Hlavní navigace

Top 3 partnerská setkání roku 2011

4. 1. 2012
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor:
Redakce ChannelWorldu spolu se svými čtenáři zvolila tři nejpovedenější partnerská setkání z akcí, které v průběhu roku 2011 uspořádali pro své obchodní partnery výrobci a distributoři.

Letos jsme poprvé v rámci Top 3 partnerských setkání nechali volit také vás, naše čtenáře. V on-line minianketě jste mohli udělit hlas jednomu z partnerských setkání distributorů. Do předvýběru jsme pro čtenáře nominovali čtyři setkání, kterých se zúčastnili zástupce redakce jako mediálního partnera akce.

Celkově redakce vybírala ze všech akcí, kde byl ChannelWorld mediálním partnerem nebo se zúčastnil prostřednictvím návštěvy někoho z redakce. Hlavními kritérii hodnocení jsou:

1. Přínos pro partnery – Zda se naplnila očekávání účastníků ať už po stránce rozvoje obchodních příležitostí, osobních kontaktů nebo nabytých vědomostí.

2. Organizace – K úspěšné akci patří také bezchybná organizace, která poskytuje partnerům potřebné zázemí k naplnění cílů setkání.

3. Atmosféra akce – Atmosféru lze ovlivnit předchozími body stejně jako výběrem vhodného místa konání a doprovodného programu.

Která partnerská setkání se dostala do Top 3?


1. eD world 2011 a eD expo 2011

Nejvíce čtenářů zapojených do ankety (35 % ze 114 hlasujících) hlasovalo pro partnerské setkání broadline distributora roku 2010 eD system Czech s názvem eD world 2011. Zástupci redakce se zúčastnili nejen podzimní, ale také jarní konference eD expo a se čtenáři souhlasí na plné čáře. Obě partnerská setkání konaná v prostorách pražského hotelu Corinthia přinesla program nabitý přednáškami, rozsáhlé výstavní prostory výrobců a možnost sjednat si potřebné obchodní schůzky. Partneři měli možnost se seznámit s novými značkami v distribuci a významnými změnami v eD systemu, v rámci kterých společnost prosazuje zákaznický přístup, podporuje řadu projektů a zavádí partnerský program. Po obou akcích následoval večerní program, eD expo 2011 zakončila VIP párty v klubu Duplex s tematikou zemí, odkud pocházejí spolupracující výrobci, a eD world 2011 byl zpestřen zábavným večerem v duchu minulého režimu, kde nechyběly spartakiáda, dobová módní přehlídka či vědomostní soutěž Šest ran do klobouku.

1. eD world 2011 a eD expo 2011

Z jarního setkání jsme přinesli foto i videoreportáž, eD world 2011 byl pak pokryt fotoreportáží.

2. Partnerské setkání SWS v Čejkovicích 2011

Pokud bychom měli některou z akcí nazvat skutečně tradiční na českém distribučním trhu, nemohla by to být jiná než setkání partnerů společnosti SWS v Čejkovicích. Účastníci se opět mohli v roce 2011 těšit na vřelé uvítání koláčky a slivovicí a lety vyladěnou organizaci a hladký průběh. V pěti sálech čejkovického zámku měli partneři možnost se seznámit s aktuální nabídkou, chystanými změnami a probíhajícími promo akcemi desítek výrobců. Ačkoliv na jaře počasí úplně nepřálo, návštěvníci vždy nalezli poblíž něco na zahřátí. Základem úspěšného obchodu je však osobní kontakt a možnost si produkty osahat, proto ani letos nechyběl odpolední workshop v blízké Orlovně. Jarní setkání v podvečer zpestřil koncert skupiny Hamleti a cimbálová muzika, podzimní akci pak rozhýbala superstar Michal Šeps. Každoroční volbou řady návštěvníků je také návštěva templářských sklepů. Za redakci se ptáme – dokáže SWS ještě překvapit něčím novým?

2. Partnerské setkání SWS v Čejkovicích 2011

Fotoreportáž z dubnových Čejkovic naleznete zde, informace a fotografie z 23. setkání konaného v říjnu pak naleznete zde.

3. Řada setkání partnerů společnosti Avnet Technology Solutions

Distributor s přidanou hodnotou, společnost Avnet, dokázal, že úspěch dobré akce nemusí spočívat jen v masovosti. V roce 2011 distributor uspořádal řadu setkání, z nichž se redaktoři ChannelWorldu zúčastnili roadshow pro partnery EMC v dubnu a partnerského dne v září. Roadshow Avnetu a EMC se postupně uskutečnila v Hradci Králové, Praze, Plzni a kvůli velkému zájmu podruhé v Praze. Kromě novinek v oblasti hardwaru, softwaru a správy dat partnery potěšila účastí „IT odbornice“ Iva Pazderková. Bránice pak mohli partneři po náporu smíchu a rautu uklidnit v mobilním kasinu.

Pro všechny partnery Avnet uspořádal v září na tvrzi Hummer partnerský den, kterého se zúčastnilo přes 400 návštěvníků – cca 150 partnerů s rodinami. Děti se těšily rytířským aktivitám, dospělí zase jízdě na terénních čtyřkolkách a ve vozech značky Hummer. Bohatý doprovodný program v podobě rytířských soubojů, trikové jízdy na koních, fakíra plivajícího oheň si získal obdiv jak dětí, tak dospělých. Své „účty” si mohli partneři vyřídit v souboji molitanovými dřevci na kladině a ti nejlepší si odnesli láhev vína. Inu, život není jen o práci.

3. Řada setkání partnerů společnosti Avnet Technology Solutions

Přečtěte si fotoreportáž z roadshow Avnetu a EMC a podívejte se na fotografie ze setkání partnerů.

V předchozích letech jsme vyhlásili také Top 3 partnerská setkání roku 2010, 2009.


Na všech setkáních, kterých se účastníme, se ptáme resellerů i výrobců na spokojenost s organizací a přínosem akce. Jestliže je váš názor odlišný, budeme  jen rádi, když své favority zmíníte v diskuzi pod tímto článkem. Samozřejmě oceníme, pokud se s námi podělíte i o své zážitky z uvedených Top 3 partnerských setkání.

Váš ChannelWorld

Čtěte dále

Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Padá vám databáze? Tohle jsou nejčastější příčiny
Padá vám databáze? Tohle jsou nejčastější příčiny
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
Již za necelý měsíc vypukne konference o kyberbezpečnosti
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
ComSource: Nejvíce útoků DDoS na české firmy mířilo z Ruska
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Obrazem: Asbis uspořádal arkádové BYOS
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině
Sophos: Co přinesly kyberútoky ve válce na Ukrajině