Hlavní navigace

Trend Micro: OfficeScan 10.5

3. 7. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor:
Trend Micro uvádí první nabídku hypervisorového „agnostického“ zabezpečení koncových bodů svého druhu zohledňující virtualizaci: Trend Micro OfficeScan 10.5, řešení pro zabezpečení koncových bodů určené pro střední a velké podniky.

Produkt Trend Micro OfficeScan 10.5, využívá informace z infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network v cloudu a dokáže řešit specifické problémy koncových bodů nasazených na infrastruktuře VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Interní testování ukázalo, že použití produktu OfficeScan umožní podnikům více než zdvojnásobit počet virtuálních počítačů na jednom hostiteli VDI – bez obětování zabezpečení.

Podle nedávné studie Enterprise Strategy Group má 60 % podniků vypracovanou strategii virtualizace stolních počítačů a 45 % z nich bude během následujících tří let virtualizovat 50 % svých desktopů. Navzdory menší ekonomické náročnosti čištění nebo obnovy napadených virtuálních koncových bodů má většina scénářů využití virtuálních desktopů rizikový profil téměř stejný jako desktopy fyzické.

Podniky jsou v pokušení nasazovat na virtualizovaných koncových bodech stávající zabezpečení, které nezohledňuje virtualizaci. To však přináší značné výkonnostní problémy se sdíleným hardwarem serverů VDI a má negativní dopady na koncové uživatele.  V konečném důsledku se pak podniky musí rozhodnout mezi nízkou návratností investic (ROI) do VDI a špatným zabezpečením, s nímž se pojí i riziko neplnění zákonných požadavků.

Tyto klíčové problémy řeší optimalizace VDI zavedené v nové verzi produktu OfficeScan: V rámci integrace s produkty Citrix XenDesktop a VMware View identifikuje OfficeScan 10.5 virtualizované koncové body a zabraňuje soupeření o prostředky díky serializaci operací kontroly a bezpečnostních aktualizací, takže nedochází k takzvaným „antivirovým bouřím“ a „problému 9. hodiny ranní“.

OfficeScan 10.5 umožňuje zákazníkům maximalizovat počet virtualizovaných desktopů na jednoho hostitele, a přispívá tak k vyšší návratnosti investic do infrastruktury VDI bez nutnosti snižovat standardy zabezpečení. Další optimalizace efektivně využívají koncepty zajišťování infrastruktury VDI, jako jsou základní obrazy a propojené klony, k dalšímu omezení negativních dopadů zabezpečení na výkonnost v prostředí VDI a k podpoře kvalitnější práce uživatelů.

Schopnost rozpoznat virtuální koncové body kompatibilní s produkty Citrix XenDesktop a VMware View: Tradiční řešení pro zabezpečení koncových bodů způsobují u sdílených hardwarových prostředků VDI značné výkonnostní problémy, které frustrují koncové uživatele a nutí podniky snižovat bezpečnostní standardy. OfficeScan 10.5 zabrání soupeření o prostředky a optimalizuje operace kontroly na virtualizovaných počítačích, aby bylo možné maximalizovat počet virtuálních počítačů na jednom hostiteli VDI – ať už firma používá Citrix nebo VMware – aniž by bylo nutné obětovat zabezpečení nebo dodržování předpisů.

Optimalizace pro Windows 7: OfficeScan 10.5 nabízí pokročilou ochranu koncových bodů z cloudu, která je kompatibilní s Windows 7. Architektura tvořená moduly plug-in se dokáže přizpůsobit budoucím změnám a spolu s malými nároky na diskový prostor umožňuje podnikům dále rozšiřovat a maximálně využít investice do platformy Windows 7.

MIF22

Lokální kontrola reputace webů: V poslední verzi produktu OfficeScan mají zákazníci možnost implementovat kontrolu reputace webů na lokálním serveru v zákaznické síti, která zajistí ještě rychlejší ochranu, zkvalitní prohlížení webových stránek a přinese úspory díky snížení zátěže firemního internetového připojení. Komponenty infrastruktury Trend Micro Smart Protection Network pro kontrolu reputace webů a souborů zajišťují okamžitou ochranu před nejnovějšími hrozbami v reálném čase – takže uživatelé nemusí čekat na další aktualizaci. Nezávislé testování NSS Labs ukazuje, že Trend Micro OfficeScan nabízí nejlépe hodnocenou ochranu koncových bodů pro firmy.

Optimalizovaná správa a lepší rozšiřitelnost: OfficeScan 10.5 nyní umožňuje spravovat z jednoho serveru OfficeScan Management Server více než 20 000 koncových bodů. Tato průkopnická schopnost umožňuje zákazníkům Trend Micro spravovat fyzické i virtuální počítače z jediné správní konzoly.  Navíc mohou konsolidovat své instalace produktu OfficeScan a dále zefektivnit správu klientů.

Čtěte dále

IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
IDC: Konec euforie na celosvětovém trhu nositelné elektroniky
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Obrazem: Návrat konference eD Forum v brazilském rytmu
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Mallpay se mění na Skip Pay, novinkou je platba na třetiny
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Obrazem: TD Fest na Císařské louce
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
Využijte personalizovaný zákaznický servis a získejte oddané zákazníky, kteří na vás jen tak nezapomenou
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní
IDC: Globální poptávka po monitorech je relativně stabilní