři a produktoví manažeři, aby prodiskutovali nové trendy a seznámili se s úspěšnými projekty.

Odbornému programu konference Symposium InterSystems 2015 v andel’s Hotel Prague předcházel slavnostní galavečer. Okamžité ohlasy účastníků potvrdily, že neformální setkání, které umožní navázat celou řadu nových kontaktů, významně přispívá k úspěchu takovýchto akcí.

Jednoduché technologie firmám už nestačí

Konferenci zahájil group director a ředitel InterSystems pro střední a východní Evropu Jörg Klingler, který všem účastníkům konference připomněl, že bez kvalitních technologií se dnes neobejde prakticky žádná firma ani organizace.

Zákazníci jsou stále náročnější a jednoduché IT technologie jim už nestačí. InterSystems proto považuje za klíč k úspěchu taková řešení a aplikace, které zákazníkům umožní získávat a sdílet informace, jimž budou rozumět a na jejichž základě se budou moci rozhodovat.

Příkladem tohoto přístupu je i nová verze databázové platformy Caché 2015.1, která se podle InterSystems může pochlubit obrovskou škálovatelností a schopností zpracovávat strukturovaná i nestrukturovaná data.

Integrace systémů a dat je základ

Na strategii InterSystems se ve svém příspěvku podrobněji zaměřil Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování. Zdůraznil, že InterSystems hodlá i nadále nabízet technologie, které aplikačním partnerům i koncovým uživatelům umožní vytvářet průlomová řešení a automatizovat úlohy, sjednocovat podnikové procesy a optimalizovat akce.

Firmy dnes musí být schopny hladce integrovat všechny systémy a efektivně využívat veškerá data, bez ohledu na jejich typ a formát, a získávat relevantní informace sloužící jako podklad strategického rozhodování a jednání, říká Grabsheid.

Jednodušší a rychlejší komunikace a koordinace na všech úrovních je předpokladem úspěchu v celosvětové konkurenci a softwarová společnost, chce-li obstát, musí přicházet s technologickými inovacemi podporujícími tento trend, což se InterSystems daří, jak ukazuje její umístění v kvadrantu lídrů analytické firmy Gartner, dodává.

Produktový manažer InterSystems Andreas Dieckow poté účastníkům konference mimo jiné ukázal, jak využít inovace společnosti InterSystems k dosažení technologických a obchodních cílů různých typů partnerů i zákazníků.

V technologické sekci Symposia představil Bill McCormick, product management director pro databázi Caché, nový zásuvný modul prostředí Eclipse určený k vývoji aplikací pro produkty InterSystems Caché a Ensemble.

Jak připojit apliakce do podnikového prostředí

Daniel Kutáč, senior sales engineer, navázal s novinkami v implementaci aplikačního rozhraní JSON, které jsou v nové verzi produktů InterSystems výkonnější a uživatelsky pohodlnější.

Příspěvek Daniela Kutáče uvedl praktickou část Symposia, interaktivní akademii, která posluchačům předvedla, jak ESB architektura umožňuje efektivně a bez nutnosti programování připojit aplikace do heterogenního podnikového prostředí či jak implementovat RESTful aplikace v Caché a Ensemblu.

 „Svět kolem nás se neustále vyvíjí a je stále složitější. Je proto nutné, aby informační technologie firmám opravdu pomáhaly s řešením jejich problémů,“ uvedl Paul Grabscheid, viceprezident pro strategické plánování, InterSystems.

Letošní Symposium ukázalo, jak moc si naši zákazníci uvědomují důležitost efektivně využitelných technologií. A to je dobře jak pro ně samotné, tak i pro InterSystems,“ dodal.

InterSystems vyvíjí pokročilé softwarové technologie umožňující vytvářet „průlomová řešení“. Své technologie pro správu dat, strategickou interoperabilitu a analytiku poskytuje organizacím a podnikům v oblasti zdravotnictví, finančnictví, státní správy a v řadě dalších odvětví ve více než 100 zemích světa.

Společnost spolupracuje s předními světovými prodejci aplikací a v roce 2014 společnost dosáhla obratu 489 milionů dolarů.

Zdroj: InterSystems

Čtěte dále

Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
Webcast: Bezpečnostní katastrofy v roce 2021 …a jak jsme se (ne)poučili
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala distribuci na produkty Sony Xperia
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
SWS získala certifikaci Ethisphere za implementaci protikorupční politiky
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Zažijte revoluci v cloudovém byznysu, zapojte se do distribuce Microsoft ERP Packages
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Jak si usnadnit nákup nábytku on-line
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem
Salesforce vstoupil do nového roku 11% růstem